Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tudatosan bántja magát?

Árvácska :) kérdése:

A kutyám tudatosan bántja magát?

Figyelt kérdés

Van egy puli-kuvasz keverék, kistestű, ivartalanított kutyusom, aki 10 éves. Illetve, van mellette egy puli fajtájú szuka. Nagy udvarunk van, kozmetikushoz járnak, oltásaik megvannak. A kan kutyusnak rossz múltja volt, elég agresszív és ha fél harap. Én sohasem bántanám, ő a szemem fénye, mégis mutatott már agresszív viselkedést velem szemben is (megharapott). Egyébként, egy jól motiválható kutyusról van szó. Minden nap gyakorlok vele, illetve kutyaiskolába is járok.


Addig nincs probléma, ameddig sétáltatom, foglalkozok vele...rá figyelek. Viszont, ahogy a szuka kutyus felé nyúlnék, vagy megdícsérném. Hátrakap a farkához és elkezdi tépni, közben mérgesen fújtat. Már véresre tépte a farkát. Ezt nagy nehezen sikerült kinevelni belőle, hónapok után. Most viszont, a hasát piszkálja. Vagy mérgesen odafut a kerthez és elkezdi ásni. A szuka kutyust kergeti állandóan. Ha engem szeretgetnek, akkor az emberre lesz mérges...szörnyű. Nem tudom egyedül ezt lereagálni már.


A kozmetikus, ahová viszem, azt mondta, hogy biztos idegrendszeri gondjai vannak. Azt mondja, hogy fárasszam le testileg és szellemileg is minden nap. Megteszem, de nem javul. Mit tegyek?



#kutya #agresszió #Viselkedés problémák
2021. máj. 30. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Keress fel egy szakértőt.
2021. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A frusztrációt vezeti le azzal, hogy magát bántja. Szakértő nélkül ezt nem fogod tudni megoldani, a kutyasuli kevés.
2021. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, idegrendszeri problémák. Nekem is volt ilyen kutyám. Menhelyről volt, állandóan tépte a farkát, de annyira, hogy le is harapta. Orvoshoz járkáltam vele állandóan, altatás lett a megoldás.
2021. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Az altatás szóba sem jöhet. Biztos, van rá megoldás.

2021. máj. 30. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Olyan trénerre van szükséged, aki problémás kutyákra szakosodott, és házhoz jön. Itt egyértelműen a féltékenység a kulcs, a kutya kisajátított téged, ezért reagál így, mikor bárki más közeledik hozzád, vagy te máshoz. Az alapvető reakciója a támadás lenne, de mivel azt beléneveltétek, hogy tilos, és szeretne ennek meg is felelni, benne marad ez a végtelen frusztráció, amit muszáj levezetnie. Ebből adódik az önmarcangolás a rombolás.

Sok türelemmel és határozott falkarenddel ki lehet ezt nevelni szerintem, de ehhez kéne olyan szaki, aki házhoz megy, és az otthoni viselkedést látja, nem csak a kutyaiskolai teljesítményt. Ott nyilván jól viselkedik, mert csak vele foglalkozol.

2021. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Falkasorrend nincs tisztazva. Sorrendisegi szabalyokat tarsd be.

Nezz utana neten.

2021. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Esetleg allergia lehet? Mostanában a 20-30 perces tréningek alatt legalább 10-szer megáll tüsszenteni. A farkát jelenleg nem piszkálja, bár sajnos szőr már nem fog nőni rajta. Ma arra léptem ki, hogy a faráról tépkedte ki a szőrt, majdnem egy tenyérnyi részen. Próbálom lefárasztani, hogy ilyesmire energiája se legyen. De csak ül az ágyakcsákájában és harapja magát. Az orvos nem tudja kikezelni. Teljesen tehetetlennek érzem magam. :(

Ha valakinek van tanácsa szívesen fogadom.

2021. júl. 1. 13:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokszor nem tudnak sajnos segíteni....


Esetleg valamilyen nyugtató hatású szert nem ajánlottak? Vannak ilyen párologtatók, stb.


De alapvetően az idegrendszer gyengesége nem gyógyítható.

Valószínűleg egész életében gondjai lesznek.

2021. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon hálás vagyok, hogy rászántad az időd a válaszra.


Igazából lassan 11 éves lesz a kutyus. Arra gondoltam, hogy vennék neki egy KONG-ot, amivel elfoglalja magát addig ameddig nem tudok vele foglalkozni. Jó ötlet lehet?

2021. júl. 1. 14:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi válaszokból mit hasznosítottál?
2021. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!