Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyről hozhatok kutyát?

Ilyen helyről hozhatok kutyát?

Figyelt kérdés

Szóval tervbe van véve kutya, viszont a honnan kérdés merült fel. Tenyésztőtől nem szeretnék mivel nincs konkrét elképzelésem a fajtát illetően, nem is szeretnék vele kiállításra járni/sportolni, mivel első saját kutyám lenne. Inkább társ lenne, amolyan betekintés a kutyatartásba. Mindenképp kölyköt szeretnék, valami többgenerációs keverék megfelelő lenne. Viszont a menhely sem opció számomra, a rossz tapasztalataim miatt, illetve amiatt hogy a kölyköket úgyis elkapkodják, szóval ha egyszer az örökbefogadás mellett döntenék, biztos nem kölyköt hoznék el.

Tehát maradt az az eset amikor vidéken besikerül egy alom valami kóbor utcakutya beszökése miatt, és a kicsiket próbálják ingyen elosztogatni. Az ilyen kölykök meg máskülönben nem leellenőrizhető helyekre kerülnek, vagy az út szélére, vagy menhelyre vagy ki tudja, mivel sok ember szemébe a korcsok értéktelenek.

Ez így járható út szerintetek?



2021. jún. 8. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Amikor én kutyát kerestem, ez az opció is felmerült, aztán hamar elment tőle a kedvem. Volt, amelyik eleve beteg volt (még jó, hogy tisztességesen elmondta az, aki kínálta a kölyköket), volt, aki szerint a féreghajtás felesleges, ezért nem ad féreghajtót a kutyáinak, a legtöbb alap oltásokat sem kapott. Ki tudja, mennyi ráfizetés lett volna így kutyát vállalni, de ilyen hiányosságok miatt akár pici korban is elpusztulhat egy kölyök.


Gyorsan kikötöttem a mentett vonalon. Oké, én nem ragaszkodtam kölyökhöz, mert bejárós munkám van, meg nem akartam sokat várni vele, hogy túrázhassunk, majd később, ha többet lesz lehetőségem otthon lenni, még megfontolom a kölyökkutyát, de azért mentett vonalon sem kevés a kölyök, főleg ilyenkor, tavasszal rendszeresen dömping van, szerintem nézz szét még ebbe az irányba.

2021. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Tiszteletben tartva az első válaszadót is, de szerintem hozhatsz simán, ha jóa hely, ha jók az anya gazdai... Nekem is nagyon rossz tapasztalatom van sajnos a menhelyekkel, szervezetekkel. És magunk között szerintem még egészségesebbek is lehetnek a 8 hetes elmúlt, háztól elhozott kölykök, mint akik előtte ki tudja hol hányódtak.

S ugyanúgy megmentheted a kutyát, mintha a menhelyről hoznád el, csak megspórolod neki a hányattatást.


Csak tényleg az a nagyon nem mindegy hogy kitől, honnan hozod. Tisztességes, állatszerető embertől működik.

2021. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is besikerült alomból van kutyám,kettő is.Testvérek.

A két házzal lejjebbi szomszéd egyszer megkérdezte,hogy nem-e kell kutya,én meg rávágtam,hogy miért is ne.Nem volt kutyám,egyedül éltem.

Meglepetésemre tényleg beállított egy doboz kiskutyával délután és nálam is maradt két 10 hetes husky-malamut keverék.Most 7 évesek semmi bajuk.Sportolok velük.:D

2021. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Van egy alap tétel, ami ma is igaz: aki szaporítótól vesz kutyát, az már nem alkalmas a kutyatartásra. Kérdező, inkább ne akarj kutyát, ha nem tudsz felelősen hozzáállni.
2021. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Én is hoztam így anyunak egy kiskutyát. Ismerősnél lettek pincsi-csivava mixek. Idén tölti a tizedik szülinapját, kötelezőkön kívül egyszer járt állatorvosnál, amikor lenyelt egy darazsat, ezért is jók a keverék kutyák, nem betegesek. Igazság szerint pont akkora bunkó, mint az anyám, imádják egymást, nincs az a tk-s kutya, akiért lecserélné.
2021. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Vidéki menhelyről sem kapkodják el a kölyköket, az én gyönyörűségem is ott született, és 1 éves koráig ott is élt :( pedig nagyon okos (nem csak szerintem, döbbenet milyen gyorsan tanul), csodaszép, kedves, nagyon pörgős és játékos ha arról van szó, de képes átaludni is a napot. Szerintem onnan lenne érdemes, ott figyelnek az egészségükre, tudsz velük ismerkedni, stb.
2021. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
#6 vagyok, egyszerűen nem is értem miért lett lepontozva #4. A legnagyobb felelőtlenség szaporítótól kutyát venni. Még csak nem is az hogy besikerült kiskutyát elhozol, hanem fizetsz is egy köcsögnek a kutyája kihasználásáért.
2021. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert a kérdező nem akar kutyát VENNI szaporítótól. Egy besikerült keverék kutyust szeretne, akinél esélyes, hogy amúgy is menhelyen köt ki. Az ilyen almokért nem kérnek pénzt, az #5 válaszomban említett állatért csak az 1. oltás árát kérték el, egy forint hasznuk se lett belőle. Nem hitték, hogy van akkora kutya, aki befér a lécek között. Benézték, a csivi be tudta magát tuszakolni.
2021. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként sokan ingyen osztogatják a kutyákat, de direkt elletik a szukát, mert jajj de aranyosak

Szóval az ilyet se nagyon ajánlom

2021. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, menj már....
2021. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!