Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szálltak el ennyire a...

Dunnyuska kérdése:

Miért szálltak el ennyire a tacskó árakkal??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tacskó vásárlás előtt állok. A hetekben több weboldalt is végig böngésztem.. Na most több problémával is szemben találtam magam..

Először is.. sok kutyust "ingyen elvihető" vagy "ajándékba elvihető" illetve "fajta jellegű"-ként hirdetnek.. Felhívtam nem egy nem kettő telefonszàmot és átlagban 80-90 ezret kérnek el a kis kutyákért. Azt a tényt hogy oltási könyvvel rendelkezik a pici úgy közlik mintha valami világverseny győztes kutya lenne, pedig a legtöbben nem törzskönyves kutyát árulnak. A másik fele hogy ha nem tenyésztő valaki, hanem szaporító akkor hogyan kérhet egy kutyusért 90-100-120-140 ezret?? Ez csak az én idegrendszerem teszi tönkre, vagy mást is zavar??

Nos én egy társat szeretnék, nyilván nekem van egy örökbefogadott kutyusom itthon akiért szintén fizettem, rendszeres orvosi vizsgálatokra hordom, kötelező oltásra, minőségi étellel etetem, napi több órát vele töltök, vitaminokat, jutalomfalatot kap stb.. tehát odafigyelek a Társamra. Nem értem az embereket hogy hogyan van bátorságuk 100ezreket kérni egy nem törzskönyves kutyáért. Én teljes mértékben megértem hogy a pici kutyákkal foglalkozni kell adott esetben vitamin minőségi étel stb.. na de szaporító tudtommal csak jelképes összeget kérhetne el a kicsikért.( Lehet hogy tévedek, javítsatok ki ha igen)

Normálisan megfogalmazott pozitív és negatív válaszokat várnék. Köszönöm.



2021. jún. 13. 19:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Egyszeru a valasz :) Az ilyen jellegu kutyakra nagy a kereslet es a tenyesztok ezt ki is hasznaljak.
2021. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

"van egy örökbefogadott kutyusom" Akkor fogadj örökbe mégegyet. Ha már egyszer bevált, most miért akarsz tenyésztőtől?

Annyiért árulják, amennyiért megveszik. Nem vagyok tenyésztő, nem tudom mennyibe kerül egy tacskó, de ha egy közöepes méretű kutyáért (vizsla, retriever) 250-300e-et kérnek, akkor nem látok semmi különset abban, ha egy tacskóért 100e-et. Attól mert kicsi, az oltások, orvosi ellenőrzések, stb. ugyannyiba kerülnek, gondolom a törzskönyv se olcsóbb azért, mert kisebb. Kevesebbet eszik, ezért olcsóbb.

2021. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Bírom,hogy azthiszitek csak azért mert nem kiállítási vagy nem munkára való munka kutyát vesztek már olcsón meg lehet úszni a vásárlást :D


Mindegy,hogy te mire keresel kutyát.A tenyésztőnek egy csak hobbira alkalmas vagy annak eladott kutyával is volt sok költsége és rengeteg energiát bele ölt,hogy joggal nevezhesd a megvásárolt kutyát (jelen esetben) tacskónak.Ízig vérig tacskót kapsz,mert ő dolgozott vele,hogy az 100%-ig tacskó legyen a javából.Nem csak össze rakott két random tacskónak nevezett papírozatlan kutyát.


Elkérni bármennyit elkérhetsz bármiért,szabad áras a kutya eladás hiszen az is egy tulajdon.A tulajdonod felett úgy rendelkezel és úgy árazod ahogy akarod.Ha nincs olyan hülye aki megvegye ezeket a tacskónak nevezett szaporított keverékeket akkor úgyis le kell,hogy vigye az árát márha meg akar tőlük szabadulni.Hiszen 100.000 környékén már tenyésztőhöz fordulsz papírozott kutyáért.



Ha nem felel meg az,hogy csak drágán tudsz fajtatiszta állathoz jutni csak fajta mentésekhez,alapítványokhoz vagy menhelyekhez tudsz fordulni.

2021. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Semmi köze a dolognak a kutyákhoz, van rá kereslet, azért ennyi az ár, mert megveszik ennyiért. Kár ezt túlgondolni.
2021. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Szaporító... Ebből akar megèlni, és sok ember támogatja, mert olcsóbb. De nagyrészt betegebbek is. Szerencsètlen szukàt agyon fiaztatja
2021. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Milyen weboldal? Kennelek vagy jófogás? Mert saját weblapos kennelnél nem szokott lenni ingyen elvihető...
2021. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
A kérdező szapis kutyát akar occóért, és azon van fennakadva, hogy a tk nélküli szapis "fajtiszta" (sic!) kutyák is 90-100ért mennek.
2021. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Jófogás lesz az.Pont a minap néztem (biciklit akarok venni,de vegyes keresésnél állatokat is kidob),hogy minden állat ingyen elvihetőnek van hírdetve pedig oda van írva,hogy valamilyen fajta jellegű.


Gondolom mióta behozták az új törvényt papírozatlan kutyát csak ingyen elvihetőként hírdegthetnek amennyiben nincs olyan mittudomén' milyen számuk.

2021. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Van kereslet, és sokan nem elég tájékozottak, ezért így is elkelnek.
2021. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Na akkor most itt álljunk meg egy szóra. Nem tudtam hogy ennyire értetlenül fogalmazok.

Éppen az a helyzet hogy NEM szeretnék szaporítótól kutyát venni, éppen ezért írtam oda hogy nekem van itthon egy örökbefogadott kutyusom (akiért szintén fizettem) ebből adódóan nem szeretnék ingyen kutyát... Remélem így jobban átlátható..

Én nem a tenyésztőket szidtam vagy kérdőjeleztem meg az árat hanem a Szaporítókra vonatkozik a kérdésem.. hogy hogyan kérhetnek el ennyi pénzt..

2021. jún. 13. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!