Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lépést érdemes tenni,...

Milyen lépést érdemes tenni, ha a szomszéd kutyája órákon keresztül ugat?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakom. A felettem lakó személy nemrég beszerzett egy kutyát és ha az állat rákezd, órákon keresztül ugat. Néha elhallgat 5-10 percre, majd újrakezdi. Fogalmam sincs, a szomszéd hogy bírja, lehetséges, hogy ilyenkor nincs otthon.


De a kutya nem csak napközben ugat. Például most, este fél 11-kor már több, mint 1 órája hallgatom a dögöt. Sajnos a munkámat illetően home office-ban vagyok, így az átlagosnál több időt töltök otthon, ezáltal az ugatást is nehezebb elkerülni.


Persze lehet enyhíteni a helyzeten: nappal zenét hallgatok munka közben, este füldugóval alszom, de bosszantó, hogy a szomszéd kutyája diktálja, mikor van nyugalom az ember otthonában (azaz amikor nem szándékozik ugatni). A szomszéddal emiatt nem is próbálnék meg beszélni: idegbetegnek, de legalábbis labilis természetnek tűnik. Bár egyedül lakik, de ha van nála vendég, sokszor végighallgatom, milyen mocskos stílusban ordibál vele (a mosdóban minden zaj lehallatszik tőlük).


Lehetséges ez ügyben panaszt tenni valahol? Az ordibálást alkalmanként még megtűrtem, az csak a mosdóban hallatszik; de az ugatás az egész lakásban visszhangzik. Milyen fokozatok vannak, ha az első jelzést követően nem történik semmi? Volt már valakinek hasonló tapasztalata zajos szomszéddal, hogy sikerült kezelni az ügyet?



2021. jún. 10. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Uhh na ez tényleg baromi isegesítő lehet...Közös képviselőnek szóltál már?
2021. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Össze kellene fogni a többi lakóval és közösen szólni a képviselőnek.
2021. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg nem sokat foglalkozhat szegény kutyával, nem lehet lemozgatva rendesen..szólj a közös képviselőnek, esetleg próbálj kedvesen beszélni a gazdával (amikor jó kedvében látod).
2021. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Társasházi szabályt meg kell nézni, mi vonatkozik az állattartásra. Jelenteni kell a közös képviselőnek. De jelentheted a helyi jegyzőnek is. Akár bejelentheted állatvédőknél is, hogy aggódsz a kutya nem megfelelő tartásáért.

Kutyásként mondom, nem normális, ha egy eb egész nap ugat! Nekünk mindig is volt kutyánk, jelenleg is van. Egyetlen egy olyan volt köztük, aki ugatott, amikor magára hagytuk. Ő 1 évesen került hozzánk. Előző lakóhelyén otthon volt a nagymama (nem mozdul ki a lakásból, mert agorafóbiás pánikbeteg volt) ráadásul volt még két kutya is. Nálunk az első eset után szóltak a szomszédok, akik szintén kutyások. Állatorvos barátunk javasolta, hozzunk mellé egy kiscicát, ha nem macskaellenes a kutya. Dobermann volt, de jól megvolt a cicával, onnantól nem volt probléma, ha otthon hagytuk. :-) Természetesen, sokkal rosszabb, problémásabb esetek is vannak, amikor nem oldható meg ilyen egyszerűen.

2021. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Nos, először is próválj meg beszélni, hogy nagyon sokat ugat a kutya és ez zavaró, sajnos a jelenleg hatályos jogszabályok nem térnek ki, ezen pontokra. (még).

Második kör, hogy írásban jelzed a közösképviselőnek, akinek az ügyet ki kell vizsálnia, erre 30 napja van. Meg kell keresnie az renites lakás tulajdonosát. A közös képviselő kizárólag a tulajdonossal áll szerződésben (tehát, ha bérlő lakik a lakásban a közös képviselő tehetetlen).


A következő lépés lehet, a területileg illetékes jegyző, az ő hatásköre egy birtokvédelmi eljárásban kivizsgálni és orvosolni az ügyet. Ezzel párhuzamban szólj az állatmentőknek is, mert valami oka van, hogy egy kutya állandóan ugat.


Azoknak, akik azt mondják, hogy "az a dolga, hogy ugasson". Azt kívánom, hogy egy kamion sofőrt ne hagyjon a kutya aludni, aki másnap hulla fáradtan 70 km/h val gázolja el, az összes hozzátartozóját.


Remélem tudtam segíteni.

2021. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben illene a fenti szomszédnak szólni, bármennyire is félsz tőle, a kutya lehet, hogy csak akkor ugat, ha nincs otthon és így nem is tud róla.


Írj neki névtelen levelet, ha ennyire tartasz tőle.

2021. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is volt egy ilyen kutya (azaz van) a környéken. Este 10-kor rákezdett és hajnali 3-ig nyomatta monoton, idegesítő vékony hangon.


Szóltunk páran a gazdának, hogy ez így nem jó, de legyintett és elintézte azzal, hogy kutya.

Nekem is van kutyám (meg mindenkinek a környéken), egyikre sem jellemző, hogy idegbeteg módjára órákon keresztül ugasson.


Akkor valaki aláírásgyűjtésbe kezdett és szólt a jegyzőnek, azóta éjszakára bezárják a házba, csak napközben ugat egyfolytában. :D

2021. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már erről a szomszéddal? Ez lehet szeparációs szorongás, és ha éppen nincs otthon, nem is tudhatja, ha senki nem jelzi neki. Csak akkor tud a problémával foglalkozni, ha tud róla, de nem kell leszedni a fejét, én pl. örültem volna, ha szólnak, ha esetleg gond van, de nekem szerencsém volt, mert azt a visszajelzést kaptam, hogy nem is tudták, hogy van kutyám, sose hallják. Bekapcsolva szoktam hagyni 2 órás szundival a rádiót, ha elindulok dolgozni. Esetleg felajánlhatod, hogy ránézel a kutyára, amikor nincs otthon, kiviszed egy kis sétára, nem tudom, hogy ilyen megoldásra nyitottak vagytok-e.
2021. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne csesztesd a szomszedodat, nem vagy te 'etalon' ... ha nem tetszik koltozz el!!! :)
2021. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Kutya ugat (ez a dolga!) ... futyulni nem tud, te meg itt vinnyogsz :) (neked nem ez a dolgod)... te sem tudsz futyulni :)))
2021. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!