Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál örökbe menhelyi kutyát?

Fogadnál örökbe menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
48 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Persze
2021. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
menhelyit igen, de pl. a szapis kutyákról elég rossz a véleményem, olyat sztem nem...
2021. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Hogyne, fogadtam is
2021. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Természetesen.
2021. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Persze, miért is ne? Az 50 ledolgozandó órámat kutyamenhelyen végeztem és a kutyák viselkedésileg szinte ugyanolyanok százalékarányban, mint a kinti világban: 70%-uk túl hiperaktív, 5%-uk agresszív, 20%-uk passzív, kedves teremtés. Volt is ott egy olyan kutya, akin még el is gondolkoztam, hogy örökbe fogadjam-e. Már nem emlékszem, hogy milyen fajta volt, de arra emlékszem még, hogy 100%-ig fajtatiszta volt és ritka fajtája volt. Kis testű volt, göndör szőrrel rendelkezett, csontfehér színű volt a bundája, és bíborszínű volt az orra, a két szeme, meg a talpai is. Valaki nem ismeri fel a fajtáját? Ilyen hosszú, fura neve volt a fajtájának, azt hiszem spanyol hangzású. Na mindegy, azzal a kutyával nagyon jó kapcsolatom alakult ki. Nagyon szociális egyed volt, egy idő után úgy ölelgettem a karjaim között, mint egy plüssállatot és nem érdekelt, hogy fűrészporos, meg enyhén szúrós a bundája (így elmondva olyan volt, mint egy vintage korban gyártott plüssállat :D). Csak én láttam meg benne valami különlegese és bűvöset, ugyanis a többiek szerint túl passzív volt (nekem meg pont azok a kutyák unszinpatikusak, akik ugrálnak, mozgásigényesek és hiperaktívak) és nem tudták elérni, hogy interaktáljon a dolgozókkal. Végül az 50. órához közeledvén örökbefogadták. Igazából nem bántam, mert végül tudtam, hogy mégse tudnék neki megteremteni egy olyan közeget Pesten, amit szerintem megérdemelt volna. Remélem szép élete lett neki.


20/F

2021. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mar fogadtam örökbe, lehet a 2. Kutyank is onnan lesz egyszer.
2021. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

"szapis kutya"

Attól, hogy egy kutyának nincs törzskönyve, és nem kennelből veszed, még lehet normális gazdája, nem olyan, aki megélhetés céljából tartja és non-stop elleszti a kutyáját. Értem én, hogy mit elleneztek, de némelyiketeknek már igencsak elborult az agya.

2021. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Fajtamentéstől van kutyám, az majdnem menhely.
2021. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az eddigi 8 kutyám mind örökbe fogadott menhelyi kutya(volt).
2021. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem, egyrészt a szerződés miatt.

Ne járjanak a nyakamra a menhelyről amikor csak akarnak.

Másrészt meg azért, mert sok helyen hazudnak az állatról.

2021. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!