Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédba szökik a 8 hónapos...

Szomszédba szökik a 8 hónapos kan moszkvai őrkutya, mi a teendő ?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kan moszkvaim, a szomszédnak pedig, egy mióta náluk van 2 méteres láncon tartott kan kutyája.(pontosan nem tudom milyen fajta, de a kóbor kutyának jobb sora van)


A kutya kb 1-1.5 hónapja rájött, hogy a szomszéd 1 méter magas kerítése nem akadály, így átment haverkodni a másik ebhez.

Ez addig fajult, hogy ha épp nem vele foglalkoztam 5 percen belül a szomszédban volt.

Kerítést megcsináltam 50 méteren vadhálóval, van még 15 méter ami össze lett kokányolva, idő szűke miatt, itt ismét ajtót talált.


Ma a szomszéd ordibálva támadt nekem, hogy lelövi a kutyámat, meg engem mégegyszer meg ne lásson az ő telkén (véletlenül sem "testvér típusú, vállakozó"...) , Mivel az kutyám átment, és mikor ő etetni próbálta a sajátját az enyém rátámadt.

Ez több sebből vérzik, mivel az ő kutyája a kert közepére van kikötve, ergo ha az enyém átment mégis miért ment felé kajával, miért nem szólt. Másrészt ha a most kb 45-50 kilós kutya rátámad, nem hiszem, hogy a ráborított kajával eltántorítja..

Az illedelmes 15 perces ordibálás végeztével, amiben kifejtettük egymás felé a problémát, hogy az ő kerítését én csináltam meg, egy forintot nem kértem, cserébe ő engem fenyeget... A kutyát ideiglenesen láncra kötöttem, de hiába van 10 méteren , én tőlem ne várja , hogy ott tartsam.


És most a lényeg, hogyan szoktassam le, az elvileg őrző védő kutyát a szomszédba szökdösésről ? Esetleg állatvédőknél jelentsem be, hogy kínozzák a saját kutyájukat, és ha szerencsém van elviszik,így nem lesz a kutyát mi motiválja ?



2021. jún. 11. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A te dolgod a saját kutyádat a saját telkeden tartani, jogos a szomszéd kiabálása, én is leszedtem volna a fejed, ha folyamatosan átjönne a kutyád, plusz még rám is támadna.


A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy a szomszéd hogy tartja a kutyáját.

2021. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nincs jogod háborogni. Igaza van a szomszédnak, ha cickány, ha nem. Én sem örülnék ha mindig átjönne hozzám a lóbaszó nagyságú kutyád az enyémhez, és még rám is morogna. A te felelősséged megakadályozni az átjárást.
2021. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod a kuytád a telkeden tartani. MIndegy ő hogy tartja a sajátját, te se bírsz a tiéddel.
2021. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Tehat a te kutyad szokik es meg a szomszedet vitetned el? Te vagy felhaborodva? Az is meger egy miset, hogy o hogyan tartja, de most itt a legnagyobb problema te es a kutyad vagytok.

Mielott kutyat szerzunk, alap, hogy megcsinaljuk a keritest,igyis rohadtul elkestel mar vele, szoval szedd ossze magad, ne sajnald ra a penzt.

1 meter magas? Ezt nem is ertem hogyan gondoltad.

Ja es persze az alap, hogy foglalkozz a kutyaval, ha lefarasztod, ivartalanitas es a jo kerites is megvan, akkor nem fog szokni.

2021. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1./ Egy jó pár éve megszűnt az az általános szabály, hogy melyik kerítés kié. Ha komolyabb átalakítás szükséges a kerítésen annak kell fizetnie akinek az érdekéből történik a kerítés átalakítása.


2./ Van egy jogszabály ami előírja, hogy mindenki köteles! a saját állatait a saját ingatlanán belül tartani. Bármilyen módszerrel (kivétel a tartós megkötés, mert az tilos kutyák esetén). Ha a kutyád szökik akkor azért te vagy a felelős. Ha ehhez a kerítést meg kell magasítani azt neked kell elvégezni (bármely oldalon is ld. 1-es pont), mert a Te érdeked ezt a munkát elvégezni (értsd röviden: miután a kutyád szökik, ezt csak a kerítés megerősítésével lehet megakadályozni akkor az a Te kötelességed a kerítés megerősítése és nem hivatkozhatsz, hogy "az övé a kerítés". Ez megszűnt. A te érdekkörödbe esik a kerítés megcsinálása, neked kell fizetni/megcsinálni).

3./ Ha átmegy hozzá a kutyád jogosan hívja ki a gyepmestert (régi néven sintér), aki elviheti a kutyádat. Az ő ingatlanán a kutyádnak 0 keresnivalója van.

2021. jún. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Legolcsóbb és leghatékonyabb megoldás a villanypásztor.


A szomszédod kötelessége bőven kimerült abban, hogy van egy bármilyen 1 m-es kerítés kihúzva. Képzeld magad a helyébe, mit szólnál, ha a másik szomszédod oroszlánt tartana, mennyire vennéd természetesnek, hogy akkor pár milláért felhúzol a te részedre egy spec. kerítésrendszert?


Én sem értékelném, ha egy moszkvai flangálna a kertemben(leginkább a kutyáim miatt), pedig menhelyen önkénteskedem, nem vagyok kutyagyűlölő...

2021. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most hetvegen csinald meg a keritesed 3 meterre. Barmennyi penzert.


Barmennyire is cuki a kolyokkutyad,ne menjen at mashoz.

Vigyazz ra,nehogy verekedesbe keveredjen szegeny a rossz kerites miatt azaz miattad. Ne kockaztasd egyik kutya egeszseget se.



Mozgasd tobbet a kutyad.


Nem mehet at a szomszedhoz. Nagyon kellemetlen,torvenyserto stb stb.

2021. jún. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Hát, egyrèszt neked meg kell akadàlyoznod, hogy àtmenjen. Most mèg kölyök, de nem sokàig lesz már az, ebböl mèg nagy para lehet.


Kettö, a szomszèdod egy buta állatkínzó. Èn már règen felnyomtam volna, mert konkrétan törvènyelenes kutyát èletvitelszerüen làncon tartani. A te gondolatmeneted itt abban hibás, hogy nem azèrt kène feljelenteni a szomszèdor, hogy elvegyèk a kutyàjàt ès a tièdet ne vonzza, hanem azèrt, mert ez állatkinzàs (a lànc). Nem is èrtelek…

2021. jún. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaneveles csodakra kepes!


Kutyad orzo-vedo, de a sajat teruleten es nem a szomszed telken. Tiltsd le a kutyadat arrol a kerites szakaszrol es a gond letudva. Tehat a 'tiltas' megtanitasa a lenyeg.


Ha nem tudod mit csinalj, akkor vidd a kutyadat kutyasuliba es majd ott megtanitjak.

2021. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csináld meg az kerítés,mielőtt a gyepmester viszi el.

Egyébként igaza van az szomszédnak,ha egy nagy harci kutya át menne te telkedre mit mondanál?

Mondjuk egy pitbull?

Akkor te se örülnél neki ha megkergetne a kutya.

2021. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!