Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában mik vannak?

Kutyaiskolában mik vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy káj, kangal, tibeti masztiff vagy Kaukázusi kiskutyát. Az biztos, hogy vinném kutyasuliba. De lenne egy pár kèrdèsem ezzel kapcsolatban:

Hány èves kortol lehet vinni kutyasuliba a kiskutyát?

Ha pl egy agresszívabb kiskutyárol van szo, akkor milyen kèpzèst kap, es ez hogyan zajlik?

Illetve maga egy full kutyaiskola hogyan zajlik? miket tanítanak, es hogyan?

elore is koszi a válaszokat


2021. jún. 13. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha megkapta a kölyökkori oltásokat, már viheted oviba, ahol elsősorban szocializációt tanul, behívást, pórázon sètát... Ha annak vége, mehet a következő szintre, egészen a legmagasabb képzettségig.

Sokfèle suli van, sokféle módszerrel.

Ami alap, hogy elsősorban te tanulod meg őt nevelni.

2021. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Megint te kangalos
2021. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha egy kutua nevelesehez kutuasulita van szukseged akkor a kaj vagy a kangalt felejtsd el! Kaukazusit meg foleg felejtsd el mert az kezelheteylen es kiszamitjatatlan kutya! A tibetirol nem tudok nyilatkozni mert azt nem ismerem. Ha megis mindenkepp meg szeretned probalni,van hozza batorsagod akkor a KAJ-t ajanlom elsokent mert az aranylag kezelheto de foltetlenul keress valakit aki kimondottan ilyen kutyakkal foglalkozik mert ezek maskepp “mukodnek” es a kutyasulik nincsenek felkeszulve ilyen kutyak kepzesere. Maximum annyit ersz el vele,hogy szetkap ottan egy ket fifiket :)) Ezek nem azok a kutyak akiket apro kis trukkokre tanitgatunk es mas kutyakkal egyutt setaltatunk.
2021. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
1-es valaszolo te lattal mar kangalt vagy kajt? Csak ugy kerdezem mert a valaszodbol nem az jon le :)
2021. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Mást nem tudtok csak kangalt? Unalmasak vagytok, miért kell nektek 1000 nm2-re kangal? Divatból? Vagy mert kicsi a pöcörő? Inkább az utóbbi lehet a probléma...
2021. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 5-oske

Az udvarom 14.000 nm a pocorom meg 18 cm tehat szerintem mindketto rendben van.

Minek nekem kangal?

9 eve volt az elso pasztorkutyam egy KAj kan,harom evesen eladtam utana vettem egy KAJ kolykot ami egy honapja elpusztult mert gyomorcsavart kapott. Ez a ket kutya jelleme,karaktere,szepsege stb megszerettette velem az ilyen jellegu pasztorkutyakat ezert kell nekem kangal,es azert is mert az erdo kozel van,sokat setalgatunk az erdoben es a medve is a kertem vegeben na es romak is elnek errefele...ezert kell a kangal,elsosorban hazorzonek.

2021. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Amint megvannak az oltásai, lehet vinni (kb 3 hónapos kor).

10-12 hónapos korig van az ovi, ott az ül-fekszik-marad-lábhoz-hozzám parancsokat gyakorolják a kutyák sok-sok játékkal megszakítva, így megtanul más kutyákkal kommunikálni is.

Kisebb helyeken rögtön a sulis csoport van, ott már kevesebb az összeengedés, több a tanulás.

Aggresszív kutyát sok helyen eltanácsolják, máshol meg először egyéni tréningekre kell vele járni, amíg kezelhetőbb nem lesz, utána mehet csak csoportba. Egy 3 hónapos kutyával azért nem lesz ilyen probléma(max később...).


Kb minden sulinak van honlapja, ahol leírják az egyéb óratípusokat és hogy egyáltalán milyen rendszerben dolgoznak.

2021. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kaj-om van - 2,5 eves ivartalanitott kan. Mai napig neha-neha meg lemegyunk a kutyasuliba ... jelenleg 'tarapias' kutyanak hasznaljuk, egy kaukazusi szocializaciojahoz.


Semmi problema nincs az ilyen tipusu kutyakkal, de foglalkozni kell veluk. Sokat kell veluk foglalkozni ahhoz, hogy orom legyen veluk az elet. Ilyen kutyaknak sajat akaratuk van es sajat velemenyuk ... ezt kell tudni kezben tartani, hogy az onallo akarata es velemenye ellenere onhatalmulag ne dotson.


Kevesen ertenek az ilyen kutyakhoz ... mi is 4 iskolat fogyasztottunk el mire eljutottunk egy hozzaerto figurahoz (szerencsere nem adtam fel soha mert akartam, hogy jolnevelt kutyam legyen).

2021. jún. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dotson = döntsön (jav.)
2021. jún. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!