Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a menhelyek?

Tényleg ilyenek a menhelyek?

Figyelt kérdés

Amilyen menhelyek körbe vesznek (és még csak nem is Isten háta mögötti helyen) azok úgy működnek, hogy rengeteg kutyát tartanak, kis kenelekbe zárva, napi egyszer kimegy valaki, ellenőrzi a vizet meg kirakja nekik a kaját. Kb 5 nm-es kenelekben lehetnek, van amelyikben 3 kutya is van. Azok a kutyák, akik agresszívek a többiekkel, ők úgymond "jól jártak" mert saját kenelük van. Valóban ilyenek a menhelyek, vagy én a rossz példát ismerem? Milyenek a jó menhelyek? Foglalkoznak a kutyákkal?

Az egyik helyen, amit kicsit jobban ismerek, a menhelynel adományozott ételeket, jó minőségű tápokat, konzerveket meg se kapják a menhelyes kutyák, intézményekből begyűjtött maradék ételeket kapnak. Azt nem tudom hogy ez egyáltalán engedett-e, ahogy azt sem, hogy hová lesznek az adományok, amik minőségi kutya eledelek.


2021. jún. 2. 16:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem mind ilyen. De sok ilyen is van. Talán nem adni kellene itt a lelkifröccsöt, hanem belegondolni miért van ez így. Miért van annyi kutya menhelyen, sintéren? Hát a felelőtlen emberek miatt.

Ha segíteni akarsz, kimész és megkérdezed, hogy lehet e sétáltatni vagy örökbefogadni.

Mert szerinted hova tegyenek amúgy pl 100 kutyát? Leszel ideiglenes befogadó? Menj akkor oda, és érdeklődd meg, hogy lakhat e nálad 2-3 kutya gazdi találásig. :)

2021. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
A menhely nem kutyapanzio!
2021. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Van amelyik ilyen, és van amelyik nem.


Mivel egy kanyi vasat nem kapnak az államtól, cserébe rengeteg a mentendő állat, így sajnos csak ilyen körülményeket tudnak biztosítani. Szerintem is szomorú és dühítő, de nem a menhelyek hibája.

2021. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És az adományozott eleségek hová kerülnek, ha nem ezeknek a kutyáknak?
2021. jún. 2. 16:48
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

#4

A kutyáknak. Hova máshova kerülnének? Csak épp pillanatok alatt elfogy, nyilván nem lesz elég évekig pár adomány.

2021. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

66%

Kifejtenéd, hogy mi volt a problémád eddig az összes válasszal? Mit találsz bennük haszontalannak, irrelevánsnak?

2021. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

4

Attól mert vannak olyan helyek is, attól még nem mind ilyen. :D Ha meg kapnak napi 1-2 enni, akkor már nem kidobásra vagy haza vinni van az adomány.

Nem tudom, miért beszélsz ennyire általánosítva.

2021. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
A kutyáknak adják, mégis mit csinálnának vele?
2021. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az a hely, amit leírtam, hogy intézményekből szedik össze a maradékot, és azt adják a kutyáknak enni, ott nem kapják meg az adományokat. Nem tudom mit kezdenek vele, azért kérdem. Dolgoztam ott egy darabig, és mindig a "moslékot" kellett adni a kutyáknak
2021. jún. 2. 17:13
 10/23 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, hogy van-e olyan menhely, ismertek-e ellenpéldát, esetleg elmondanátok-e ott hogy működik, hogy ne csak ezt ismerjem.
2021. jún. 2. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!