Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félsz a pitbulloktól? Ha igen...

Félsz a pitbulloktól? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
Nekem van egy pitbullom és nem értem miért félnek tőle. (Nagyon barátságos és jólnevelt kutya)

2021. jún. 15. 08:37
A kérdező szavazást indított:
Félek
Nem félek
66 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ. Vágott fülű? Mert akkor félek ÉS undorodom.
2021. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul van feltéve a kérdés. Személy szerint nem félek tőle, de ha kutyát sétáltatok nagy ívben elkerülöm, mert a kutyámat már féltem :)

Nem érted miért? Hát nézd meg a pitbullok 90-95%-át, hogyan viselkednek egy átlagos séta során más kutyákkal. Tudom tudom, minden pitbull-gazda azt mondja, "az ő kutyája aztán bizzzzztos nem olyan" (és egyébként ismerek nem egy pitbullos gazdát, akiknek a kutyája tényleg nem agresszív, szocializálatlan sz*rkupac), mégis az esetek 90-95%-ban kitámadnak az egyébként tökéletesen nevelt kutyákra is.

Szóval félni nem félek tőlük, csak tudom mennyire dominánsak más kutyákkal (sokszor akkor is, ha a gazdi jólneveltnek hiszi a kutyáját), ezért inkább kikerülöm őket.

2021. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Szituációfüggő...


Ha nincsenek ott a kutyáim, nincs bajom velük. Mikor menhelyen önkéteskedem, kifejezetten szeretek velük játszani, sétálni, mert emberekkel valóban nagyon jófej, bújós, figyelmes kutyák.


Ha ott vannak a kutyáim is, nem szeretem, ha a közelünkben van egy hasonló kutya. Szintén önkénteskedés alatt azt tapasztaltam, hogy mikor varrni kellett, azt szinte mind bull típusú kutya vagy keveréke okozta.

2021. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 vantel ***** válasza:
27%
Félős emberek tartanak pitbullt. Olyanok akik magukról nem tudják,hogy félnek.
2021. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
30%

Szemely szerint nem felek,ha kisseb vagy kozepes testu kutyam lenne azt biztos feltenem.

Egyebkent nem ertem azokat akik azt hangoztatjak hogy az o pittjuk “baratsagos es jolnevelt” Akkor minek neked pitt ha elfojtod az osztoneit es jol szocializalt fifiket akarsz belole nevelni?!

2021. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
61%

Pit,staffordshire terrier,staffordshire bullterrier,bull terrier,amerikai bully..

Akár milyen rossz a hírük nekem még nem volt velük rossz tapasztalatom.Kis termetű kutyám van és ennek ellenére több pit és staffy gazdával is jóban vagyunk,gyakran futunk össze velük futtatóban,parkokban,ligetben,utcán..

Talán egy volt akivel volt egy minimális probléma de az is menhelyről hozott szocializálásra szoruló kutya volt.Ő sem akart senkit megharapni vagy megölni csak nem engedte,hogy szimatolja a többi kutya és elugrott,morgott.Hiába zaklatták a futiban a kutyák még egy vicsorgást sem engedett el.Csak gyakran felmordult,hogy hagyják békén.

Ha jól vannak szocializálva a bull típusú kutyák tünemények.Két hatalmas,csillogó szemmel és egy össze-vissza csóvált farokkal,riszált fenékkel bárkit levesz a lábáról.Már aki nincs betojva tőle,hogy "úristen ez egy harcikutya!".Nem harci kutyák ezek,hanem házi kedvencek.Bull terrier a lépcsőházunkban is van őt naponta 6x viszik sétálni mert vizelet tartási gondjai vannak (beteg),de ő is nagyon aranyos.Az egyetlen amivel "bántani" tudnak akaratlanul is az a farok.Ahogy csóválnak ha lábon vágnak az fáj,mintha egy kisebb husángal csapkodná a lábadat.. :D


Szóval nem igazán.Sokkal jobban félek az akitáktól,és a panelban/emeletesben tartott juhász-pásztor kutyáktól,a shar peitől és a csautól.

Ezekkel már volt is rossz tapasztalatom,de tudtam is már mikor megláttam őket,hogy "ebből baj lesz".A testbeszédük is teljesen egyértelműen sugallja,hogy "kerülj el,nem vagyok barátságos",de a gazdáik valahogy ezeket a jeleket vagy figyelmen kívül hagyják vagy észre sem veszik.Nem állítom,hogy a fajták minden egyede ilyen,de én eddig csak kellemetlenségbe ütköztem.


Az akitákkal többnyire parkokban futok össze,de cseppet sem kutya-barát fajta.Az,hogy megugatnak vagy távolról kakaskodnak nem akkora probléma végül is,ha tudja fogni a gazdája akkor többnyire egy elkerüléssel meg is oldható a feszült helyzet.A legrosszabb élményem velük 2 éve volt.Elmentünk a parkba és a babakocsiban fekvő baba szomjas volt így neki kezdtem el keresni az almalevét a táskában.Nem figyeltem,hogy el van engedve a környéken kutya,és mire felfigyeltem mögöttünk a nekünk futó kutyára már elkapta az enyém hátsó lábát.Szerintem a kutyám sem oda figyelt,hanem rám vagy valami másra,mert háttal állt a másik kutyának.

Ahogy felvisított a kutya megrémültem,és ijedtemben amint megpillantottam gyomron rúgtam a másik kutyát.Elengedte az enyémet és még egyet kapott az orrára is hogy távol maradjon ameddig oda ér a hülye gazdája,ordítottam is vagy fél percet vele aztán rohantunk át az állatorvoshoz.3-3 centit varrtak össze a kutyám lábán.


Juhászkutyák közül Kaukázusi juhásszal volt gondunk 3 hónapja,de sosem tudom felfogni valaki miért tart ilyet (is) városban.Ezek kertbe valóak.Ezt nem tudta megtartani a gazdája és hiába jártunk már majdnem hozzájuk képest egy utcával odébb kitépte a nénike kezéből magát és utánunk rohant.Szerencsére időben kiabált egy taxis,hogy "MEGY A KUTYA",gondolom figyelte már akkor mikor veszettül ugatni kezdett attól,hogy elhaladtunk a velük szemben lévő túlsó járdán.

Hallottam is hogy "trappol" meg sem fordultam csak felkaptam a gyereket meg a kutyát és beugrottam a pár lépésre lévő kínaiba,és becsuktam az ajtót.Látták,hogy kb pár másodpercel utána egy hatalmas kutya próbál bejönni így oda ugrottak ők is hogy ha bejön nehogy megharapjon valakit.(gondolom..)

Szerencsére ezt megúsztuk lassan de utól érte a nő és elvezette onnan (bár bele telt pár pillanatba).

2021. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
80%

Alapjáraton nem - a szomszédban is lakik egy, nagyon aranyos, mindig jóóóól megsimogatom :)


A gond inkább azzal van, amikor menőzésből tartanak ilyet. Harcikutyám van, grrr!


És aztán vagy szrnak rá, hogy megneveljék, vagy direkt rosszul nevelik.


Aztán ott van a túlszaporítás is, amikor ellenőrzés nélkül nyomatják a kiskutyákat szépség vagy erő szerint szűrve, és azok között bizony akad gyengébb idegzetű kutya, aki szegény ugyan lehet hogy épp agresszív lesz emiatt, de nem tehet róla.

Ez bármilyen fajtánál előfordulhat.

2021. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem én félek, hanem a kisebb testű kutyámat féltem, ha pitt vagy bármilyen nagyobb testű idegen kutya jön szembe őket kikerüljük pl roti, dobermann stb.

Tény, hogy a csivik és a yorkik a fő agresszorok de azok súlycsoportilag nem lényegesek egy támadás szempontjából, az enyém nem áll bele, mögém bújik.

2021. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%
Társasházban lakok, három kutyáról can tudomásom, egy beagle, egy német vizsla és egy pittbull. Mindig lehet tudni, hogy a bullt sétáltatják, mert őrült acsargás, morgás van, mindenkit meg akar támadni. De ez csak az én tapasztalatom.
2021. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%
Én nem, szeretem őket, aranyos kutyák tudnak lenni... De általában trógerek tartanak faroknövelőnek ilyen típusú kutyát (szóval nem csak pitbullt, a későbbiekben sem csak arra értem a mondandóm) És rossz kezekben bármelyik kutya idegbeteg lesz, főleg hogy alapjáraton sok az ideggyenge köztük a szaporításnak hála. Kutyasétáltatás közben elkerülöm őket, mert a mentett, közepes testű kutyusom torokra menne ha meglát egyet. Nem lenne sok esélye, de egyszerűen agyfaszt kap tőlük, nem bírja őket elviselni. (Volt 2 kölyök, akikkel elvolt szépen, de mióta felnőttek ugyanez a helyzet. 1 kivétel van, ő be is hódol az enyémnek, kis félős de jóindulatú, de ő is mentett kutyus, a többi nem az)
2021. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!