Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, belétek szoktak...

Kutyások, belétek szoktak kötni az emberek a járműveken vagy az utcán vagy kutyabarát éttermekben, kutyabarát plázákban és egyéb helyeken az emberek (annak ellenére, hogy betartjátok a szabályokat)?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy volt konfliktusotok, amikor minden szabályt betartottatok és valaki így is rátok szólt, kiabált veletek a kutyátok miatt? Mi volt a szituáció? Hogyan kezeltétek?


Én nagyon szeretem a kutyákat, az hadd tegyem hozzá, tehát nem azért kérdezem, mert utálnám a kutyákat, hanem tényleg csak kíváncsi vagyok, hogy van olyan, aki belétek szokott kötni?


2021. jún. 11. 23:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó vagyok, szóval az lemaradt hogy ez se jobb. Legalább annyira idegesítő. Legalábbis nekem.
2021. jún. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

Látják a kezemen a kicseszett kutyaszaros zacskót..ott állok az ürítő kutya felett kb,másik kezemben is ott a kakis zacskó tartó.

DE AZÉRT ODA SZÓL,HOGY SZEDJEM FEL.

Hát szerintük mit akarok a kezemen lévő kakis zacskóval,rejtegetem a kezem..?


A másik kedvencem,hogy MIÉRT NINCS RAJTA SZÁJKOSÁR?! KÖTELEZŐ.

Ilyenkor most már csak letudom egy "anyádért,takarodj tovább" jellegű mondattal és nem fárasztom magam.

Tömegközlekedésen kötelező,azon kívül csak mert nagy méretű kutyád van nem kell,hacsak nem agresszív.

De az enyém nem agresszív,sose volt.Hamarabb bújik mögém minden elől minthogy harapjon..

2021. jún. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
Buszon és utcán is inkább dicsérni szokták, hogy "milyen cuki (kistestű" szobakutya")
2021. jún. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%

Valamelyik héten elmentem egy Keszegsütőbe. A tulaj kutyája bent rohangált, simogatták a dolgozók is, nyalogatta a kezüket, ugrált a pultra.. Majd bement a konyha részre. A dolgozók nem mostak ketet, folytatták a munkát.csak így lazán.

Ennyi a kutyás éttermes élményem.


A saját kutyámmal negatív tapasztalatok amik értek;

-póráz nélkül sétáltatott pitbullok elől menekülés

-beszólogatás hogy milyen kicsi, csúnya..

2021. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem jellemző, inkább megdicsérik, hogy jól nevelt, vagy sajnálják a szájkosár miatt tömegközlekedésen. Egyszer szólt sofőr buszon, hogy szájkosár kell, de volt a kutyán, csak a térdemig ér a kutya, a sofőr meg nem látta jól a fülkéből.
2021. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%

1-2 eset jut eszembe pedig már 5 éves a kutyám.

Mikor nagyon kölyök volt, a sétát gyakoroltuk. Már egész ügyesen jött a bal oldalamon, mikor elmentünk egy néni mellett, ő pedig ráütött a kezében lévő újsággal. A villamoson egy srác borult ki, hogy nem simogathatta meg. Kutyabarát helyen nem nagyon volt még gondunk, de nem is nagyon járunk beülős helyekre.

2021. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 qkker1 ***** válasza:
16%

"Tömegközlekedésen kötelező,azon kívül csak mert nagy méretű kutyád van nem kell,hacsak nem agresszív."


Sajnos közterületen kötelező a szájkosár, hiába nem agresszív a kutyád, néhány nagyokos felsorolta a különösen agresszív fajtákat, rájuk biztosan kell!

2021. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
17-es. Nem igy van, rosszul tudod.
2021. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos közterületen kötelező a szájkosár, hiába nem agresszív a kutyád, néhány nagyokos felsorolta a különösen agresszív fajtákat, rájuk biztosan kell!"


Magyarországon biztos, hogy nem. Keressem ki neked a jogszabályt, vagy egyedül is menni fog?

2021. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, simán közterületen még mindig NEM kötelező a szájkosár, de ezt már milliószor elmondtuk itt gyakorin.


Az én kutyám pici és aranyos. Leginkább pozitívan reagálnak rá. Megkérdezik hogy meg lehet-e simogatni, hogy milyen fajta (keverék, csak rendszeresen van kozmetikázva, szépen rendben van a szőre, stb.), mi a neve, ilyesmik.

Egyszer egy c típusú fickó meg akarta venni. Nem ez a nagyon putris, hanem a gazdag fajta, BMW, nagy aranyak, minden. Mondja, hogy van két kislánya, na pont ilyen kutyát akarnak, mennyiért van. Nyilván nem adtam el, de nem erőszakoskodott, csak mondta, hogy jó, azért megpróbálta. Meg kérdezte, hogy honnan van, van-e ott másik ilyen. Nevettünk egyet és elment mindenki haza. Fura volt, de nem para.


Ami miatt viszont szokott menni a dráma, az a kutyakaki.

Falun lakom, theát itt nincs mindenhol köztéri kuka. Ha van, nyilván oda dobom a zacsit, de sok helyen csak "magán" kukákba van lehetőség dobni, ha nem akarsz egy marék kutyakákával a kezedben sétálgatni ki tudja meddig. Ha látom, hogy van kint valaki, nyilván megkérdezem, hogy dobhatom-e hozzájuk.

99% azt mondja, hogy persze, legalább nincs otthagyva, meg amúgy sem nagy dolog. A maradék 1% meg hisztizik, hogy de minek, meg vigyem haza, meg hasonlók. De ezek tipikusan azok az emberek, akik mindenkivel keresik a konfliktust.

2021. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!