Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a 10hetes...

Hogy szoktassam le a 10hetes kutyusomat a felmosó megtámadásáról?

Figyelt kérdés
A kutya bepisil/kakil, felmosok, és életcélja, hogy szétrágja a felmosót. Nagyon aranyos, de jó lenne leszoktatni róla. Próbáltam szigorúan nézni rá, kiabálni vele, rácsaptam a fenekére/rákoppintottwm az orrára, adtam neki kaját miközben felmostam, de bekajálja majd folytatja. Valami tipp esetleg?

2021. jún. 19. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

A mai világban nem fognak velem egyetérteni, de:

Azok után, hogy lágyabb módszerek kudarcot vallottak,

én fogtam a kezembe egy mogyorófavesszőt, amikor a kutyám támadta a fűnyírót. Persze ott komoly veszélyt rejtett magában az, hogy ráugrált.

Inkább felé suhintottam, mint rá, mert érzékeny kutyám van (mudi). Nem szabad durván bánni vele.

Nagyon hamar megtanulta, hogy lefekszik oldalt a betonon, ha füvet nyírok.

És ismétlem, nem kapott ki. Csak elijesztettem.

2021. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
22%
zárd be a kutyát valahova, amíg felmosol. ha lehetséges
2021. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

A kerdesedbol lejon,hogy nem vagy eleg hatarozott vele :

“Nagyon aranyos de jo lenne leszoktatni rola”

10 hetes koraban meg jatekosan de mar probalja a dominanciat,feszegeti a hatarokat. Mit tenne az anyja? Hozzakapna(nem harapna meg durvan de ramordulna es odakapna)

Ezt tedd te is. 1-es valasz nagyon helyes(sajnos ke lessz pontozva akarcsak en es majd jonnek a jo tanacsok,hogy “kutyasuli”)

Tekerj ossze egy ujsagot es csapj ra ha ezt csinalja.

2021. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Mozogj rá, de jó hangosan és görnyedj fölé. Tudom, murisan hangzik, de én is így szoktattam le a kutyám a legtöbb rossz szokásáról.
2021. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
1-es és 3-asnak köszönöm, megpróbálok akkor keményebben fellépni. A 2-es viszont teljesen haszontalan. Nem szőnyeg alá akarom temetni a problémát, hanem megoldani. Egyébként igen, a felmosó nem egy veszélyes dolog, de ettől függetlenül szeretném megfegyelmezni a kutyát, meghát új felmosót/porszívót sem szeretnék venni a közeljövőben.
2021. jún. 19. 18:16
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

" Próbáltam szigorúan nézni rá, kiabálni vele, rácsaptam a fenekére/rákoppintottwm az orrára, adtam neki kaját miközben felmostam, de bekajálja majd folytatja. "

Mindezt a veled töltött két hét alatt adtad elő?


Elkeserítelek, de egyetlen módszer sincs, ami egyszeri alkalommal elérné egy kölyökkutyánál a hatást.

Amikor rástartol a felmosóra, megfogod és arrébb teszed egy "nem szabad " határozottan kimondott tiltással. Ezzel még nem fog elvonulni, hanem kölyök módjára újra próbálkozni fog, mert egy remek játék lehetőségét látja benne. Tehát, vagy megelőzöd a következő támadást azzal, hogy a kezeddel, lábaddal elzárod az útját, vagy, ha gyorsabb nálad, ismét odébb teszed a tiltó szó ismétlésével.

Kölyökkutya tanítása időbe telik és sok-sok ismétlés után lesz sikeres.

2021. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ket felmosot hasznalj ... az egyikkel jatszhat a kutya, a masikkal pedig kozben szepen felmosol :)
2021. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Azzal van a baj, hogy csak próbálod letiltani, de végül nem leszel eredményes. Így csak hozzászoktatod, hogy a kiabálást, ütést viselje el, ne vegye komolyan.

Ha letiltod, az valóban tiltás legyen! Olyan, ami után eszébe sincs újra megcsinálni az adott viselkedést! És majd ekkor jutalmaz le!

2021. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

#4 vagyok, az morgás akart lenni, csak az a fránya autocorrect :D

A nyolcas egyébként jól írja. Ha valamit tiltasz, az legyen tiltás. Ha nem áll le se a szép, se a csúnya szóra, akkor paterold ki a helységből. Még kicsi, most kell megtanulnia, hogy a te szavad parancs, különben nem fog komolyan venni később se.

2021. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

Csapkodàs helyett mondjuk nevelhetnéd.

Hatásos szokott lenni..

Ha meg nem tudod nevelni menj el kutyasuliba,hogy legyen egy halvány gőzöd az állatnevelésről.


Ezen felül..a nem/hagyd parancs tanítása és a nem neki való tárgyak elpakolása az útból igen hasznosak szoktak lennim

2021. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!