Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték volna? Mik a...

Megmérgezték volna? Mik a mérgezés tünetei?

Figyelt kérdés
Szombaton elkezdett hányi,és hasmenése volt Anyósom kutyájának.semmi se maradt meg benne.az ügyeletes állatorvos kibújt a dolog alól.2órája meghalt.az állatorvos mrgezésre gyanakszik,mert a bélfertőzés,ilyesmi az tovább húzódik.8éves palotapincsi volt.nekem van 2yorkim.azt mondta a doki,h nem fertőző!szerintetek?nem nagyon bízok ebbe a dokiba,mi máshoz járunk.
2008. dec. 8. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusomat is megmérgezték :( hát az enyémnek a tünetei azok voltak, h nembírt járni, vérben volt a szeme, és nem evett semmit :( :'(
2008. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hányás-hasmenés rengeteg dologtól lehet, így látatlanban ezt nehéz megállapítani. Megbízható állatorvos a megoldás az ilyenekre, semmi más...
2008. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle mérgezés van, amik más-más tünetekkel járna, viszont ha jól számolom majdnem két napig szenvedett, ez meg a mérgezéshez túl sok idő, nekem annó keresztapám kutyáját mérgezték meg, de ő egy éjszaka alatt belepusztult.
2008. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,szegényt ugy sajnálom.nekik már ezenkívűl megmérgeztek egy németjhászt,kb.10éve.most eldöntöttem,egyedül én se engedem ki a kutyákat,mert pár házzal arrébb meg az udvarra dobtak be csirkebelsőséget.macskának.nem tudom hogy lehetnek ilyenek az emberek.szemetek!
2008. dec. 8. 17:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi macsekunkat is megmérgezték a nyáron.

Több, mint egy napot volt távol, amikor hazaérkezett alig bírt járni, reszketett és úgy éreztem elég magas láza volt. Rengeteg tejet megivott, amikor adtam neki.

Másnap reggel intézkedni kezdtem: a falusi állatorvos épp távol volt, ezért csak délutánra sikerült intézni egy állatdokit, aki nagyon rendes volt, azonnal kocsiba ült és átjött hozzánk a hét km-re lévő kevermes községből, hogy segítsen a cicánkon.

Négyféle szert injekciózott a bőre alá (szegény nehezen viselte, mert az egyik nagyon csípős volt). A gyógyszerek hatására egész éjjel habosat hányt, rengeteg folyadék jött vissza; szerintem a szer a gyomornyálkaháryát késztette felszívás helyett fordított üzemmódra és ezáltal a méreg nagy%-a kikerült a vérkeringésből. Adott neki általános méregközönbösítőket is, de szerintem a hánytató segített a legtöbbet, mivel a méregtípusok nagyon sokfélék és nagyon nehéz pontosan megállapítani, hogy melyik is okozza a bajt. Az emberi mérgezések esetében sincsenek könnyű helyzetben az orvosok(esetenként csak a gázkromatográf marad végső lehetőségként), amikor meg kell határozni a méreg típusát, ez állat esetében sokszor mégnehezebb, mivel nem tudja elmondani, hogy hogy nézett ki, milyen ízű volt, hol fáj...

Nekem van egy tippem, hogy mi lehetett (arra illenek legjobban a tünetek), de így utólag szerintem már tök fölösleges leírnom. Esetleg dobok egy mailt, ha mégis kíváncsi vagy rá.

2008. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy kibújt a dolog alól? Istenem, ha ez velem történik, hogy megfeszíteném azt a szerencsétlent! De mostmár mindegy.. :(


Csak azt akartam mondani, hogy a mérgezéskor a szervezet teljes erővel igyekszik lebontani a méreganyagot, ami a májat és a veséket kiborítja. Ennek konkrét tűnetei vannak, máj esetén besárgul az állat (szeme alatt, szájpadja, fogínye), a vesék állapotát pedig kitapintással is ellenőrizni tudja a doki. Ezekből a tűnetekből pedig ki tudja részben következtetni, hogy milyen mennyiségű méreg szívódhatott fel, és megfelelő intézkedéseket tud tenni.

2008. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én már tudom,ha valamit el akarok érni ezeknél a dokiknál,az asztalra kell csapni.volt,h az én kutyám véreset hányt,egyből haza a munkából,dokihoz,és beadott 3injekciót,ennyi.kértem,h ultrahangozza meg,vagy valami,mondta,h nem kell.szerencsére nem lett baj.le is kopogom.találtunk egy (remélhetőleg)jó orvost,2év alatt,ez a negyedik.mostmár Anyósomék is bánják,h nem voltak erőszakosabbak,de már sajnos késő.köszönöm válaszokat.
2008. dec. 9. 19:45
 8/13 anonim válasza:
100%
ma meghalt a kutyám:'( Szerintem mérgezés áldozata..a szomszéddal ugyanis nagyon nem vagyunk jóban és volt alkalma bejönni az udvarunkra letenni a mérget..több,mint két napot szenvedett..nem bírt járni,mint aki lebénult,nagyon gyorsan vert a szive és nem evett..gyanús volt,de azt hittük csak megcsömölt,az elején ugyanis még evett é s járkált..ma reggelre meghalva találtam...:( ezért bosszú jár:@ :'(
2009. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

sziasztok nekem a kutyám tegnap este kiszökött hátra a szántóföldekre reggel szólt a szomszéd hogy "valoszinű este kiszökött" ezek szerint ö láttad de csak reggel szolt...fél óra múlva meg is lett a kutyám semmi harapás nyom nincs raja vagy verekedés nyoma szóval nem hiszem hogy veszett lenne viszont tüszögött egyet kettöt amikor haza hoztam látszott rajta hogy kivan száradva mert a szájában kevés és nagyon sűrű volt a nyál ahogy haza ért elkezdett inni ivott nagyon sokat és rendesen evett eddig reggel óta 2 szer evett viszont most már a helyén felkszik idájig csak kétszer jött elő száraz az óra gyengének látom és mint ha furábban vennéa levegöt. nem tudom mi baja lehet:( ez ugye nem mérgezés?? mert akkor nem enne és nem inna vagy?

másik ami még szóba jöhet hogy talán megfázott? mert nagyon sáros volt reggel amikor megtaláltam és ugye néha tüszögöt száraz az óra és mintha nehezebben venné a levegöt jah és erötlenek látszik irjatok minnél elöbb ha lehet :( egy nagytestű másfél éves kaukázusi juhász szukáról van szó

2010. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Háát, hogy mik vannak másfél évre visszamenőleg!


Kedves 2009. májusi válaszoló.

Annyira rátok tudok csodálkozni mint fajtára, próbálom megfejteni, mi járhat sokszor a fejetekben, de képtelen vagyok kibogozni, mi alapján gondolkoztok.


Szuper a történeted. Két napja szenved a kutyám.. Á, biztos elrontotta a gyomrát. Nézd, már fel sem tud kelni! Ó csak biztos a vacsorája megfeküdte a hasát. Jesszusom, elpusztult! A mocsok szomszéd megmérgezte!


Eszednél vagy, ember?! 10 oldalon lehetne sorolni, mi minden baja lehetett a kutyádnak, eszedbe nem jut orvoshoz vinni, hagyod belepusztulni, erre meg a szomszédon tisztogatod a lelkiismereted?


Szép!.. Gondolom, azóta lerendezted a szomszéddal is a dolgot. Büszke lehetsz magadra! Isten óvjon minden embert, hogy ilyen ember kerüljön a szomszédjába!

2010. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!