Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leírtak alapján mi a jobb...

A leírtak alapján mi a jobb egy ilyen idős kutyának?

Figyelt kérdés

A húgom 3 éve költözött el, három kutyánk volt, az egyiket vitte magával. (ő most 15 éves)

Nagyon ragaszkodik hozzá a kutya, szóval természetes volt, és nagyon emberközpontú is, szóval kifejezetten kivirágzott amióta elment.

Húgoméknak is van ott két nagy kutyájuk, de ők a kertben vannak kint a szóban forgó kutya viszont a lakásban lakik.


Most elmentek 3 napra "nyaralni" és őt nem vihették, így elhozta hozzám.

Amikor itt hagyta legalább 2-3 órán át csak "sírt" a kutya a kapu előtt ülve.

Mindig a kapu előtt ül kint, és várakozik, hogy mikor jönnek vissza érte. (este is úgy kellett behoznom)

Viszont a másik két kutyájukhoz én járok fel, vizet cserélek nekik, meg enni adok nekik.

Nem tudom, hogy jobb lenne e ha hazavinném, hogy a saját környezetében legyen?

Persze ott házba tenném be, nem maradna kint az udvaron, de lehet ott jobban el lenne.

Mondjuk itt is ugat a többi kutyára amiket sétáltatnak, szóval intézkedik, jön-megy, meg 12 évig itt élt, szóval nem idegen neki ez a környezet sem. Csak valószínűlg ő ott akarna lenni ahol a húgom van, így talán mindegy, hogy hol szomorkodik, itt meg van embertársasága is.

Este velem alszik pedig nem engedek kutyát az ágyba, de most kivételesen érte megteszem, mert ehhez van szokva.



2021. jún. 26. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném vissza, a kutya nem a házhoz, hanem a gazdához ragaszkodik.

Esetleg ha arra jársz amúgy is etetni, vidd addig magaddal, hátha átmenetileg jobb kedve kerekedik.

2021. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom jó lenne-e, de amikor 4-5 éves voltam, az öreg kutyánk (12 volt). A szomszédra volt bízva ilyenkor mindig. Korábban elfogadta a kaját tőle. Abban az évben csak várta a kapu előtt, nem evett, és meghalt pár nap után.


Nem vinném vissza és semmiképp sem hagynám magára.

2021. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igy halt meg az en kutyam is,h elmentem nelkule nyaralni ket hetre. Belebetegedett.


A gszdahoz ragaszkodik a kutya.


Akinek kutyaja van,vigye magaval nyaralni is vagy ne menjen. A kutya nem valo kicspongo vagy sokat utazo embereknek.


A kutya a huseg szimboluma.

2021. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem véletlen raktam időzőjelbe a nyaralás szót.

Fontos ügyben kellett elutazniuk, de mellette ki is tudnak kapcsolódni, viszont 3 napot muszáj maradniuk, a kutya pedig nem mehetett.

Egyébként itt maradt velem, egész jól el van már.

2021. jún. 27. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!