Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben ki a hibás?

Ilyen esetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

Adott 4 kistestű kutya, akik a parkban játszanak. Kergetőzve elfutnak egy kb 3 hónapos, náluk nagyobb termetű kölyök mellett, aki ettől megijed és elfut. Gazdája utána, a kölyök hívásra nem reagál. Szerintem haza futott, remélem nem esett baja. Támadásról, üldözésről szó sincs, nem is foglalkoztak vele, szimplán elrohantak mellette.


Egyik kutyán sem volt póráz, a kutyák a számukra "futtatónak" kijelölt részén voltak, ami nincs bekerítve.


2021. jún. 17. 10:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Valamilyen szinten mind 2, de leginkább a 3 hónapos kutya gazdija, mert ha tudja, hogy a kölyök ijedős és még nem reagál a behívásra, akkor alap, hogy nem engedjük szabadon, max hosszabb pórázon (amíg nem megy a be hívás).
2021. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Ha a park hivatalosan nem kutyafuttatásra kijelölt terület, ahol lehetnek póráz nélkül a kutyák, akkor mindkét gazdi hibás. Attól még nem kutyafuttatónak kijelölt egy terület, csak mert park, ha hivatalosan nincs kijelölve. Hivatalosan kijelölt terület, vagy csak szokás ott elengedni a kutyákat, mert senki nem szól miatta, és park?
2021. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Így lett a park tervezésekor a lakossági megbeszélésen elfogadva és kialakítva, szóval hivatalos.
2021. jún. 17. 11:05
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha én lennék a 3 hónapos kutya gazdája, én magamat hibáztatnàm. Nem mernèm úgy elengedni, hogy nem behívható, és nincs még a tàrsasàghoz szokva.
2021. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

1. Póráz nélkül eredetileg nem lehetett volna 1 kutya sem.


2. Be nem hívható kutyára pláne jobban figyelek, vagy nem engedek egyből 4 játszó kutya közé.


Összessségében én a kölyök kutyás tapasztalanságát, "hibásságát" látom, mert egy kölyök még "kiszámíthatatlan", de legfőképpen még éretlen, tapasztalatlan. Pórázról csak azt a kutyát engedem el, ami tudom, hogy visszajön, így a saját kutyámat se engedem el mindenhol, csak ott ahol bízom abban, hogy nem lesz baj. Kutyás társaságban bármikor lehet baj, bármikor megelégelheti egyik kutya a másikat, ezért fontos a behívás, hogy bármikor le tudjuk állítani a balhét, vagy ki tudjuk emelni a sajátunkat.

2021. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha behívható a kiskutyád és vagy olyan lomha hogy utól se érd ne engedd el.(mármint ő...érted)


Most tök mindegy a helyszín 3 kutya játszott anélkül hogy bármi ártó szándék lett volna bennük.Ezzel semmi baj nincs.

2021. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, miért (és ki) nullázta le az 5-öst.

100%-ban igaza van. Ha nem kifejezetten BEKERÍTETT kutyafuttatót, akkor pórázkötelezettség van!!!!!

2021. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

7/7


Ez nem igaz. Nálunk például nincs körbekerítve 2 kijelölt kutyafuttató sem a városon belül, sem a kutyás strand. Attól még el lehet engedni, az önkormányzati rendeletben benne van.

2021. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%
Egy helyi rendelet nem írhatja felül a magasabb szintű Állatvédelmi törvényt, 8-as!!!
2021. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

*„A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról” szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17.§ (1)-(3) bekezdése ezt mondja ki: „17. §50


(1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

2021. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!