Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsam tisztán a...

Hogyan tartsam tisztán a csivim séta után, ha ágyban alszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 hónapos csivavám, aki alapvetően szobakutya, de mindennap leviszem sétálni. Tudom, erről megoszlanak a vélemények, de én nagyon szeretem ölelgetni és babusgatni, így velem alszik az ágyban.

A tisztántartásával viszont gondjaim akadnak, hiszen fehér a szőre, és minden piszok rögtön meglátszódik rajta, továbbá nagyon szeret fetrengeni a fűben, onnan is csomó minden rátapad.

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. Minden séta után vízzel és kutyasamponnal lemosom a tappancsát, de az egész testét nem szeretném gyakran fürdetni, mert úgy tudom, hogy nem tesz jót. A szárazsampon csak a kellemetlen szagokat tünteti el, a koszt nem, ha pedig nedves törlőkendővel törölgetem át a kis testét, az meg nem ér semmit.


Akik egy ágyban alszanak a kutyusukkal, és le is viszik őket sétálni, Ti hogyan oldjátok meg?


Előre is köszi a válaszokat. :)



2021. jún. 17. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy, sűrűn kell cserélni az ágyneműt.
2021. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
3 csivavám van, egyik fehér, csak a mancsát törlöm meg séta után. Ha nem dagonyázik vagy fetreng undorító dolgokba, nincs rajta kosz. Hogy érted hogy koszos?
2021. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Fésüld át, meg dörgöld le mikroszálás ronggyal (szárazon). Az is segit valamit.
2021. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.: Igen, az is egy megoldás, de kíváncsi voltam, van-e valakinek valami jó módszere a fürdetés skippelésére.

2.: Hát, például mikor pár napig mondjuk nincs odakint, akkor látszik a szőrén, hogy ragyogó fehér, séta után meg olyan poros, és mivel a fővárosban lakok, mindig így az van az eszembe, hogy mennyi mocsok tapad rá az utcán, amit nem tudok lemosni róla úgy, mint ahogy magamról. Valahogy így gondoltam. :) És te milyen gyakran fürdeted meg őket rendesen?

3.: Ez is jónak hangzik, lehet megpróbálom.


Köszi Nektek!

2021. jún. 17. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Baba popsitörlőt veszek mindig és séta után átdörzsölöm a tappancsait.Ha van eső akkor az alhasát és az állát is.

De popsira is jó,amikor össze szedett valami hasmenéses nyavalyát fent a fenekét is azzal töröltem le.


Babáknak van így mentes mindenféle csípő/szúró/marró anyagtól,és illatra is kellemes a legtöbb.

2021. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
2021. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Nagymamámnak volt uszkárja, ő minden séta után bevitte a kutyát a fürdőbe és megmosta a lábait meg a fenekét. A kutya úgy megszokta, hogy amikor beértek a lakásba akkor már rohant a fürdőszobába tisztálkodni. :D
2021. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!