Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha néha-néha kap egy szem...

Ha néha-néha kap egy szem csokoládét a közepes méretű kutya, attól lehet baja?

Figyelt kérdés

Unalomig mondtam már apámnak, hogy ne adjon csokoládét a kutyának, mert neki az nem jó, de lexarja magasról, néha-néha ad neki egy szemet (milka, oreós, joghurtos, egyéb töltött), mert hát régen is a gazdák sokan adtak néha egy kis fagylaltot, mégis sokáig éltek...


Azt is letojta, hogy azt mondtam, ne legyen elől mindig a száraztáp. Szerinte igen, mert a kutya be tudja osztani magának, és jólesik neki, ha amikor olyanja van... Aha, na ennek megtöréséhez az kellett, hogy amikor az utcán összeevett valami rosszat, és hasmenése volt, a dokitól megkérdeztem apám füle hallatára, hogy a száraztáp elől lehet-e vagy sem, és ő erősítette meg az én igazamat, ami után apám is átállt erre.


Ha néha-néha kap egy szem csokoládét, attól lehet rövid-hosszútáv baja, vagy semmi? Csak mert ha igen, akkor következő héten megyek a dokihoz, hogy megerősítse nekem, hogy aztán az öregem is elhiggye.


2021. jún. 6. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
2021. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Apád az orvosnak sem fog hinni, ha ennyire ostoba, már elnézést.
2021. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, baja tőle, ha sokszor eteti.

[link]

[link]

2021. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Kiskoromban néha adtam a kutyusunknak, semmi baja nem lett. 15 évig élt, makk egészséges volt mindig ;)
2021. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Előbb már mutattam neki a "kutyának méreg a csokoládé"-ra kiadottakat a google-ben. Azt is mondtam neki, hogyha elmegyek az orvoshoz, és az a jóember azt mondja, nem jó a kutyának, akkor is adni fog neki? Erre hányavetin mondta, hogy a fenébe ne! Meg hogy nemrég is kapott néhány nyalás fagylaltot, és ugyanaz, a csokoládé és a fagylalt. Szerinte csak negyedévente ad a kutyának 1 kockával, de valójában nem. Hát basszus, nem mindennap, de nem is 3 hónap telt el aközött, hogy csokoládét adott neki.
2021. jún. 6. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak a kutyaert kell aggodnod, hanem a faterodert is ha ilyen surun eszik edesseget.
2021. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem eszik gyakran, cukorbeteg. Néha-néha megeszik egy-két kockát.
2021. jún. 6. 14:01
 8/16 anonim válasza:
14%
Hali! Én mindig is tartózkodtam, hogy állataimnak (Macska, kutya) bármi fűszereset és édeset adjak, nekem ez a véleményem. Amennyiben a kutyád keverék akkor talán nem fog ártani nagyon mivel nekik elég kemény szervezetük van. Viszont ha fajtatiszta akkor gyorsan szoktasd le apádat arról, hogy csokit adjon a kutyának. Volt nekünk fajtatiszta újfullandi kutyánk és azért figyelni kellett mit is adsz neki.
2021. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Keverék kutya. Még semmi baj nem történt, egyszer sem. Remélem, ez a továbbiakban is így marad...
2021. jún. 6. 14:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy tábla kutyacsokit pl.: [link]


és amikor apukád eszik csokit, ebből adhat a kutyának egy-egy kockát. Így megmaradhat apukádnak ami szerintem már szokássá vált, hogy együtt eszik néha a csokit a kutyáddal.


Amit az első linkelt, az alapján ki tudod számolni mennyire veszélyes, szerintem a leírtak alapján nem ad akkor mennyiséget apukád ami problémát okozna. Ettől függetlenül, persze, jobb ha semennyit nem ad.

2021. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!