Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyátok hogy bírja a...

A kutyátok hogy bírja a meleget? Az én energiabomba kutyám lomha, és egész nap fekszik, ez normális?

Figyelt kérdés
Attól félek hogy beteg, de gondolom a meleg miatt van? 3 és fél éves, dupla bundája van.

2021. jún. 20. 10:46
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Pedig idén légkondit is szereltettünk, legalább a lakásban jól érezhetné magát. Lehet azért ilyen mert már felnőtt korba lépett? Vag vigyem orvoshoz?
2021. jún. 20. 10:47
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is egésznap fekszik,este ahogy lemegy a nap, akkor kezd pörögni, de akkor sem a szokásosan. Nekik nagyon meleg van, szinte olyan mintha mi téli kabátban lennénk ilyen időben. 5 éves lesz és szintén dupla bundája van. Saját medencéje is van, amit nagyon szeret.

Esetleg, ha van légkondi a lakásban, akkor vidd be, hagyj hűsöljön.

2021. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim is ilyenek az egyik 13 éves ő a korához képest mindig pörög a fiatalabbal aki 2 éves. De most mindketten jobban szeretnek a konyha padlón feküdni és pihenni. Szóval teljesen normális.
2021. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Liheg? Eszik, iszik rendesen? Nincs alapbetegsége? Milyen fajta?


Nekem 3 rövidszőrű csivava keverékem van, egyikük légcsőszűkületes, ő picit rosszabbul bírja, mint a többiek, de nem szenved, csak jobban oda kell figyelni rá. Nem szabad megterhelni. Ők is nyugodtabbak most, mint általában. Hosszabb sétát kora reggelre időzítjuk és viszünk vizet.


Ők 10 fok körül ruhát hordanak, elég fázósak. Egy duplaszőrűt biztosan jobban megvisel, mint egy rövidszőrűt.

2021. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Bent van a lakásban, szoba kutya a szentem. Kicsit azért megnyugodtam most, de fura hogy tavasszal még napi 3 séta kellett neki, most meg 2.


Itt a lakásban nem liheg, enni ugyanúgy eszik, nyár vége felé szokott egy allergia kijönni rajta, ezen kívül nincs alapbetegsége. Ő egy mudi keverék, egy virgonc mókamester.

2021. jún. 20. 11:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is ilyen volt. Nehezen bírta a meleget. Korán reggel és késő este mozgattam le, mert arra azért nagy igénye volt, napközben meg pihengetett. :)
2021. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De az enyémnek nincs igénye a lemozgatásra! Csak cammog, a labdát egyszer hozza vissza, és lefekszik. Ez az aggasztó nekem :(
2021. jún. 20. 11:23
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nagyon nem bírja, 20 fok felett már lóg a nyelve, pedig staffi szóval nagyon rövid szőre van. Ő is olyan mindig mint akit felhúztak, és igaz hogy többet alszik a meleg miatt, de ha kimegyünk mozogni akkor ugyanúgy kerge, futkos, ugrál, játszik, csak hamarabb elfárad. A vizet imádja, úgyhogy le szoktuk vinni a dunára mert élvezi is, le is hűti magát és el is fárad. Szóval összekötöttük a kellemest a hasznossal és vagy a dunára visszük, vagy a kertben a slaggal locsoljuk. Imádja kapkodni a vizet és az egész kutyából csöpög utána, úgyhogy jól le is hűti. Ha szereti a vizet, kipróbálhatnátok ezt is.

Egyébként nem hiszem hogy komolyabb gondja lenne, annyira még nem öreg hogy ilyentől baja legyen. Szerintem csak simán melege van. Az emberek se nagyon mozgékonyak 30 akárhány fokban.

2021. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad kivinni csak kora reggel és késő este nehogy hőgutát kapjon.Az kutyákra nézve (is,babákat is óvni kell) halálos is lehet.Túl melegszenek,belázasodnak és nem tudod őket lehűteni.


Nekem is hosszúszőrűm van.Levágni nem akarom neki,így inkább este viszem sétálni leginkább.

Bár tegnap még éjfélkor 25 fog volt..

2021. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Na ebben igazad van, az enyém is már csak egy melegebb tavaszi napon teljesen kivan, úgy 20 fok felett. Levittük a Dunára, egy kicsit megmártózott, de fél beljebb menni a vízben.


Ja egyébként a szőrét is olyan szinten kifésültük amennyire csak lehet, tehát már ha végighúzom a kefét szinte semmi sem jön. Kozmetikushoz nem akarom elvinni, mert elvileg dupla bundát nem szabad nyírni.

2021. jún. 20. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!