Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kiskutya rammorog,...

10 hetes kiskutya rammorog, megharap?

Figyelt kérdés

ma hoztam, eddig nem volt vele gond. most viszont odament a keriteshez, elakartam huzni onnan, es ram morgott, illetve ha nem kapom el a kezem megharapott volna. fajtatiszta kangal

a kutyasulin kivul mit lehetne tenni, hogy ez ne ismetlodjon meg?


2021. jún. 13. 10:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%
Morogj vissza es harapd meg! :) Gyozzon a jobbik :D
2021. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Miért mindig olyanok akarnak kangalt akik nem értenek a kutyákhoz?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11187625-val..

2021. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Már megint a kangalos... Nem úgy volt, hogy eladtad a kutyádat mert félős?
2021. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Minden kicsi ilyen.. kár volt neked kutya lehet..:)
2021. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Félreértés ne essék, a kutyanevelésben alapvetően én is a pozitív megerősítésre épülő vonalat kedvelem és használom, sokkal egészségesebb kapcsolatot tudsz kialakítani a kutyáddal mintha félelemmel motiválod. Ezzel együtt vannak dolgok, ilyen például a gazda megharapása, amit egész egyszerűen nem vagyok hajlandó egy percig sem tolerálni se heteken keresztül nasikkal tanítgatni hogy nem szabad. Úgyhogy legközelebb egy jó nagy pofonnal tudtára kell adni hogy eszébe se jusson rádmorogni vagy a kezed felé kapni.


Az én kutyám egyszer egy játékot akart kivenni a kezemből, olyan jól sikerült hogy több helyen véreztem utána. Visszakézből kapott egy pofont, azóta nincs is ilyen probléma. És persze szeretem, imádom és ok nélkül soha nem bántanám, de vannak dolgok amiket szerintem a kutya érdekében ott és azonnal tudtára kell adni, hogy nincsenek rendben.

2021. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

a masik kangalos kerdest nem en irtam ki, illetve ha megegyszer megesik az ilyen akkor kutyasuli, csak gondoltam hatha van valami, amivel el tudnam erni, hogy ne csinaljon ilyet.

#5-os, mikor rammorgott , rautottem az orrara egy kicsit, es utana morgott megint majd a kezem utan kapott 🙄

2021. jún. 13. 11:13
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

ma 11:13


Nem ismerem se a kutyát, se téged, nem láttam a szituációt sem, de el kell érni nála hogy megértse hogy amit csinál az a rossz. Ha morgott rád tovább akkor nem volt sikeres a kommunikációd. Amikor abbahagyja a morgást, akkor meg nagyon meg kell dícsérni, jutifalat, játék, etc. (és itt lehet visszahozni a történetbe a pozitív megerősítést).


És még annyit, hogy amit írok nem összekeverendő azzal amikor a kiskutya játékból harapdál! Az majd elmúlik. Írta valaki feljebb nagyon jogosan, hogy a kölyök kutyát azért mert játszik, nem bántjuk.

2021. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"rautottem az orrara egy kicsit,"

A " kicsit" a kölyöknek semmit nem ér. Az alomban sem "kicsit" harapnak egymásba, amikor jeleznek a másiknak.

Szemből kézzel nem ütögetünk kölyköt, főleg nem a legérzékenyebb részére, az orrára. Könnyen kézfélős lehet belőle, ha kissé érzékenyebb.

Grabancfogás, arrébb tevés,pofa összeszorítása egy tiltó szó mellett. Belecsípés az oldalába, stb. De nem "kicsit" , hanem valóban kellemetlen élmény legyen számára.

A kutya, még ha családtag is, állati ösztönökkel él. Csinál valamit, jó következik utána, újra megteszi. Csinál valamit, rossz következménye lesz, akár némi fájdalom, pár próbálkozás után elkerüli azt a cselekvést.

2021. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az ötös válaszoló írta, az anyja vagy a többi kiskutya is odakap vagy legalább felvinnyog, hogy valami nem oké.
2021. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon az jon le a kérdésből hogy neked ez elso kutya. Ebből a "kutyasulin kivul mit lehet meg tenni?"-bol. a kutyasuli nem fog jo gazdava tenni max segit hogy hogy szabalyozd a kutyat, de ha nincs meg a kello kiallasod es hatarozottsagod magasrol fog teged lesz.rni az a kutya.

Ez mar most is latszik btw.

Enis azon az alapon vagyok amit előttem irtak: a harapas (marmint igazi, nem a kis jatekos) az nem egy olyan dolog amit lehet napokig/hetekig/honapokig huzni jutalom falattal meg pozitiv megerositessel. Ott kell a pofon. Ez nem egy kis csivava vagy valami hogy 'jaj jolvan hat megharap nem gond majd kinovi" ez a kutya hatalmas lesz es nagykoraban nem hiszem hogy Te jutalomfalattal meg elfordulassal fogod tudatni vele hogy nem lehet.

Nekunk nemetjuhasz-kangal keverekunk van. Hidd el neha kell az a pofon hogy tudja ki a falkavezer. Mondjuk nalunk soha nem jart kutyasuliba se, megse volt olyan hogy akarcsak rammordult volna ha kivettem valamit a szajabol. Ellenben ismeros kutyaja jutalomfalat nélkül le se ul (jo kis Kutyasuli..). Szerintem semmi ertelme.

2021. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!