Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől rágja a kutyám a mancsát?

Mitől rágja a kutyám a mancsát?

Figyelt kérdés
Már három hete tart. Természetesen voltunk állatorvosnál, kapott rá sprayt, gyógyszert, kinyomták a bűzmirigyét, de nem javult a helyzet, sőt. Ma mire hazajöttem véresre rágta a talppárnáját két lábán is. Mindet nyalja. Semmi más tünete nincs, nem hullik a szőre, nem kedvetlen, semmi. Áprilisban kapott antibiotikumos kezelést, víz volt a tüdejében. Attól félek, ha visszamegyek vele a dokihoz megint több tízezret kidobunk a semmire, mert találgatnak. Ettől függetlenül fogom vinni, de jó lenne közelebb kerülni a megoldáshoz. Valami ötlet?
2021. jún. 3. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Toklász?
2021. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártunk mint te, a mancsát véresre rágta, bűzmirigyét kinyomták, ugyanúgy rágta, utána kezdte a fülét is véresre vakarni. Ezerféle gyógyszert kapott, egyedül a szteroidtól múlt el, azóta is szedi sajnos :( a vakarózás meg a lábrágás elmúlt, de cserébe teljesen eltűnt az aljszőre és a bőre is gyakran be van gyulladva. Mint kiderült poratka allergia
2021. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Valami irritalja a kutya labat a kornyezetetekben. Allergia talan?


Vidd el egy masik allatorvoshoz, mert ha az elozo nem talalta a problemat idaig, akkor most sem fogja.


Amugy nem akarlak elkeseriteni, de idegrendszeri problema is lehet.

2021. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen allergia
2021. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok:

kb 3 év alatt jöttek rá és több dokinál is voltunk vele.

2021. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező elnézést, hogy nem tudok válaszolni és én is kérdeznék :D


#2. A szteroidot folyamatosan kell szednie? Nincs erre valami más?


Az én kutyám is rágja az első két lábát, kapott szteroid injekciót teljesen más problémára és amíg az hatott addig nem is rágta. Most kezdi újra :(

2021. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

6:

Van allergia gyógyszer, de sajnos mivel 30kg a kutya, az ő súlyára havi 30 ezer ft lenne. Egyelőre sajnos akárhogy is szeretném nem fér bele anyagilag :(

2021. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Allergia


Az enyém is nyalogatja a lábát. Szerencsére nem annyira komoly nála. Valami növény lehet szerintem ami mostanában virágzik.


Biztos van erre kenőcs vagy gyógyszer

2021. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

HA, nem toklász, és HA nem gombás fertőzés (Canesten krém és hidrogénperoxidos áztatás), akkor adj neki napi 1-2 szem ZILOLA 5mg nevű antihisztamint, 1 héten át. Ha javul tőle, akkor allergia.


1...

2021. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gomba, allergia (kontakt vagy akár ételallergia is)
2021. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!