Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes félni a kerítés...

Érdemes félni a kerítés melletti kutyáktól?

Figyelt kérdés
2021. jún. 27. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha jó a kerítés, minek félnél? Nagyon sok kutya, ha a kerítés véget ér és nyitott kaput talál, visszafordul a kerítés vonalában ugatni.
2021. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg melyik oldalan vagy a keritesnek :)
2021. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell direkt közel menni, meg nem kell zörögni, csak szépen elsétálni. Én normálisan beszélni is szoktam hozzájuk.
2021. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"Érdemes félni a kerítés melletti kutyáktól?"


A szabadon maszkaloktol vagy a koborloktol sem ERDEMES felni. Nem is kell felni. A felelemmel predava teszed magad, az allatok azonnal megerzik. Ha felsz, rosszul dontesz - ha rosszul dontesz akkor helytelenul viselkedsz. Helytelen viselkedes megint csak tamadas okozoja lehet.


Ha tartasz a kutyaktol, akkor keruld el oket messzire es abbol biztos nem lesz baj.

2021. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

Azért a kerítéstől már ne óvakodjon mert annyira óvakodni fog hogy elcsapja valaki az úttesten.


Többnyire a kerítés melletti kutyák abszolút neveletlenek,territoriálisak és szarnak rá a gazdáik hogy ki tudnak nyúlni a kerítésen.Minél szélesebb a rács,a kerítés vagy kapu alján a lyuk,minél alacsonyabb a kerítés annál nagyobb az esélye annak,hogy ha nem figyelsz kinyúlnak onnan.

Nekem egyszer a kisfiamat kapta el így egy kutya,nem volt a kerítésen sehol "vigyázat harapós kutya" tábla.

Nem sokkal előttem bénázott a gördeszkájával és elesett a kerítés mellett.Felállt,és elkezdte leporolni magát aztán a semmiből a kerítésnek feszült (emlékeim szerint) valami németjuhász szerű dög és elkapta a karját,a kerítésnek rántotta.

Szerencsére volt rajta pulcsi így annyira nem volt vészes,de rosszabb is lehetett volna.Rúgtam az orrán egyet többet remélem nem dugta ki..


Normális kerítés és jelzés a járókelők felé,hogy a kerítés mögött harapós kutya.Ez a minimum.Bárki megállhat minden rossz szándék nélkül a kerítés mellett óvatlanul,egy hülye dög se harapjon járókelőkbe.Feltételezem a gazdi sem szeretné más kerítése előtt egy kioldott cipőfűző bekötése alatt sérülést szerezni.



Szóval szerintem igen,van mitől félned.Figyelmesen közlekedj mert Magyarország és a kutyájukat nevelő kutyatartók két külön világ.

2021. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Félni nem érdemes egy kutyától se. A félelmed miatt tamad meg.
2021. jún. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy kell nem félni, amikor vicsorogva jön feléd?
2021. jún. 28. 03:01
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Ők is lef*ssák a bokájukat csak könnyebb ilyen tanácsot osztani mint betartani..:D

Azért,ha egy ugató,kerítésnek feszülő nagytestű vagy főként óriás testű neki feszül a kerítésnek főleg úgy,hogy észre sem vetted van ott kutya igen csak megőszülsz ijedtedben.És nem azért ugat mert közelebb kellene menned a kerítéshez.

2021. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Miért félnél, ha a kerítésen belül vicsorog vagy ugat a kutya? Ha nem tud kimenni, akkor minek parázol?
2021. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Automatikus reflex, gondoltam van rá módszer
2021. jún. 28. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!