Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a visszahívás. A...

Nem megy a visszahívás. A kutyámmal nem tudok mit tenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve fogadtunk örökbe egy kutyát apukámmal, most 4 éves. Sokat fejlődött, ezt aláírom, és le is nyugodott a kezdethez képest. Azonban a szavam olyan, mint fing a gőzfürdőben. Semmit nem ér! Apukám hetente max 2x viszi le őket, 12 órázik is, szóval csak "ütyüli-pütyülire" jön haza. Rá bezzeg hallgat! Tiszta ideg vagyok!


Az előbb jöttünk hazafelé, a kutya meglát egy pórázas (nála nagyobb) kutyát, aki már messziről ugatni kezd rá. A nő alig bírta megtartani, erre az enyém nagy boldogan fut oda. A nő meg közben kiáltozik, hogy hívjam vissza, hívjam vissza, aztán amikor tovább mennek, azt ordibálja, hogy közterületen póráz kötelező.


Napok óta az van, hogy amikor elengedem, konkrétan elfut a pi**ába (nem világgá, csak egyszerűen visszahívom, ehelyett az ellenkező irányba megy a parkban). Nem használ, hogy rosszat csinál, akkor pórázra rakom. Nem érdekli. Leszidom. Nem érdekli, ugyanolyan vidáman néz, ha meg közelebb hajolok hozzá és közben kvázi gőzöl a fejem az idegtől, vidáman arcon nyal. Tréner volt már, neki nem volt gondja a visszahívással, pedig akkor még nehezebb eset volt. Apukámnak elég egyszer rászólnia, néha kétszer, de amikor leteremti a kutyát, akkor látszik is rajta, hogy érzi a leteremtést. Én már lassan torokcukorkát szedek, annyit kiáltottam utána, hogy jöjjön vissza. Szóltam neki szépen, halkan, hangosabban és nagy hangerővel, de nem használ semmi. SEMMI!!! A kutya imád engem, csak éppen lexarja amit mondok neki. Tanácsokat is megfogadtam, először én megyek ki az ajtón, utána a kutya. Ha meg előzni próbálna, előröl az egész. Szerintem csak megszokásból enged előre, mert tudja, hogy különben soha nem indulunk.


2021. jún. 20. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

1.Igaza volt a nőnek a póráz kötelező,ne engedd el.Van aki ennek ellenére is elengedi,de azok kutyái legalább vissza hivhatóak és nevelve vannak.


2.Ha egyszer tudod,hogy nem fogad neked szót ne okozz másnak gondot azzal,hogy csak azért is szélnek ereszted a neveletlen kutyádat.Nem fog egyről a kettőre hallgatni rád főleg így.

Előbb talán tanítsd meg egy hosszú pórázon minimum vissza jönni..


3.Apukád a kutya gazdája.Vagy egy gazdás fajta vagy többet kell vele foglalkozzon,hogy érjen valamit a szabad neki.

2021. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Fegyelmezett,kutyát akarsz mint a filmekben ? Hát azt nem kapsz ! Kutya öntörvényű,nem mindegyik tanítható lásd munkakutyák 100-ból 1-et képeznek ki mert,Ő alkalmas adott feladatra .

Az hogy,öregedre hallgat azaz jelenti,hasonló ember mellet volt . Vagy kinézetre,vagy ruhailag .

Pl. Határőrség,mikor civilben csak elment valaki a kennelek mellet a kutyák majd széttépték a manuszt . Ugyan,ez az ember katona ruhában ment oda a kutyák viselkedtek .

2021. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

"először én megyek ki az ajtón, utána a kutya"

Sajnos, ettől nem fog behívható lenni a kutyád.

Amíg nem tudod behívni, nem engeded el. Ez alap.

Van a hosszú pórázos módszer. Amikor szólítod, megy az erős, gyors rántás egyszer. nem vontatni kell, hanem a rántással figyelmeztetni.

A másik a jutalomfalat, ha kellően érdekli a kaja.

A tréneretek pedig félig végezte el a munkáját. Meg kellett volna mutatnia és gyakoroltatni veled a behívás elérését.

2021. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Senki mellett nem volt, mi vagyunk az első gazdái.


Másrészt apám is így kezdte, és már mióta mondogatta nekem, hogy én is engedjem el. Mert "ha soha nem engeded el, soha nem is tanul meg visszajönni".

2021. jún. 20. 19:11
 5/12 A kérdező kommentje:
A tréner megmutatta és gyakoroltatta is velem. Egyszer sem vált be. A jutalomfalat akkor még érdekelte, mára az sem elég, mert megszokta, hogy nem kell a földről ennie.
2021. jún. 20. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

"A tréner megmutatta és gyakoroltatta is velem. Egyszer sem vált be."

Akkor sajnos a tréner rossz munkát végzett.


"A jutalomfalat akkor még érdekelte, mára az sem elég, mert megszokta, hogy nem kell a földről ennie."

Nem azért nem kell a juti neki, mert megszokta, hogy nem kell a földről ennie, hanem túl van etetve. Megfelelően etetett kutya szinte mindig kapható némi plusz kajára.

2021. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem etetem túl, apámmal meg nem tudok mit kezdeni. Napi egyszer kapnak enni, este. Száraztáp nincs elől. Azt viszont nem mondhatom megint apámnak, hogy ne csinálja a nasiztatást, mert ugyanúgy, mint mindig, letojná magasról.
2021. jún. 20. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez a baj, amit írtál, hogy a kutya nem vesz komolyan. De te magad sem gondolod komolyan azt, amit mondasz, teszel. Igazából ráhagyod a dolgokat, nem bünteted le, nem éred el, hogy hallgasson és nem tudod megerősíteni a jó viselkedést.

A "szidás" és a pórázra rakás nem büntetés, ha a kutya nem áll le a nem kívánt viselkedésről tőle. Leírom, mert szerintem nem vagy ezzel tisztában, hogy a büntetés az, amitől csökken, majd elmúlik az adott viselkedés. A jutalom az, amitől nő az adott viselkedés.

2021. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom két éve fogadtátok örökbe,de most 4-éves akkor 2-évesen született ? Mert nem volt senkinél ?
2021. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem tudod vissza hivni, semmi keppen se engedd el.


Hosszu poraz( 20 meter) fogod a veget ha megindulna szolsz neki, ha nem hallgat ugye nem fog, rantasz egyet rajta ismet magadhoz hivod, ha oda jott akkor juti. Nalunk igy ment a behivas vadasz kutyam van. Szagok, mas kutyak nagyon elvontak a figyelmet.

Mi egyeni trenernel tanultunk. Szuperul mukodott.

Illetve trening sip, ma a duna parton voltunk, persze siphoz szoktatva van, sok sok inger, a szobeli behivasra nem mindig reagalt. De sipra elsore jott!

Parkban, erdoben szora is jon.

Persze 3 honap kemeny trening kellett, hosszu porazos seta, sok sok gyakorlas stb



Jutinak olyat adj amit eddig meg nem evett. Meat and treat nagyon szuper juti! Jo illata van. Nalam imadjak a kutyak.

2021. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!