Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élősködők elleni védelem?

Élősködők elleni védelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kutyám még (!) nincs,de szeretnék előbb tájékozódni.Szívféreg tablettát és féreghatót honnan lehet beszerezni? Patika? Állatorvos?


És bolha,kullancs ellen hogyan lehet védekezni arra is van valami tabletta? Úgy hallottam a nyakörv nem valami jó és tartós.



2021. máj. 27. 19:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzá írni,hogy állatorvos mondja meg azt is,hogy ezeket hogyan kell adagolni?
2021. máj. 27. 19:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szívférgeg tablettát csak receptre adnak, így szerintem praktikus az állatorvosnál megvenni. Az adagolás az mindig rajta van a dobozon vagy a használati utasításon, de az állatorvost is megkérdezheted


A mi szívféreg tablettánk a kullancs és a bolha ellen is véd, ha jól tudom akkor talán a bőrféreg ellen is.

Nekünk a cseppek(kullancs ellen) nem voltak hatékonyak, a nyakkörvet nem próbáltam.

2021. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Mi is tablettázunk. Két külön tablettát szed. Egyik bolha, kullancs (simparica). Másik a féreghajtó szívféreg ellen is jó (milprazon). Az állatorovostól kérjük. Arról viszont tudj, hogy kb. ez a legdrágább védekezési módszer. Ha nagyobb testű a kutya akkor még költségesebb.


Mi bementünk az állatorvoshoz, elmondtuk a kutya életmódját (természeti környezetbe van gyakran, férgezik és meg is eszi a kiásott rágcsálót, úszik legalább heti 1x) és ez alapján állítottuk össze ezt a védettségi programot.

2021. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívféreg elleni tabletták (Milprazon, Milbemax, Milpro) vénykötelesek, így állatorvosnál tudod beszerezni őket. Ezt szúnyog szezonban havonta kell adni. Sima féreghajtót (Drontal, Cestal) rendelni is tudsz. Külső élősködők ellen használhatsz spot ont (pl Fypryst, Frontline), nyakörvet (pl Kiltix, Foresto) és tablettát is (pl Bravecto)


Egy nem gagyi nyakörv ugyanolyan hatásos tud lenni, mint egy spot on. Mi 3 kutyán használunk évek óta Kiltixet, nálunk bevált. Járunk erdőn, mezőn, parkban, városban. 5 év alatt egyetlen egy kullancs volt a 3 kutyában összesen. Szerintem jó arány.

2021. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Adagolás a tablettákon súly szerint rá van írva. Drontál pl 10kg testsúlyra kell 1 tabletta. Spot on és nyakörv esetén pedig ki kell választanod a megfelelő méretet. Spot ont havonta kell alkalmazni, nyakörvek 4-8 hónapig hatásosak, pontos típustól függően.
2021. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simparica Triot kaptunk a dokinál. Ez mindenre jó. Tabletta, havonta kell adni.
2021. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!