Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, belétek szoktak...

Kutyások, belétek szoktak kötni az emberek a járműveken vagy az utcán vagy kutyabarát éttermekben, kutyabarát plázákban és egyéb helyeken az emberek (annak ellenére, hogy betartjátok a szabályokat)?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy volt konfliktusotok, amikor minden szabályt betartottatok és valaki így is rátok szólt, kiabált veletek a kutyátok miatt? Mi volt a szituáció? Hogyan kezeltétek?


Én nagyon szeretem a kutyákat, az hadd tegyem hozzá, tehát nem azért kérdezem, mert utálnám a kutyákat, hanem tényleg csak kíváncsi vagyok, hogy van olyan, aki belétek szokott kötni?


2021. jún. 11. 23:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretik, ha buszra felviszem, de olyankor van rajta szájkosár, csak csúnyán néznek rám. Vonatra simán megyek vele, az utcán meg senkit nem érdekel. Kutyabarát helyeken nem kötöttek belém, hiszen kutyabarát a hely :D
2021. jún. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Engem sokszor elkerülnek, mikor sétálok a fekete cane corsommal. De megértem őket, eléggé ijesztő lehet a 60 kilójával.Sajnálom ezt a szituációt, mert nagyon aranyos, nyugodt, imádja ha dögönyözik, játszik más kutyusokkal.Rendesen szocializálva van kiskorától, csak ezek a külsőségek sajnos...
2021. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
20%

Hogy a fenébe ne! Magyar ember számára a kutya, a bicikli és a fényképezőgép látványa azonnali indokot teremt a hőbörgésre, csendőrködésre, gyakran tettlegességre. Van pár barom, aki azonnal ugrik, ha meglátja bármelyiket.


Ennek megfelelően háromféle helyzetben volt szerencsém a legtöbb prolifejet betörni. Kutyasétáltatás közben számtalanszor előfordult nemhogy az, hogy beugasson valami majom, de egyenesen vasvillával rohanjon ki a házból (nem túlzás, szó szerint!) mert zavarta, hogy elhaladtam a kutyámmal a házuk előtt. Biciklizés közben, amikor valami autós istencsászár úgy gondolta, hogy a szaros Opelje feljogosítja azonnali testi fenyítés kiosztására az út szerinte nem megfelelő járművel való használatára. És persze amikor az utcán videózok. Volt, hogy satufékkel megállt a barom, és kipattant fenyegetőzni, hogy összetöri a kamerámat, mert az ő jogai, blabla.


Egy korábbi kérdésben kifejtettem már, hogy mivel én is egy erőszakos baromállat vagyok, ezek a próbálkozások rendre összetört arccsontokkal, berugdosott bordákkal értek véget. Mindig van nálam gázspray és egy darab acélcső. Kár, hogy az öreg német juhászom már nem él, mert az is rendesen be volt csibészelve, és volt, hogy előbb kapta el a keménycsávó valagát, mint kézbe vettem volna a csövet.

2021. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Volt, mert Magyarországon szeret mindenki írigységből belekötni a másikba. Van egy haverom ő vak, és vakvezető kutyája miatt is többször bele kötöttek. Volt ,hogy együtt mentünk valahova és akkor közölték, miért van ott a kutya ha van vele kísérő?
2021. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Border colliem van, mivel "kedves tekintete van" és szép, nagy szőrű+jólnevelt, elismerő pillantásokat vagy olvadozó tekinteteket szoktunk kapni.


Csak egy kiakadásra emlékszem, találkoztam egy ismerőssel sétáltatás közben, megálltunk pár szóra, a kutya fegyelmezetten ült/állt mellettem(de nem szaglászott vagy hasonló), a néni meg kiordított a kertből, hogy majd nehogy a háza elé sz^rjon a kutyám.... Nem teljesen tudtam értelmezni, egyrészt az ürítés közelében sem volt, másrészt amíg összeszedem, nem teljesen mind1?

2021. jún. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

3-as: en imadom a fekete cane corsokat. Van ilyen baratom,akinek cc-ja van es agyonsimizem a cukipofa kutyajat.


Az en kutyam kisebb a cc-nal ,villamosozunk buszozunk es nem szoktak belenkkotni.


1x volt tipik javitointezetis 10 eves c. gany gyerekek: egyik beszolt,h nagyon fel az ilyen kutyaktol. Biztos meg fogja harapni. Aztan odaigrott egy masik,h megsimozheti e. (Kesobb jottunk ra ,h osszeszokott kis bunozok) Simogatta ,aztan elkezdett hadonaszni. Semmi. Aztan lehuzta a puloveres es lengette a kutya elott. Semmi.


Mi mindig parancsszora szoktunk birkozni meg huzocskazni a kutyammal. Ezert nem reagalt ra rogton a pulcsi letepesevel. (Felkeszult vagyok az ilyen aljas csobehuzasokra. A megelhetesi bunozok gyakoriak a belvarosban. Keszuljetek fel.


Nem engedem jarmuvon simogatni a kutyam.

2021. jún. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
8-as, nekem régestelen-régen rengeteg bajom volt a C kategóriásokkal, mert ugye előszeretettel állnak bele egyedül sétálgató tizenévesekbe, főleg ha csordában vannak. Öreg (akkor még fiatal) német juhászom egyszer jól elkapta egy ilyennek a csuklóját, amolyan figyelmeztető jelleggel, hogy ne hadonásszon felém. Kisebbségink nem értette a finom célzást, meg hogy negyvenkét foggal a karján, amihez hatvan kiló farkaskutya tartozik, tán csitulni kellene, és elkezdte ököllel ütni a kutyám fejét. Kutyám ezután becsukta a száját, aminek olyasmi hangja volt, mint amikor csirkefarhátat eszik, csak ez sikoltozott is. Volt is óbégatás, futkorászás, hogy "rátámadott a Ricsire az a nagy farkaskutya", Ricsi meg fetrengett és vérzett. Akkoriban még nem volt mobiltelefon, hogy mindenféle akadékoskodó állami szervet a helyszínre hívjanak, így mi elsétáltunk, ők meg tudja fene, mit csináltak, de többé nem láttam őket arra.
2021. jún. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Srácok, én azt hittem, ilyen csak velem van. Megnyugtattatok, hogy nem vagyok egyedül.


Séta közben olyanokért kötöttek belém, hogy


- a kakit biztos ott fogom hagyni az utcán (úgy, hogy épp a kezemben volt a zacskó és szedtem össze),


- ne vigyem be egy utcába, mert ott emberek laknak és ne kakiltassam oda a kutyát (de ezt durvább szavakkal), illetve hogy,


- a 15 kilós kutyámmal nem kéne az utcára mennem, hanem kutyafuttatóra való, mert túl nagy és a nagyobb testű kutyákbak CSAK a futtatón a helyük (mondjuk a futira le is kell sétalni)


- a fent említett kutyában van agár is, ezért gyakran jön az is, hogy szegény kutya sovány


Hirtelen ezek jutnak az eszembe.


Kutyabarát helyeken is kaptuk már meg a magunkét, sok embernek a filozófiája, hogy a kutya a kertbe való láncon, nem a bevásárlóközpontba pórázon.


Sok ember bemegy és forgatja a szemét, meg megy a biztonságiakhoz sutyorogni, hogy akkor most mi van, lehet ott kutya vagy hogy-hogy ott a kutya.


Egyszer a Fressnapfbe küldte ki az egyik vevő a másikat a kutyájával, mert "üzletekbe nem viszünk be kutyát"


Tömegközlekedésen is rengeteg volt.


Általában azt kérdezik a szájkosatban kevő kutyámra, hogy harap-e.


Meg volt egy idősebb pár a vonaton, akik ahelyett, hogy szóltak volna, hogy le akarnak ülji, kiderült, hogy 1 órát alltak vigyázban (nem is tudtam, hogy ott vannak, az átjàróban álltak, ahova nem nézegettem be) és ahelyett, hogy nekem szóltak volna, a kalaúznak panaszkodtak, hogy a kutyával befoglaltam a helyet pedig ők leülnének.

2021. jún. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nem szòltak még be soha szerencsère.
2021. jún. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Nekem huskym van, így az emberek általában nem belém kötnek hanem jó esetben csak "jaj de szép. Megsimogathatom?"

Rossz esetben meg se kérdezi csak neki esik.

2021. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!