Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csaladom jogosan szologat...

A csaladom jogosan szologat be amiatt, hogy 5 kutyam van?

Figyelt kérdés

kozuluk 2 menhelyi kutya, 3 utcarol befogadott (testverek, egy dobozban talaltam oket mikor picik voltak). - 3 tacsko meretu, 1 kozepes es egy nagy.

mamammal lakom, kb 1 ev mulva koltozok el. az osszes kutyanak en fizetem a kajajat, oltasat, mindenet. csaladomnak semmit sem kell beleadniuk, nem is kellett.

kart nem tesznek sehol sem, es tenyleg jok, nincs veluk gond.

ennek ellenere folyton megkapom, hogy minek nekem ennyi kutya, miert nem adom be oket menhelyre vagy dobom ki oket az utcara.. minek kell nekem "kutyafarm" . novereim, nekik a barataik, apam, mamam , neki a testverei es a szuleik, vagyis konkretan az egesz csalad ezzel traktal..

a pici 3 kutyaval jatszom, az egyik nagyon oreg, o elfarad gyorsan, a masik kettot reggel munka elott viszem setalni. a 2 nagyot estefele.

tehat, a kerdesem az lenne, hogy jogosan csesztetnek ezert vagy sem?

20/L


2021. jún. 19. 20:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%
Igen
2021. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Mamad vagy a veled elok kozul mindenki akarta a kutyakat? Mert ha nem, es te csak vitted es vitted, akkor orulj neki, hogy csak a beszologatast kell elviselned, mert ez semmiseg.

5 kutya azert nem kis dolog, ok, hogy te intezed a dolgaikat, de biztosan van valami, akar az ugatas, akar a kutyaszor vagy a letaposott fu, mittudomen, amiben zavaroak. Nem neked, hanem a csaladodnak.

2021. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%
20 évesen, 5 állat, és még normális melód sincs, és be ne kamuzd, hogy 20 évesen fix. törvényes, jól fizető, biztos melód van!
2021. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Jogtalan!:-) A kutyáid szolhatnának be, hogy miért van családod? (Ugye valahogy igy látod a helyzetet?)
2021. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha rendesen el tudod látni, és a mamát nem zavarja, akkor a többieknek nincs köze hozzá. Más kérdés, hogy húsz évesen hogy tudsz ellátni ennyi kutyát. Nekem csak egy van, de egy kész vagyon, pedig 30 évesen saját házunk, stabil munkahelyünk van. Gyakorlatilag majdnem a gyerekem havi ellátásával egyenlő. Inkább vállalj kevesebbet, de azok kapják meg legalább az alapokat. Kötelező oltások, cuccok szívféregre és más élősködőkre, normális eledel. Ez a minimum, erre jönnek a plusz kiadások, nem árt egy biztosítás sem azért, az állatorvosi költségek nem éppen akciósak. Ivartalanítás sem ártana a 3 kutyának, ha nincsenek még. Jobban jársz, ha elmész önkéntesnek egy menhelyre, ott kiélheted az ilyen jellegű vágyaidat, és a kutyák is jobban járnak.
2021. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

megbeszeles alapjan hoztam az osszes kutyat, mindannyian egyetertettek vele. azt mondtak, hogy hozzam ha tudom fizetni amire szukseguk van.

egyebkent csak annyit mondanak, hogy az zavarja oket, hogy 5 kutya van, mert ez tul sok, minek ennyi.


egyebkent a havi 270+ megkapom havonta, igy siman fenntudom tartani magam, a kutyakat is, es meg segiteni is tudok mamamnak ha anyagi gondja tamadna, tehat ez is fix, hogy nem az anyagiak miatt

2021. jún. 19. 20:51
 7/26 anonim ***** válasza:
46%

Mert felelőtlen vagy,nem igazán előre látó.Befogadtál 5 állatot amik még akár 10 évig rajtad lesznek.

10 évig minden egyes nap ellátás,minden hónapban 5x költség ellátasra,minden évben 5x költség oltásra.És ezek a nagyon minimumok.

Megkockáztatom,hogy nincs ivartalanítva egyik sem,így hamar ebből az 5 kutyából lesz 7482947.Nyílván nem tartod meg mindet,de..na.


De folytassuk a pénz ügyeket..:

..És akkor még nem vettél ki magadnak albérletet (ne is álmodj róla,hogy 5 kutyával bárki is be fog engedni egy albiba.Max kutyánként +kaució meg ilyen cuki feltételek.100.000 forintos havi lakhatás esetén az 500.000 + alapvetően kettő kauciót kér el 200.000 meg abban a hónapban ott akarsz lakni.100.000.kiadtál CSAK ARRA 800.000 forintot hogy beköltözz.),nem ettél,nem ittál és nem csináltál tulajdonképpen semmit.

Gondolod hogy ez 30 éves korodig teljesen oké lesz?


Egyik.Másik,mi lesz ha nyaralni akarsz? Gondolod,hogy beengednek 5 kutyával szállásra? Még egyel is macerás nyaralni menni.Főleg ha nem kistestű.Aki meg is engedi az állatot már kettőnél vagy a közepes/nagy kutya szónál húzza a száját,esetleg elkéri legalább a napi éjszakázás árának a felét kutyánként.


Teljesen alul fog maradni a magánéleted mert minden időd és energiád majd elmegy 5 kutyára,és munkára.

Ez nem egészséges akár mennyire szereted az állatokat,vagy az adott kutyákat.És nekik se az,mert ha meg a magánéletedre figyelsz (ezek a legjobb éveid,pont most kellene,ameddig még kötetlen vagy..) akkor ők fognak alul maradni.

Még két kutyáig teljesen oké a dolog,afelett nagyon meg fogod szívni előbb vagy utóbb.


Se tovább tanulni,se nyaralni,se barátokkal kimozdulni,se elköltözni otthonról,se semmit nem fogsz tudni az életben elérni.Mert mindig a lakáshoz fog kötni az,hogy 5 kutya vár otthon akik nélküled nem esznek,nem isznak,nem sétálnak,nem mozognak és bizonyos értelemben gazdi nélkül magányosak.

Hallgatnod kellene másokra,nem véletlenül szólnak.Nem lehetsz egy személyes kutya menhely..

2021. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
9%
aha persze havi 270+ 20 évesen
2021. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Nekem kettő van és folyton megkapom hogy egyiket vigyem menhelyre.nagyyon rosszul esik ,mert nekem ők a családom. Velük fekszem velük kelek. A barataimm. szép dolog , hogy te is megmentetted őket. Tudom nehéz elviselni a folytonos csesztetest de ha tényleg te foglalkozol velük, te fizetsz mindent én úgy gondolom egy szavuk sem lehet. Főleg úgy hogy el is fogsz költözni.
2021. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Én havi nettó 400-at keresek és 22 vagyok.Nem mindenki bolti eladó.. itt igazából magáról az időről,befektetett energiáról,az élet felesleges elpazarlásáról szól a dolog. hát mire minden kutya a mennybe megy rájössz majd,hogy az életed kimerült labda dobálásban,sz*r szedésben,táp méricskélésben és állatorvosi látogatásokban.Hát nem tudom..ez nekem biztos nem kellene.Végül is a te döntésed de én figyelmeztettelek.Ez így nem élet,és nem is lesz..:D
2021. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!