Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki akinek van fogalma...

Valaki akinek van fogalma Kangal nevelesrol?

Figyelt kérdés
Het hetes kangal keverek,egy hete van nalam es ugy tunik feszegetni akarja a hatarokat :) Szuka kutyam meg nem volt eddig, Elotte valo kutyam egy KAJ es Kangal keverek kan,elso heten siman elfogadta,hogy en vagyok a falkavezer. Ez a szuka viszont makacskodik, hivasra ha akar csak akkor jon oda,ha kozeledek fele akkor arrebb megy,ha nincs kedve hozza sem erhetek mert kiter a kezem elol ha simogatni akarom. Meg korai lenne aggodni? Varjak meg vele vagy rememytelen eset? Otletek? Kerlek csak az valaszoljon aki tudja is,hogy mit ir :) Kutyasuli meg ilyenek kizarva .

#kutya #kangal #Szotfogad
2021. jún. 8. 16:47
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
94%

7 hetes és reménytelen eset? Ha így állsz hozzá, kár is a kutyatartásba kezdened vele. Igazából ahogy kiveszem az írásodból, fogalmad sincs, hogy hogyan kellene nevelned, mit kellene tenned. És ez baromi komoly baj egy ilyen kutyánál...


Most kérdezhetném, hogy miért van nálad 7 hetesen a szapis kutyád, de sajnos tudom a választ.

2021. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
19%

Nekem KAJ-om van ami talan rosszabb mint a kangal ... 4 kutyaiskolat fogyasztottunk el, mire eljutottunk Rozsa Robihoz a szentendrei kutyasuliban ... azota mukodik a kutyam! :)


Kersd fel, jo fej ember es ert a komoly kutyakhoz.

2021. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

2-es koszi a valaszt. Sajnos nincs lehetosegem eljutni oda a kutyaval,Romaniaban lakom.

A KAJ nem okozott fejtorest nekem,nem volt problema vele,nagyon jo kutya volt,egy dolgot nem tudtam kinevelni belole megpedig azt hogy ne tamadjon ra mas kutyakra de hat ez termeszetes a kaj-nal :)Sajnos harom hete gyomorcsavart kapott es meghalt. Ez a kis kangal viszont “problemasnak” igerkezik. Vagy azert van mert szuka? A szukak makacsabbak?

2021. jún. 8. 17:52
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy 7 hetes kutya viselkedését te határfeszegetésnek gondolod, akkor el vagy tévedve. Nem kicsit.


Miért van kizárva a kutyaiskola?

2021. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
4-es koszi a valaszodat de valoszinu te vagy eltevedve es ezt nem rossz ertelemben mondom csak gondolom nem tudod mi az a Kangal :) Olvass utana es megerted. Ezek a kutyak kemeny nevelest igenyelnek es egesz pici koruktol “feszegetik a hatarokat” vagyis megprobaljak atvenni a falkavzerseget es ha a gazdi elb@sz veluk valamit az szomoru mivel 60 kg folotti gyilkologeprol beszelunk es nem zsebkutyarol ;)
2021. jún. 8. 18:51
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor akarsz válaszokat vagy okoskodsz és kijavítod azokat akik hozzászólnak a kérdésedhez?


Kangal kutya amúgy sem egy egyszerű eset nem véletlenül HOZZÁ ÉRTŐ kezekben a helye,nem egy szaporítótól csóringáló kezdő kutyának (tudom tudom volt egy kájod,blabla.akkor se tudsz kutyát nevelni -> kezdő gazdi).Pláne,hogy hamarosan akkora méreteket ölt,hogy ha nem mész vele kutya iskolába,nem tudod megnevelni később még inkább nem fogod tudni.


7 hetesen nem tudsz még érdemben foglalkozni vele.Nem a határaidat feszegeti hanem még ismerkedik a világgal.Baba kutya..

12 hetesen megkapja az összes oltását így ki fogod tudni vinni.Szocializáld más kutyákkal,legyél határozott és következetes,sose üsd meg mert később vissza fogja adni és egy ilyen méretű kutyánál az NEKED halálos.


Mit mondhatnék még? Továbbra is kutya iskola ahogy azt a fenti kommentek javasolták.

2021. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
98%

1.Ne a falka vezére legyél,hanem a gazdája.Nem vagy kutya,és ő sem hülye.Nem tart téged kutyának és ez a falka dolog csak egy régi f*szság.Nem attól leszel jó gazda és nem attól kezd majd el hallgatni rád a kutya,hogy játszod az alfa kutyát.


2.Egy kutyának semmi keresni valója nálad 7 hetesen.Még a kutya kölykök között és az anyja mellett kellene szocializálódnia, olyan alapoktól fosztottad meg a kutyát amit később sokkal nehezebb lesz pótolni nála.Mint például a nem játszunk durván szabály a kölykök közt..

Lehet hogy te nem fogod sose kutyák közé vinni,de nálad is tudná már most hogy van egy határ amit nem lépünk át.Majd lesz még vele rágás,durva játék gondod..

Gondolom nem is 7 hetesen hoztad el hanem 6 mint minden szaporítótól vásárló felelőtlen gazdi.


3.Ilyen kis korban felesleges konkrétan tanítgatni.Mint mondtam ilyenkor még az anyja mellett a helye,aki nem igen hívja a kutyát a nevén.Egy 2 éves gyereket sem tudsz megtanítani az ABC-re,mert még neki nem elég fejlett hozzá.

Ez a kutya most abban a korban van hogy normális esetben a társas,közösségben való viselkedést tanulja.Persze ez neked köszönhetően kimarad,szóval játsz vele.Ennyi amit tehetsz egyenlőre.

Nagyjából 10-12 hetesen kezd majd el nyílni a szeme a világra,akkor fogja majd a kézjeleidet,hangodat figyelni.Addigra meg is szokja,meg is jegyzi.Gyakran szólongasd,jutalmazd ha figyel,sokat legyél a közelében.


4.Ha meglett 10-12 hetes kezdheted lefektetni neki az alapokat azokra építve amiket eddig megjegyeztél vele.

Ha szólsz érdemes figyelnie mert jutalmat kap,vagy játszol vele -> pozitív megerősítés.

Neve -> Figyelnie kell

Gyere -> Jönnie kell

Marad -> Maradnia kell ott ahol van

Ül -> le kell ülnie


Nagyjából ezeket fogod tudni neki elsőre megtanítani,ezek viszonylag egyszerűek.Ha szavakkal nem megy mutogass.Nekik az könnyebb,és jobban fog rád figyelni.


Kutya iskola kell.Hozzá sem tudsz szagolni a kutya neveléshez.

2021. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
6-os, koszi de valaszokat azaz velemenyeketszeretnek,hogy erdemes vagy nem megtartani a kutyat,hozzaertoktol vagyis olyantol akinek van es volt ilyen kutyaja,nem aki a googlebol ert a kutyaneveleshez mint te ;)Mibol gondolod amugy,hogy kezdo vagyok vagy nem tudok kutyat nevelni,szerintem tobb kutyam volt eddig mint neked. Az ilyen szaporitos es kutyaiskolas szovegekkel kimeljetek,a kutyaiskola az olyan kis kenyes torzskonyves panellako kutyaknak valo meg nemetjuhaszoknak,olvasd el mit irt az egyuk valaszolo”negy kutyaiskolat fogyasztott el a kaj kutyajaval”Ami a szocializalast illeti a kajommal csinaltam,kiskoraban hordoztam kutyak koze,ez negy honapos koraig mukodott aztan alig tudtuk levakarni egy nyolc honapos nemetjuhaszrol :)) az oszton az oszton es ezekben a kutyakban eros,tobb kutyat is megolt felnott koraban.
2021. jún. 8. 20:00
 9/53 anonim ***** válasza:
98%

A kutya iskola nem a kutyáknak való te szerencsétlen.

Ott nem a kutyát tanítják.

TÉGED tanítanak arra,hogy hogyan tanítsd TE a KUTYÁDAT.

Mit gondoltál te agyhalott bedobod a kutya iskolába és majd képzetten vissza kapod? :DD


Ne,ne tartsd meg.Add oda hozzá értőnek vagy vidd vissza onnan ahonnan hoztad.

Panellakó kiskutyáknak..

Ha nem azzal lennél elfoglalva,hogy jobb akarj lenni egy törpe/mini/kicsi kutyát tartó gazdánál (bár nem tudom miért ez a fétised,méret gondjaid lehetnek ha ennyire kisebbségi komplexusos lettél..) hanem hogy jó gazdája legyél az adott kutyádnak és az ő érdekében hord be oda ahová kell most nem kellene kérdezősködnöd gyakori kérdéseken névtelenül.

2021. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Falkavezér akarsz lenni egy 7 hetes kutya felett. Ez mindent elmond arról, hogy mennyire értesz a neveléshez és magához a kutyához...

Egyébként ha már a káj-t sem tudtad rendese nevelni, ha már hozzá is kevés voltál, miért kellett egy kangal keverék? (És a keveréket ne elegesd kangalnak, mert nem az!) Csak farok növelés miatt?

Nem, a káj-ok nem mennek neki más kutyáknak, csak ha a gazdi nem tudja őket kézben tartani.

2021. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!