Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsütitek a csirke húst vagy...

Megsütitek a csirke húst vagy nyersen adjátok oda a kutyátoknak, most ahogy van ez a lebénulós betegség a csirkehústól?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg légyszi, majd ha minden igaz átfogunk állni a barf étrendre, csak ezen gondolkodunk, hogy hogyan oldjuk meg, nem szeretnénk ha bármi baja lenne a kutyusnak.

#féltés #csirkehús #Le bénulás
2021. jún. 13. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

En azota nem adom neki nyersen, ami lejon a combrol, cagy mellrol nyesedek, hartya, azt megfozom es ugy adom. Nem barfos kutya egyébként, csak neha kap, mert irto budoseket fingik a csirketol.

Csontot főve, vagy sutve tilos adni, mert szilankosan torik. Ha hokezeled, akkor fejtsd le neki a hust inkabb,ugy biztonsagos.

2021. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1-2 hónap múlva szeretnénk át állni a barf-ra, addig néha gondoltuk, hogy adunk neki csirke mellett, de akkor mindenképpen jól megfőzzük előtte és úgy adjuk oda neki. Csontot nem nagyon szoktunk adni neki szinte sehogy, csak azt amit lehet kapni állatboltokban. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm! ☺️

2021. jún. 13. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

A disznóhúst kell csak főzni.


Az említett esetnél még mindig nem tisztázódott, hogy mi a forrás, a csirkehús csak erősen gyanús. De többen is beszámolták már róla, hogy táppal etetnek és ugyanígy jártak...

2021. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Nyersen nem adunk húst kutyának! Főzve kell neki adni, de nagyon-nagyon-nagyon enyhe fűszerezéssel.
2021. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Én ettől függetlenül sem adtam soha nyers húst a kutyámnak, nem is fogok ezután sem. Valahogy meg sem fordult a fejemben mert nekem ez olyan vadállatos dolog vagy hogy mondjam. Szóval idegenkedek ettől.
2021. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Én főzéskor néha 1-2 kis falatot adok neki, bevallom, de nyers csirkével nem merném most emiatt etetni. Ha kiderül mi a betegség okozója, és nem ez, akkor bátrabban adom neki csemegézni. A BARF etetés nagyon jó dolog, csak okosan kell csinálni, megfelelő helyről származó húsokkal. Érdemes azt hiszem 2 hétig fagyasztani a kórokozók miatt. Mi csak azért nem kezdtük még el, mert elég nagy fagyasztó kell hozzá (pici kutyánál még könnyebb, nekünk kb fél kg lenne a napi adag, és csak közepes testű a drága), és a szállítása kb lehetetlen. De ha adottak a feltételeitek, és alaposan utánanéztetek a dolgoknak, bátran vágjatok bele szerintem.


#5 Vadállatos dolog? XDDD szerinted a Fifikéd attól még hogy a kanapén éli az életét, nem egy ragadozó, erős ösztönökkel? És ha a mérete, ereje megengedné, nem vadászna le bármilyen állatot? Még szerencse hogy nem répával eteted, mert a húsevés "olyan vadállatos dolog".

2021. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!