Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befelé forduló szemhéj /...

Befelé forduló szemhéj / entrópium műtét kutyusoknál mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok hogy mennyi pénzt vigyek magammal az orvoshoz. Nem akarok beégni azzal, higy kevesebbet viszek, de túl sokat sem szeretnék levenni a kártyámról.

2021. jún. 25. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezd meg az orvost, hogy mennyivel készülj. Mivel szem műtét nem lesz olcsó, az egyik ismerősömnek 200 körül volt...
2021. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha eddig nem kérdezted meg, akkor tedd meg.
2021. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Az nem csak egy kutya, hanem családtag. Ha nálad a kutya annyit tesz, hogy láncra vert riasztóberendezés, akkor grat.
2021. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es, biztosan ennyire drága? Én egy váli állatorvosi rendelő árlistáján az entrópium műtétet 14ezer ft-ért láttam + az altatási költség, de mivel ezt az egyet találtam, szeretnék több helyről infót kapni, hogy átlagban milyen árban mozog egy ilyen műtét. Holnap viszem el a kutyusom hogy megnézze a szemét, még nem tudni, hogy biztosan műtét lesz-e, de szerintem tuti mivel jellegzetes baja ennek a fajtának a befelé forduló szemhéj. Szóval ha szerintetek nem gáz megkérdezni, akkor holnap megkérdezem. De a vizsgálatra mennyit vigyek? Mert ezt se tudom..😂 szerencsére nem beteges a kutyus, szóval nem tudom mennyibe kerülhet hogy csak megnézi és rámondja, hogy “igen ezt meg kell, hogy műtsem”..
2021. jún. 25. 23:37
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
#4 azért írtam ennyit, mert az ismerősöm állatklinikán műtétte a kutyusát, az árak persze minden klinikán/korhazban/rendelőben változók,tehat lehet, hogy olcsóbb rendelőben. Én azt írtam, amit hallottam az ismerősömtől.
2021. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Mi volt ma az orvosnál? Milyen fajta kutya? Nekünk is most lesz esedékes ilyen műtét és valóban 20 ezertől 200 ezerig is kaptam ajánlatot. Egyáltalán nem gáz megkérdezni, alap esetben szerintem mondani is fogja. Sok mindentől függ, mindkét szem, alsó felső szemhéj, altatás vagy gázos (utóbbi állítólag biztonságosabb és vérvétel sem kell hozzá míg a másik féle előtt kell hogy csináljon az orvosod).
2021. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
#3 vagyok, természetesen nem a kérdezőt bántom, egy (már törölt) kötekedő kommentre reagáltam.
2021. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Az a gond,hogy a szemműtét már komoly orvosi beavatkozást igényel és nem egy emberes munka.

Így elég zsebbe nyúlós.A szuka kutya ivartalanítása is azért kb a duplája mindig,mert 2 ember csinálja nem pedig egy.(és persze bonyolultabb a műtét azért kell 2 ember).


Szemműtéthez erre specializálódott vagy ebben jártas állatorvos fog tudni segíteni.

Én nem hiszem,hogy 200.000 meglenne,én a felére tippelek,de lehet hogy akkor az egy jó indulatú árkategória..:D

2021. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os: 3 éves bullmasztiff kutyus, akinél ez gyakori betegség, nagyon jellemző a masztiff típusúakra a szemhéjrendellenesség! Elmentünk a dokihoz, egyelőre csak megnézte, majd beigazolódott a gyanúm, hogy entrópium, és csak műtéttel helyrehozható. Mondta, hogy ezt minél sürgősebben kell elvégezni, mert kilyukadhat a szeme is, hiszen jelenleg is elég csúnya a szeme.😞 Kedden műti, addig is felírt egy humán szteroidos szemcseppet, amit naponta 3x kell a szemébe csepegtetni. Amit a műtétről mondott: (nem restellkedtem megkérdezni az árat) 13ezer ft+altatási költség amit pontosan nem mondott mennyi, de ha túl leszünk rajta leírom, ha gondolod. A 13ezret szemenként kell érteni. A műtét egy rutinműtét lesz, viszont ebben a melegben nagyon vigyázni kell, hogy altatás után hideg helyen ébredjen fel, meg alapból hideg helyen aludjon, mert hősokkot kaphat, tehát gondoskodni kell a hidegről! Egyébkènt nagyon jófej volt a doki, mert a vizsgálatért nem kért semmit.😊
2021. jún. 27. 09:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, ez egy rutinműtét, szemhéjfelvarrás, amit egyedül is el tud végezni, nem fog 200ezerbe kerülni. Biztosan van olyan fajta szemműtét ami ennyire drága, de szerencsére ez tényleg csak egy kis metszés és varrás😊
2021. jún. 27. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!