Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy egy kutya...

Létezik olyan, hogy egy kutya akármilyen jó nevelés mellett is seggfej más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Nem támadásra értem, nem agresszív, hanem inkább méregzsák és bunkózik, de nem mindegyik kutyával.

2021. jún. 8. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az én kutyám 4 hónaposan került hozzám. Min.2 naponta mentünk bandázni, a szocializáció miatt. Ivarérés után mégis bunkó lett kanokkal. Talán ha előbb ivartalanítom (én 1 évesen ivartalanítottam), akkor nem alakul ki ez a viselkedés, de ezt már soha nem tudjuk meg. Szukákkal tünemény, a normális kanokkal nincs sok gondja, de ha a másik egy kicsit is vevő a kakaskodásra, nem fognak kijönni.
2021. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Bizony,hogy van ilyen .
2021. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy van ilyen. Sok kutyafajta nem arra lett kitalálva, hogy futtatóban elbandázzon más kutyákkal, így nem is várható el ez tőlük. De még fajtán belüli egyedeknél is van ilyen.
2021. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Remelem talakozunk :) Az en kutyam imadja a 'bunko' kutyakat :)))
2021. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk is hasonló a helyzet, mint az első válaszolónál. 4 hónaposan került hozzám, vittem parkba, futtatóba szocializálni, 1 éves koráig egész megadó is volt. Most 2 éves és elég magabiztos lett, túlságosan is. Vehemens, domináns kutyákat nem szívleli. Kölyökkutyák 90%-át sem. Szukákkal nincs baja, kanok között is van haverja, tehát nem ivar specifikus. Idősebb kutyákkal mindig szépen viselkedik. Felismerem milyen típusú kutyákkal jön jól ki, így csak hozzájuk engedem oda. Más kérdés persze, ha ránk engedik a másik kutyát, akkor előfordul, hogy paraszt módon reagál, mert nem mindig esik bele a szimpi kategóriába.
2021. jún. 8. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy van. Te mindenkit szeretsz? Naugye. Nem csak ivari lehet egy preferencia hanem temperamentum, méret, de akár fajta is.


Annyi viszont az elvárható minimum szerintem, hogyha nem is szimpatikus neki a másik kutya, ne szedje le az arcát. (Ez persze nem vonatkozik arra, mikor magát védi a kutyád.)

2021. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Elviekben olyan fajtám van ami kifejezetten szereti más kutyák társaságát.

Hát,ez nagyon félre sikerült.Alig jön ki pár kutyával az is többnyire ugyan olyan fajtájú szuka.

Kanokkal addig jön ki ameddig nem akarnak tőlem simogatást vagy nem szaglásszák meg a szukánkat.


Nekünk sem segített az ivartalanítás de lehet hogy neked van igazad és ivarzás előtt kellett volna..majd legközelebb.:D

2021. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Enyém is ivaros kan egyébként, de kanokkal sincs különösebb problémája, amíg a másik nem akarja ledominálni vagy nem áll bele az arcába. Akkor sem okoz sérülést, csak odacsíp vagy morogva elküldi.
2021. jún. 8. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekunk 3 kutyank van, az egyikuk ilyen nagyon bunko es akaratos. Orokbefogadtuk az elozo gazdajatol, torzskonyves, jo kennelbol, tehat nem szapis idegrendszeri bajos kutya, megis valamit ugy elrontott a gazdaja, hogy a mai napig dolgozunk azon, hogy megertsuk a rigolyait. Nem dominal komolyan, nem pofatlan, nem feszul, baratsagosan es erdeklodoen viselkedik mas kutyakkal, viszont a jatek csak addig jo neki, ameddig o kezdemenyezi es o az, aki kergetozik. Ha fordul a kocka, akkor van, hogy behisztizik es nem hajlando tovabb jatszani, figyelmeztetoen odamorog, odakap, ha nem all le a masik es ilyenkor mindig ertetlenul all a masik kutya elotte, o keg jon vissza hozzank. Sot, kepes visitva menekulni a masik elol, ami tudom, hogy a mi hibank, hiszen az enyem hivta jatekra a masikat, ilyen gyere ide-takarodj jatszma az egesz. Ilyenkor mindig szolok elore a masik gazdinak, hogy ne ijedjen meg, valojaban nem tortent semmi, az enyem azert vinnyog, mert nem tetszik neki, hogy nem o iranyitja a jatekot. Eloszor en is azt hittem, hogy faj valamije, vagy megijed a jatek heveben, aztan a sokadik ilyennel mar leesett a dolog. Semmi sem mukodik, borzasztoan hisztis, kenyes kutya, valoszinuleg az elozo gazdaja ezert valt meg tole, csak hat o nevelte ilyenre es nem is figyelmeztetett, mielott orokbe fogadtuk, nyugis jol nevelt kutyakent volt eloadva.

A legdurvabb az, hogy utana ugyanugy menne jatszani, ugral a porazon es hivja a kovetkezot jatszani, ha meg nem engedem, akkor szinten bevagja a hisztit. Nem tudom milyen traumak ertek ezt a kutyat, eleg nehez vele, pedig van dominans kanom is, de vele siman elbirok, ez a hisztisseg viszont teljesen kifogott rajtam.

2021. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!