Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy mudi?

Border collie vagy mudi?

Figyelt kérdés

egyszerűen nem tudok dönteni közűlük :O

egy belga juhásszal lenne tartva, napi kb3 órás futkorászás, kuyákkal játszás, labdázás, tanítás stb...

lakásba lenne tartva, esetleg valamit sportolnék vele (terelés, agillity ) , tengerhez gyakran járunk le és a kutyákat vinnénk, személy védelemre alkalmas mindkettő?

házőrzés szempont sem utolsó de elég az is ha csak jelez

egy könnyen tanítható, barátságos ,de idegenektől azért tartson, lakásba nyugodt ,de sétákon hiperaktív (persze úgy értem ,hogy lakásba ne ész nélkül szaladgáljon) pesrze minden nap vinném futni

melyik fajta lenne alkalmas?és kb mennyibe kerül egy ilyen kutya tenyésztőtől?


2010. aug. 24. 21:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

rengeteg ilyen kérdés volt már..

border vagy mudi..

mudi vagy border...

nagyjából hasonló karakterű kutyák.

amelyik jobban tetszik!!

nekem konkrétan a mudi nem tetszik, szegényke nem egy kutyaszépség.

2010. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%

Border!!! Én azt tenyésztem:) Az elvárásaidnak tökéletesen megfelel, ha jól neveled. A mudit nem ismerem annyira. Nekem nagyon nem tetszik.

Border 100-120000Ft körül mozog. Mindenképp tenyésztőtől vegyél.

2010. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%
na ja , nekem van mudim , hát lakásba nem javaslom ,amúgy is terelő kutya
2010. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy a mudi a legnemesebb magyar kutyánk !
2010. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

A border a leghűtlenebb kutya :o) - mondom ezt kiindulva a sajátomból :o) Akinél a labda ott a haza. Minden idegennel lepacsizik.


Mivel írtad a védelmet, házőrzést, így a mudi arra alkalmasabb. Én azt választanám a helyedben.

2010. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

TOTÁL ellentés jellemek hiába hasonló a munkájuk, testfelépítésük!

Én a mudit ajánlom, de én elfogult vagyok. A bordert nem szeretem és mudim van így gondolom egyértelmű.

Viszont azért a leírás alapján hozzád is kicsit jobban illik. Egy border képtelen lenyugodni (tudom ezerszer ellentmondtak itt nekem de én akkor is ezt tapasztalom, főleg egy átlag nem profi gazda mellett :D), a mudi viszont tudja mikor minek van itt az ideje. Imád futni és sosem fárad el, de ha kell akkor napokig nyugton és csöndben marad mert nem érsz rá! Kiválóan megvéd (persze mérete miatt nem vetekszik az őrző-védőkkel). Neki a gazda a mindene, egygazdás, nem szereti az idegen embereket, nem gondolkozik sokat ha úgy látja cselekedni kell. Őt biztos nem fogod elveszteni, nem megy el az első kedves emberrel. Szerintem a belga jelleméhez sokkal jobban passzol. Mindamellett, lehet csúnya indok de sokkal olcsóbb is (ami amúgy sajnálatos ha a fajta értékét nézzük). 30-50 ezer Ft. Míg a többi fajta inkább 100 ezernél kezdődik.

Természetesen ez azzal is jár hogy nem a mudi viszi el a világ összes versenyének a győzelmét (amúgy szerintem képes lenne rá csak a magyarok még nem olyan jók tenyésztésben, se képzésben, és kevés a mudi), mint a border, de azért vetekszik vele.

2010. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 3 mudit tartok kicsi lakásban úgyhogy nem igaz hogy nem való bentre. Megveszik hogy a gazdival lehessen.
2010. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%
blue-merle border collie kölyköt ha találna valaki... az nagyon jó lenne!
2010. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom egyesek miért utálják ennyire a mudit. :( Én sem szeretem a bordert nem írok olyanokat hogy csúnya meg hogy nagyon nem bírom... Lehet nem szeretni de miért kell ennyire hangsúlyozni?
2010. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
*de nem írok
2010. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!