Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarorszagi kutya arak...

Magyarorszagi kutya arak milyenek?

Figyelt kérdés

KAJ es Kangal ara erdekelne,mennyi nalatok egy kolyok?

Hol lehet hirdeteseket keresni,vannak jo kennelek?

Nalunk 400-600 eur kozott van egy jo kutya,kivancsi lennek erdemes hozni magyarorszagrol vagy inkabb kivinni?



2021. jún. 17. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem 150-250ezer között, szóval kb. ugyanannyi.

Persze igazi kangal nem sok van, azt a törökök nem nagyon engedik ki az országból, inkább malakli, boz, stb. kangalnak nevezett mix. A kájok többsége sem munkavonalas.

2021. jún. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt 1-es.

“Igazi” kangal tudom nem sok van,szerintem nincs is mert torokorszagbol lehetetlen kihozni.

Inkabb munkavonalas erdekelne kajbol is.

2021. jún. 17. 07:18
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Munkavonalas kájt a Kaukázus környéki országokban találhatsz leginkább. Esetleg az esztenákon Erdélyben.
2021. jún. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as Erdelybol vagyok :)

Esztenakon a kaj mar mindenfelevel keveredett,kangal,kuvasz,mioritic stb.

Kaj kennelek vannak nagyon jok amugy itt Romaniaban, a kangal az meg ritkabb.

2021. jún. 17. 07:42
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ja, a pásztor nem a fajtát nézi, hanem a munkaképességet, és ha a legjobb kanja pl. egy mioritic, akkor azzal fogja fedeztetni a káj szukát is.


Amúgy mire kell a kutya?

2021. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-os nekem kajom volt,most kangal van,hazorzesre.

Nagyon tetszik ez a ket fajta.

Az arakrol eladas celjabol erdeklodtem.

2021. jún. 17. 08:03
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Na,már megint a kangal meg a káj.

Az ilyenre válaszolni se kéne kb.Ugyan az tette fel a kérdést szokás szerint aki kangal&káj kérdéseket/válaszokat ír megállás nélkül..

2021. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Értem.

A káj/kangallal az a baj, hogy nagyon sok a mix, a méretfelturbózott kutya, amikre azt mondják hogy kangal és káj, de mégsem azok. Szóval ha autentikus pásztorkutyát akarsz, akkor nyáj mellől kell beszerezni. Azok a kutyák viszont kisebbek, 35-50kg között mozognak.

Ha kultúrtenyésztett kutya kell, azok nagyobbak, 40-70kg közöttiek, de alkalmatlanok a komoly munkára. Házőrzésre viszont jók.

Arra figyelj, hogy a viador mixeket kerüld. Nagyon sok kangal/káj valójában keverék, amikbe molosszer típusú fajtákat kevertek a méretnövelés miatt. Sok az árulkodó jel, lomha mozgás, fáradékonyság, lógó szájszél, túl erős stopvonal, stb.

Látványra impozánsak, de ennyi, több a hátrányuk, mint az előnyük.

2021. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lepontozásokat. Indok?
2021. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt van a 3. komment ahol ír 4 db kaj kennelt. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3311206-mely..

Amúgy én is a Boszporuszi Naptűz kennelt ajánlanám. ( [link]

2021. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!