Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaknak van olyan nyugtató...

Kutyaknak van olyan nyugtató amit minden este lehet adni nekik?

Figyelt kérdés

Sajnos egész éjjel megállás nélkül ugat a kutya már 7 éve és már nagyon kellemetlen számomra ez. Arra gondoltam, hogy esténként adnék neki valami növényi alapú kutya nyugtatót, ami nem káros a számára. Esetleg van ilyen?

Még arra gondoltam, hogy adnék rá ilyen kutyaszijjat, nagyobb testű kutyáknál láttam, hogy egy szíjjal a pofajukat megkötik.

Sajnos rossz alomból származik, nagyon hiperaktív, konkrétan "elmebeteg". Van, hogy annyira ugat, hogy majdnem megfullad. Szerintem ezek az ugatasi rohamok számára sem jók. Illetve nagyon ritkán és keveset alszik, én három éve ismerem ezt kutyát, de egyszer sem láttam aludni. Biztos vagyok benne, szellemi vagy agyi eredetű elváltozása van. Lehet a belterjesség is szóba jöhet.

Milyen opcióim vannak, hogy éjszaka ne ugasson legelabb?


2021. jún. 18. 01:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, nevelni kellett volna a kutyát, nem csak kib@szni a kertbe. Az egyik egy alacsonyabb foglalkozás és mozgásigényű, a másik pedig magasabb. Az ilyen kutya egy jó gazdi kezében kincset ér, a zsákmányosságát számtalan helyen ki lehet használni. Azért "csavarodott be" mert neki nagy foglalkozasigénye van, te meg ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Az a baj, hogy így tippre legalább hónapok-fél év munkája lenne, hogy megtanítsd normálisan viselkedni, hogy le tudd fárasztani kellő képen. És azért azt az állatorvost is megnézném, aki csak annyit mond a kutyára, hogy hiperaktív...


Olvass el pár kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet, röviden ezeket kellene megtanítani neki (legjobb lenne, ha házhoz járó kiképzőt fogadnál)

- koncentrációs gyakorlatokkal, kézből etetéssel kapcsolatot teremteni

- alap engedelmes feladatokat gyakorolni otthon, majd egyre magasabb ingerszintű helyeken

- sorrendiségi szabályok KÖVETKEZETES betartása

- megtanítani játszani, mert szerintem tudna, csak nem tudja, hogy hogy kell

- mentális farasztás minden egyes nap (pl.dog dancing alapok elsajátítása)

- kültéri szocializáció emberekkel, kutyákkal, pórázfegyelem

- fizikai lefarasztas- hosszú túrák, esetleg canicross/bikejöring , úsztatás, agility, coursing stbstb...

- megtanítani, hogy otthon, pláne este, pihenés van. Én boxhoz szoktatnám.


Ja, hogy ez napi több óra elfoglaltságot jelent? Erről szól a kutyatartás.

2021. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Nem maradtak meg bent. Hiába akartuk benti kutyáknak, egyszerűen nem maradnak és nem maradtak meg a házban. Több száz egyzetmeteres udvar van és hiába hozom be őket, megvesznek. 5-10 percig megvannak aztán ugatnak, toporzekolnak ki akarnak menni és eszük ágában sincs bejonni.

Jól érzik magukat kint. Esőben, viharban bevisszuk őket védett helyre, de addig nem nyugszanak míg kinem jutnak az udvarra.

2021. jún. 18. 12:34
 23/31 anonim ***** válasza:
16%
Mi az az egyzetméter? 😂😂😂
2021. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

A másik kutyát megtudtuk tanítani, hogy ül, fekszik, pacsi, be a házba, labda játékokra, pitizés, arra, is, hogy ketlabra ül és a két mancsaval integet stb.

De a másikkal nagyon-nagyon bajok voltak, vannak. Természetesen a szobatisztasagra is megtudtuk tanítani már egészen kicsi koratol a másikat.

De ezt aki ugat egész nap, ezt sajnos semmire. Konkrétan arra sem, hogy ül, vagy bármi ilyesmire.Annyit tuduk erről a kutyának a hátteréről, hogy az anyját elkellett altatni mert kezelhetetlen volt.

2021. jún. 18. 12:43
 25/31 A kérdező kommentje:

Több száz négyzetmeteres*

Telefonról írok

2021. jún. 18. 12:44
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok.

Nekem konkrétan 1200 m²-es kertem van, mégis megyünk naponta sétálni, van, hogy kétszer. Mert magas energia szintű kutyáim vannak, igénylik.

De ha ennyire fáj foglalkozni csórival, lehet jobb lenne, ha új gazdát keresnél neki.

2021. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de eleg gaz, ha egy csivava-pincsi keverekkel nem birsz a seta soran. Jelen helyzetben a kiskutya a főnök, nem te, azert viselkedik igy. Vidd setalni nyugodtan, nem fogja kitepni a porazt a kezedbol. 😂 Jezusom... Negha egy rottweiler lenne...
2021. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

Van egy aktív kutyád, akivel cseszel foglalkozni, kihajítottad a kertbe, sétálni nem viszed, szellemileg nem fárasztod, ösztönszinten nem fárasztod.

És még a kutyát nevezed rossznak? Meg ideggyengének? Te vagy az, aki szimplán nem alkalmas az állattartásra!


Mellesleg az, hogy "társasági kutya", azt jelenti, hogy alap igénye az ember társasága! Hogy nem a kertbe való! Nem csak a meleget igényli télen! Nem arra lett kitalálva, hogy kerti díszként tarts és kiüvölts, ha már idegesít téged. Ja, hogy ahhoz is nevelni kell, fárasztani kell, hogy bent nyugton viselkedjen?

És még te merészelsz itt bárkit is állatkínzónak nevezni? Te, aki a kutyád LEGALAPVETŐBB igényeit is lusta vagy kielégíteni?!

2021. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%
Én a Yorkiemat mindennap ötször viszem le sétálni, nem 10 percre. Este 6-tól meg 8-fél 9-ig futtatóra viszem játszani. Alszik mint a bunda miután hazaérünk. Pedig kisebb mint a tiéd. Ha te is ennyit foglalkoznál vele, hidd el nem lenne ilyen problémás.
2021. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

A stealtatas nem jöhet szóba mert vidéken lakunk, mint írtam minden kutyára rá támad. Rengeteg a kóbor eb a faluban. Tényleg már több bejelentés is ment, hogy szedjek ősze őket, de semmi sem történt érdemben. Kutya futtatót itt hírből sem ismernek. Az állatorvosok is a szokásos oltasokon kívül érdemben nem tudnak segíteni, még az alap emberi egészségügyi ellátás is hanyatlott formában van itt sajnos nem, hogy az állatorvosi ellátás. Szokott jönni a faluba egy mozgó állatorvos fél évente egyszer oltani a kutyákat, macskákat.

De az utóbbi két évben hírét se láttuk neki sem. Autónk sajnos nincs, 30 kilométerre van a legközelebbi "város" ahol van állatorvos.

A körülményeket nézve én úgy érzem mindent megtettem azért, hogy segíteni tudjak a kutyán.

A stealtatast alairom, hogy nem csináltam, mivel van, hogy botbol, munkabol hazajovet, nehezen volt már példa rá, hogy kerülő úton kellett hazajojjunk a kóbor kutyáktól. Általában kisebb testű kóbor ebek vannak az utcán, de pár hónapja feltűnt egy kaukázusi keverék, illetve egy másik nagyobb testű. Nem vállalom a felelősséget azért ha kiviszem és ne adj isten valakivel osszeverekszik és belehalna. Amúgy is kistestű.

Minden mást megtettem, foglalkoztam vele próbáltam tanítani, lefarasztani. De nem sikerült érdemben előre jutnom vele. A másikkal igen, de vele nem.

2021. jún. 18. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!