Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha napi 10 órát nem vagyok...

Ha napi 10 órát nem vagyok otthon tényleg nem való németjuhász kutya?

Figyelt kérdés
Kerti-lakás kutyáról lenne szó, tudnék vele foglalkozni sokat a szabadidőmben, de sajnos hétfőtől péntekig napi 10 órát egyhuzamban egyedül lenne, inkább tegyek le róla?
2021. jún. 8. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Kibirni kibirja, az a legnagyobb kerdes, hogy tudsz-e utana foglalkozni vele 2 orat?

Belefer-e ez a napi teendoid koze? Inkabb ezt kene nagyon atgondolni. Na meg persze ugye hetvegen 10-20 kilometeres turak, kutyasuli, esetleg ov, stb.

Munkakutya, nem kerti disz.

2021. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem való nekem,komondorom volt így mire haza értem még a traktort is szét rágta . Unatkozott .
2021. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudok igen, még reggel is ki tudok vele menni, délután pedig 2-3 órát simán.

Volt már német juhász kutyám, 14 éves korában pusztult el, nagyon okos, kiegyensúlyozott kutya volt, viszont 4 éves koráig nem volt 4 óránál többet egyedül ezért félek az első 1-2 évtől, hogy nem-e sok az az idő.

2021. jún. 8. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez kutya függő.Ha munka vérvonalú biztos,hogy nem bírja ki.Egy show vonalas alomban is nyugodt példány már lehet hogy simán végig piheni előtte-utána lemozgatással azt a 10 órát.

Elvégre ha alszol az is 8-10 óra,azt is kibírják a kutyák.

2021. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Kibírja, csak utánna/előtte foglalkozz vele. A foglalkozás minősége is sokat számít, két órás pórázas séta egy megszokott útvonalon kevesebbet ér, mint fél óra pörgős feladatozás és fél óra bicikli.
2021. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha az első 1-2 évtől félsz, ami jogos mert azért pont kölyök korban több időt igényel, többet mint felnőttként, akkor a te esetedben lehet szerencsés lenne egy 2-3 éves vagy idősebb kutyust vállalnia fajtamentésből vagy menhelyről.
2021. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

10 ora tavollet egyaltalan nem gond ... HA!!! ... mielott elmesz arra a bizonyos 10 orara, elotte elviszed a kutyat turazni 2-3 orat. Ha ezt megteszed avagy megtudod tenni (hoban-esoben-szelben-kanikulaban) - akkor egyaltalan nem baj, ha magara hagyod 10 orat - vegig aludni fog.


Ellenben ha csak leviszed egy pisikorre es siessunk mert esik az eso tipus vagy, akkor ne akarj kutyat!!!

2021. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Túrázni 2-3 órát munka előtt munka után? Azért túlozni sem kell,maradj már.:D

Mutassatok olyan gazdát aki munka előtt és után túráztatja órákig a kutyát.Az nem hogy nem egészséges de lehetetlen is.

8 óra munka,8 óra pihenés (akár csak a dalban) és marad 8 órád minden másra.Egy-egy óra aktív mozgás bőven elég nem kell ahhoz túrázni menni.


És! Tudom,hogy itt ez a "túrázok a kutyával" nagyon menő duma,de nem minden kutyát fáraszt le.Mentálisan főleg.

Munka kutyának nem (csak) ilyen típusú mozgásra van szüksége.

Sokkal aktívabbra,intenzívebbre,mentálisan fárasztóra is.

Ami egy parkban való aktív sport,játék és ilyesmiket takar.

2021. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Én napi 11 órát vagyok távol, bár nincs teljesen egyedül, általában van itthon valaki napközben, ha nem is végig. Délután 2-3 óra séta az erdőben, közben sok sok kutya cimbivel való játék. Régebben reggel is mentem vele póráz nélkül 30-40 percet, arra most már nem maradt energiám (vége lett a home officenak), de igazából nem nagyon hiányolja azt a plusz fel órát, neki az esti séta a fontosabb. Másfél éves kölyök, mondjuk nem az a pörgős fajta, de egy átlag kutyának bőven elég napi 2-3 óra aktív mozgás, főleg ha feladatoztok is közben.
2021. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!