Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félsz a pitbulloktól? Ha igen...

Félsz a pitbulloktól? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
Nekem van egy pitbullom és nem értem miért félnek tőle. (Nagyon barátságos és jólnevelt kutya)

2021. jún. 15. 08:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

Full ismeretlen pitbulltól tartok. Attól is, amelyiknek láthatóan gyökér a gazdája. De ismerek egy nőt, aki mentett pitbullokkal foglalkozik, konkrétan rehabilitálja őket, de valami iszonyú hatékonyan, pl. korábban harcoltatott pitből csinált egy nagyon kedves ölbekutyát, aki más kutyával is teljesen kompatibilis. Na, amikor hozzá bementem, 3 pitbull volt az udvaron, közölte, hogy nyugi, nem bántanak. Neki elhittem. Mindegyiknek kb. fát lehetett vágni a hátán, annyira nyugodtak voltak. Tőle hoztam én is egy mentett kölyköt, bár ő csak keverék, de ő is egy tündérbogyó, senkit sem bánt, cicával, gyerekekkel él együtt, és rendszeresen bandázik a szomszéd kutyákkal :)

Szóval a fajtát magát nem skatulyázom be, de hülye se vagyok, hogy csak úgy odamenjek megsimizni. De ez igaz huskyra, német juhászra, vagy akár egy labira is.

2021. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
12%

“ pl. korábban harcoltatott pitből csinált egy nagyon kedves ölbekutyát”

Ez kb olyan mintha beloled majmot csinalnanak.

A pitbull harcra lett kitenyesztve,nem ertem miert kell elfojtani az osztoneit.

2021. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnnek boldognak a harcoltatott pitbullok...
2021. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

23 komolyaaan? :)))

A fifikenek atformalt pittek “boldogak”???

“Boldog” honnan tudod? Elmondta neked?

Egy kutya(vagy barmilyen allat) nem boldog vagy szomoru! Neki nincsenek erzesei csak osztonei.

Egy kutya vagy egeszseges vagy nem, ennyi! Egeszseges jol tartott kutya “boldog” Beteg kutya “szomoru”

Az teny,hogy egy csata utan a megtepazott,hullafaradt pitt nem tunik “boldognak” de hidd el neki ez termeszetes,erre van kitenyesztve.

Panellako puhanyok le lehet pontozni,le lehet hujezni de ez az igazsag. Ha valaki ezt meg akarja cafolni azt megkerem,konkret tenyekkel vagy esszeru ervekkel tegye,maskepp csak ures okoskodas :)

2021. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
83%

A harcikutyák (mármint amiket tényleg arra használtak, és azok utódai) az emberekkel abszolút barátságosak - amelyik csak egy cseppet is agresszív volt az emberrel, azt kizárták a tenyésztésből.


Mert ugye ha vége a meccsnek és a kutyákat szét kell szedni, akkor nem szabad megharapniuk az embert (ami ugye abban a túlfűtött helyzetben előfordulhat) és persze tudni kell velük bánni, le kell őket biztonságosan mozgatni akkor is, ha éppen nem harcolnak.

2021. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

24: ha láttál már kutyát közelről, akkor tudod, mi a különbség a boldog és a nem boldog közt. Vannak érzelmeik ugyanis, és látszik is rajtuk.

Ja, és vidéki vagyok, nem panellakó :)

2021. jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%

25 vegree egy ertelmes hozzaszolas, ment a zold pipa.

Tokeletesen igaz amit irtal.

2021. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

26 sajnallak de tevedsz,olvass utana. Az allatok nem rendelkeznek erzelmekkel mint pl szomorusag,boldogsag,szeretet,gyulolet stb.

Amit latsz az “arcan” az max fajdalom vagy jolet...

2021. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
78%
Tehát amikor a harcoltatott pitbull arcán látszik a fajdalom, az valójában jó neki. Értem (nem).
2021. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az első kutyám pit volt, fajtamentőktől fogadtam örökbe amikor én 14 voltam, ő meg 3. Egy igazi angyal volt, soha egy rossz mozdulata nem volt se ember, se semmilyen állat felé. Nagyon igényelte a gazda és más kutyák társaságát, szerette az embereket is de nagyon félt az idegenektől. Mikor jött a doki oltani, annyira félt hogy maga alá pisilt, de egy mordulást vagy egy vicsorítást se próbált meg soha, eszébe se jutott. Most egy staffordom van, hasonlóan kutya- és embermániás, imád minden élőlényt, mindennel és mindenkivel leáll játszani. Annyi a különbség, hogy az előző kutyám nyugodt volt, a mostani viszont olyan mint akit felhúztak. Igazi forgószél, pörög egész nap, ugrál, futkos, meg nem áll egy pillanatra sem.

Nem hogy nem félek tőlük, de sokkal jobban bízom bennük és jobban szeretem őket, mint a divatos zsebcirkálókat. Sokkal hamarabb odamennék egy bullos gazdát megkérdezni, hogy megdögönyözhetem-e a kutyáját, mint egy másfajta kutyát.

2021. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!