Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kutyát,de nincs...

Találtunk egy kutyát,de nincs jól.Állatorvos kijönni csak 19:00-re tud.Ötletek mi lehet és addig mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Folyamatosan liheg és járkál ide-oda.Hányt reggel óta már többször is sárgás habos valamit,megy a hasa,és nehezen kel fel.

Le alig ül,mintha nem is tudna.Lázasnak is lázas.

Nagyon sokat iszik,de hozzá se szagol az ételhez. (Ránézésre jó súlyban van,szerintem nem rég lehet utcán vagy kiszökött valakitől..) Már keressük a gazdit is.


Nem tudom beengedni addig! Vannak saját kutyáim,kisbabám is és féltem őket nehogy valami súlyos legyen.

Kint van hűvös és fedett helyen,kivittem neki az egyik kutya fekhelyét vizet és élelmet is tettem elé,a vizet cserélgetem mióta itt van.Még valami addig is?

Az állatorvos nem mondott semmit csak hogy gyűjtsek addig mindent amit produkál és próbáljam itatni,ha nem iszik.


Valaki kutyájának volt hasonló tünete,mi lehet ez? Fertőző?



#hőmérséklet #hasmenés #hányás #szaporalégzés #sokfolyadék
2021. jún. 7. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Hát több mindentől lehet. Az epés hányás szindrómának nevezett jelenség is ilyen szokott lenni.


De lehet Giardia fertőzés is. Mivel írtad, hogy hasmenése van, így elképzelhető hogy valamilyen vírusos fertőzés, pláne, hogy lázas, és étvágytalan.


De lehet valami idegentest is a gyomorban.


Az állatorvos csak akkor tud többet, ha megvannak a vizsgálatok, vérvizsgálat, ultrahang vagy endoszkópos vizsgálat, székletvizsgálat. Úgyhogy amit produkált abból is tud többet mondani a doki, de alapvetően a vérvizsgálattal és a többi vizsgálattal több pontos diagnózist. A lényeg, hogy próbáld hűteni, és stressz mentes helyen legyen, és tiszta víz legyen előtte. Szóval jó ha folyamatosan csekkolod.

2021. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Ne is vidd be, igy foleg necces. Lehet parvo is, remelem a kutyaid oltva vannak...

Infuzio is lehet kene neki, kijaros allatorvos nem sok mindent tud vele kezdeni, en elvinnem most masikhoz.

2021. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Az állatorvosok azért szoktak mindent gyűjtögettetni a gazdikkal, szar ügy vagy sem, de ez fontos része a probléma feltárásának, mert így előbb megmondják mi a probléma.
2021. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
2-es az állatorvosnál szerintem infúzió is lesz, és lehet be is viszi magával, de gondolom mikor megy, tudja csekkolni, hogy van-e chip a kutyának, akkor a gazdi is meglesz.
2021. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
3-as nem így működnek a dolgok. Nem kell a károgó varjú. Nem erre van szüksége a kérdezőnek.
2021. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
13%
Adj neki tejet hátha segít
2021. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Azért hívtam ki és nem bevittem,mert nem tudom bevinni.Ha be tudnám nyílván nem itt kérdezősködnék.


De köszönöm a sok értelmes választ,ezek szerint sok minden lehet a baj..

Idő közben felhívtam a közeli menhelyet is,hogy ha keres valaki a leírásának megfelelő kutyát akkor szóljanak mert nálam van.Illetve lehet az orvosnál lesz.Azóta sem ült le,bent mászkál a garázsban fel-alá.:(

2021. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Áh,rossz email cím,kihagytam egy 0-t.Mindegy,én írtam a kérdést.


Ha valaki idő közben valamelyik felületen keresne elveszett kutyát szóljatok légyszi.

Nagyon nagy testű,hosszú szőrű ("szakálla" van,durvább hosszú drótszerű szőre van),szürke színű (kicsit mint egy farkas színe..),lógó fülű és azthiszem szuka.Karcsú,de nem sovány.

2021. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Írfarkas kutya a leiras alapjan.
2021. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van kutya? Mit mondott a doki?
2021. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!