Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csipázik a kutyám szeme,...

Csipázik a kutyám szeme, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A fajtája Jack Russel Terrier, 2 éves szuka, és az egyik szeme csipázik. Pár napja kenegetjük kamillával, naponta kétszer is de semmi változás.
2010. aug. 26. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
próbálj embernek való szemcseppet használni neki!
2010. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kötőhártya gyulladás.

Pár nap után elmúlik, de ha gondolod mutasd meg állatorvosnak.

2010. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
állatorvos ír rá cseppet, a kamilla ronthat is rajta, hasonló esetben az én kutyámnak nem tett jót a kamilla, kapott brullamicynt, az tette helyre.
2010. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem,ha a kamillától nem múlik akkor vidd el állatorvoshoz.

Nekem a cicámmal volt egy ilyen eset.De akkor még 2hónapos volt.Mi kamillateába mártottunk egy vattadarabot és azzal kenegettük reggel és este. Ez elmulasztotta neki egy ideig,de újra csipásodott.Ezért egyik ismerősömhez elmentünk egy kenőcsér (ami csipásodás ellen van).Ez hatott.Már semmi baja nincs.


Sok sikert! :)

2010. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok mindentől csipázhat a szeme, az én Rotiméba pl. szerintem belepisilt a béka :D Játszott eggyel, mire észrevettem kinyuvasztotta, és másnap csipás lett az egyik szeme.


Állatgyógyszertárban lehet kapni kutyáknak szemcseppet, én is ott vettem, már nem tudom mi a neve, de nem olyan drága. Azt hiszem, hogy pár száz forint körül lehet. Szerintem ennyiért nem kell elvinni állatorvoshoz. Nyomd a szemébe a gyógyszert és meglátod, hogy pár napon napon belül szép tiszta lesz :)

2010. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, egyébként nem vakarózik sűrűbben?

Mert sajnos már nagyon sok kutya allergiás a parlagfűre, és ez annak a tünete is lehet.

2010. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)


Elvittük állatorvoshoz, adott rá szemcseppet, azt mondta, hogyha nem javul, akkor vissza kell vinni.

De hál istennek javult, mostmár nagyon szép a kutyusom szeme. :)

Azt nem tudjuk mitől lehetett. Lehet, hogy béka, mert ő is rendszeresen békázik... :P

Na mindegy, a lényeg, hogy meggyógyult! :D:D

2010. szept. 11. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!