Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaknak van olyan nyugtató...

Kutyaknak van olyan nyugtató amit minden este lehet adni nekik?

Figyelt kérdés

Sajnos egész éjjel megállás nélkül ugat a kutya már 7 éve és már nagyon kellemetlen számomra ez. Arra gondoltam, hogy esténként adnék neki valami növényi alapú kutya nyugtatót, ami nem káros a számára. Esetleg van ilyen?

Még arra gondoltam, hogy adnék rá ilyen kutyaszijjat, nagyobb testű kutyáknál láttam, hogy egy szíjjal a pofajukat megkötik.

Sajnos rossz alomból származik, nagyon hiperaktív, konkrétan "elmebeteg". Van, hogy annyira ugat, hogy majdnem megfullad. Szerintem ezek az ugatasi rohamok számára sem jók. Illetve nagyon ritkán és keveset alszik, én három éve ismerem ezt kutyát, de egyszer sem láttam aludni. Biztos vagyok benne, szellemi vagy agyi eredetű elváltozása van. Lehet a belterjesség is szóba jöhet.

Milyen opcióim vannak, hogy éjszaka ne ugasson legelabb?


2021. jún. 18. 01:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20%
Veszel egy ugatásgátló nyakörvet és este rárakod.
2021. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
Mármint bekötnéd a száját, hogy ne tudjon ugatni? Annyira szorosan, hogy ne tudja kinyitni, ne tudjon lihegni és inni sem? Komolyan, te normális vagy?
2021. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

A többiek mindent elmondtak, foglalkozz szerencsétlennel, ha fáradt, csak pihenni fog, nem ugatni. Vidd be a házba, akkor meg pláne nyugodtan el lesz.


Egyébként a nyugtatók csak ideig-óráig hatnak, egy idő után hozzászokik a kutya szervezete és nem ér semmit sem.

2021. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%
Menj be egy FRESSNAPF-ba, ott árulnak növényi alapanyagú nyugtatókat, én minimum 2 félét láttam ott múltkor. Ezek inkább időszakosan adhatók, pl szeparációs stresszt enyhiteni, orvoshoz vitel előtt, szilveszteri hangzavar előtt, utazás előtt, viharos vmennydörgős időszakban stb. kicsit segit lenyugtatni a kutyát. De nem csodaszer! Általában talán segit kicsit nyugodtabbnak lenni a kutyának. Eladótól kérd, mert vitrinbe vannak zárva. Hosszú távon folyamatosan minden este adni nem megoldás, a sétáltatás-lefárasztás talán többet segitene neki.
2021. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%

Azért komolyan itt egynéhány válaszoló komoly detektív lehetne, hogy enyi infóból már meg van, hogy mennyit van vele foglalkozva és hogy van tartva :D Aztán még a kérdező az idegbeteg, mert szokás szerint itt mindenki egyből támadja a kérdezőt. Nevetséges :D


Válasz:


A halti (szájszíj) egyáltalán nem erre való és egyáltalán nem ekkore időintervallumra.

Nyugtatóval tömni a kutyust megint nem előrevezető, hiszen ahogy embernél is úgy itt is ez egy tüneti kezelés lenne és nem a probléma megoldása. Szóval ilyen máktej, meg Xanax kísérletezgetéseket hagyjuk. Én elmennék a dokihoz, és kérnék egy szakorvost, aki ilyen esetekkel foglalkozik, aztán elmennénk oda és elbeszélgetnék vele. Valóban csak a fárasztás hiánya a probléma, vagy tényleg agyi problémák vannak. Ha utóbbi akkor az a doki fogja tudni, hogy milyen gyógyszert ajánlatos szedni a kutyának.

Fontos, hogy tényleg szakemberrel és alaposan járjátok körbe az ügyet, mert ha félrekezelitek akkor akár csak ronthattok a helyzeten.

2021. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Hihetetlen elfogutak az itteni válaszolók, tisztelet a kivételnek.

Két kutya van az udvaron. A másikkal lehet játszani, labdazni stb. Azzal nincsen semmi baj.

Ki nem lehet vinni mert mindennek neki támad. Van mikor éjjel arra megyek ki, hogy ugatja rozsabokor szél fujta ágait.

Labdazni nem lehet vele, nem megy a labdaert. Kergetőzn, fogocskazni úgyszintén nem lehet vele. Nem érdekli.

Az állatorvos azt mondta, hogy hiperaktív.

Palota pincsi, de van benne némi csivava keverék, így szemre ranezve nagyon hasonlít a viselkedése és a külseje is a csivavara is.

Attol félek, hogy valaki megfogja mérgezni, bedob valami mérget esetleg.

A házban nem marad meg. Azt figyeltem meg az évek során, nagyon beképzelt eb. Hiába játszunk vele, próbáltam hetekig foglalkozni vele, de nem lehet egyszerűen játszani vele. Már kölyök korában is ilyen "őrült" volt sajnos, ezért tippelek arra, hogy esetleg vagy a belterjesség miatt van ez vele, vagy pedig, hogy keresztezve van esetleg a csivavaval.

Az anyja is ugyan ilyen volt.

A másik kutyával ugyan úgy lett foglalkozva mint vele és neki nincsen semmi baja.


Néztem az egyik tudományos tv adáson a Cessar Millant és egyszer használt egy elektromos nyakörvet. Nem kínozni akarom meg semmi ilyet, hanem megtanitani, hogy ne ugasson, hogy ne támadjon. A másik kutya is kinti kutya az egész éjjeli ugatastol amit lemuvel a másik ettol ő sem alszik és néha hát olyan a másik kutya ettől mint a mosott szar. Látszik rajta, hogy fáradt, kialvadtlan.

Ez egyik kutyanak sem jó, hogy egesz éjjel ugat.

Amúgy meg lefarasztja magát mert mindenre támad, mozgó fűszál, emberekre akik elmennek a kapu előtt, legyekre, bogarakra, egész nap ás, szaladgál, mi is foglalkozunk vele, stb. Még azt figyeltem meg, hogy amikor a masikkal játszunk oda jön, hogy ő is játszani akar, de nem tud, dobjuk a labdát és nem csinál semmit, a másik szalad a labdaert, és látom rajta, hogy besertodik, nem érti a játékot. Azon gondolkodom, nem e azért van ennyire ki az idegrendszere, mert nincs kialudva, egész éjjel járja az udvart, ugatva miden fűszálra.

2021. jún. 18. 11:58
 17/31 anonim ***** válasza:
46%

Tehát nem sétáltatod? Most komolyan, mit vársz el így tőle? Persze, hogy nem viselkedik séta során mintaszerűen, ha te cseszel vele foglalkozni és nevelni őt!

Kinti kutya, annak ellenére, hogy pincsi? Az rohadtul nem kintre való, te nagyon szerencsétlen!


Mellesleg az ugatásgátló nyakörv sem lehet a kutyán állandóan! Max napi 4-5 órát. De gondolom téged ez a legkevésbé sem érdekelne. Rohadjon csak rajta éjjel-nappal, igaz? Aki ilyen szintig nem hajlandó gondoskodni a kutyájáról, mint te, annak inkább nem kellene állatot tartania. Sem gyereket vállalnia.

2021. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
56%
Kérdezö, te vagy az egyik legcsapnivalóbb, legbutább “gazda”, akiröl valaha hallottam. Szègyelld magad, és keress a kutyáknak normàlis gazdát. Neked innentöl fogva max kaktuszod legyen! Vagy az se!
2021. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%
Mondod ezt te 😂😂😂 atya ég, kritikán aluli. Azt sajnálom csak, hogy ennyire tájèkozatlan, egyszerü emberek tartanak kutyàt. Minden kutya jobb sorsra èrdemes! 😭
2021. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

En eddig a Te oldaladon voltam kerdezo, de ez akkor se igy mukodik... Hiaba van egy 1 négyzetméteres kis fűtött hazuk, az ilyen kutyak bentre valoak. Ha a kozeledben lenne szerintem lenyugodna kisse.


Amugy en vegso esetben, ha tényleg nwm tudja hogy aludni kell, bezarnam a hazaba vizzel/elelemmel. Nagy kutya, pisilni kakilni nem fog, de lehet megertene hogy bent aludni kellene. Akkor nwm ugrana mindennek.

2021. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!