Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Nyugdíjasnak megfelelő fajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kutyafajták érdekelnek, akik nyugdíjas pár mellé illenek, nincs nagy mozgás igényük, mert nem tudnák azt kielégíteni. Kistestű, és olyan fajta, amelyik kevésbé teszi tönkre a kertet, vagy könnyen tanítható, tehát nem egy makacs fajta. Rövid-hosszú szőr az mindegy, kinti-benti kutyus lenne. Én a King Charles spánielre vagy Máltai selyemkutyára gondoltam így elsőnek, de szeretnék több fajta közül mérlegelni.

#Kuyafajta #Nyugdíjaskompatibilis
2021. jún. 6. 19:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
Bulldog, bullmasztiff, Csau csau, francia bulldog
2021. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Keverék. Minden ilyen kérdésnél leírom. Csak nézzétek meg, szakemberek tudnak hozzátok illő(!) kutyát választani.


Odamentek, és ezt a kérdést felolvashatjátok akár nekik.


Remélem segíthettem!

2021. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a máltai selyempincsi pont jó. Nagyimnak az van és nyugodt, nem szeret más kutyákat, így nem rohan el utánuk, embereket se szereti, így megvédi őt. Akit megszeret annak meg úgy örül, mint kutya a farkának. A telepen sok idősnek ez van, szerintem ez a fajta ilyen idős ember kutya. Barátnőméknek is ez van és ugyanilyen tulajdonságai vannak, pedig ott nincs idős ember a családba, hogy esetleg nevelés kérdése lenne.
2021. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%
De jó lenne menhelyről egy máltait talán, a mienk is mentett. Nem kell egyből full fajtiszta agyon tenyésztett 40 ezer forintos kutya.
2021. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Mopsz, Shih-tzu, máltai selyem, esetleg a yorkie de azokból van elég őrült is. Csivava semmiképpen, kicsik, cukik, de 90%-ban idegbetegek
2021. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Hat nem tudom. Maltainak es a spanielnek is van azert mozgasigenye, az ne zavarjon ossze, hogy kisebb testuek, nem ezen mulik.

Legjobb valasztas egy idosebb (3-4+eves) kutyus lenne, kolykot semmikeppen se kene, sokkal tobb idot es energiat igenyelnek.

Nevelni kell, farasztani, setaltatni es akkor nem teszi tonkre a kertet.

Most minden rossz szandek nelkul, de biztosan kell nekik kutya? Ha nem tudnak vele annyit foglalkozni, rosszul vagy nem nevelik, leginkabb csak a kertben lesz, unatkozni fog es abbol lesz a baj.

2021. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#6

Attól még hogy nyugdíjasok, nincsenek fél lábbal a sírban, a kertben eleve van egy mozgás tere a kutyának, csak azért szeretnék kistestűt, hogy ne az 50 kilójával rohangáljon a kertben, így ösvényeket kitaposva, amin a fű se nő ki. Ha sétálni viszik, ne rántsa el őket, illetve ne 2-3 óráig kelljen baktatni vele egy sétánál, hogy kielégítse a kutya igényét. Ők is járnak rendszeresen vásárolgatni, sétálgatni, és egy pici kutyát bárhová magukkal tudnak vinni.

Keverék kutyában semmiképp nem gondolkodom, nem a rongyrázás miatt, hanem azért mert lutri, mit hoz a kutya. A genetika a tulajdonságokat erőteljesen meghatározza, és még az is kiszámíthatatlan, ha épp egy kölyökről van szó, hogy mekkora lesz felnőtt korában.

Előző kutyájuk foxi volt, viszont figyelembe véve, hogy idősödnek, mostmár mindenképp nyugodtabb fajtát szeretnénk melléjük.

2021. jún. 6. 19:54
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ők szeretnének kutyát? (mindenképp nyugodtabb fajtát szeretnénk melléjük) ezért kérdezem.
2021. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem sózok ekkora felelősséget más ember nyakába úgy, hogy nem szeretné :)

Előző kutyájuk 13 évet élt, Fox terrier volt, nagyon szerették őt, kutyájukat mindig is volt, bár a foxi előtt csak nagy és óriás testű kutyáik voltak, viszont mostmár nyugodtabb és kistestű fajtát szeretnének. Családi, társ kutyára vágynak, akiről gondoskodhatnak.

2021. jún. 6. 21:29
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha már nyugdíjasok, oké hogy MOST nincsenek fél lábbal a sírban, de nem tudhatják hogy 15-18 év múlva mi lesz, el tudnak-e látni egy esetleg beteg, öreg kutyát, mert főleg egy kistestű elél addig, ha normális helyről van.

Szóval egy felnőtt, nyugodt kutyát kéne, menhelyről vagy fajtamentéstől. Nagyon sok kutya kerül úgy menhelyre vagy rosszabb esetben sintértelepre, hogy öregek megvették, aztán ők haltak meg előbb. Hiába vannak gyerekek, unokák, azok nem vállalják be nagyon sokszor. Én is ismerek több ilyet személyesen. Szóval légyszi ne buzdítsd őket felelőtlenségre.

2021. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!