Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtatiszta...

Keverék vagy fajtatiszta kutyusok tetszenek jobban?

Figyelt kérdés
Bárki jön mindig a fajtatiszta kutyáimat veszi észre , szegény kis keverékem a háttérbe szorul. Nektek melyik tetszik jobban? (Nem az , hogy melyiket szereted , hisz lehetetlen csak a fajtatisztát vagy a keveréket szeretni)

2021. jún. 29. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő tetszik.

A fiam barátnőjénél keverék kutyusok vannak és mind tetszik nekem.

1 fajtatiszta is van,az is szép kutya.

Mindegyik kutyus szép,mindegyikben van valami különleges,egyedi,mindegyik természete más,mindegyiket szeretem ès min

degyik tetszik nekem,nem számít nekem, hogy keverékek.

2021. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő, nekem most keverék kutyám van.
2021. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Én szeretem a fajtiszta kutyákat. De vannak nagyon szép keverékek is. De függ attól is, hogy melyik fajta/ melyik fajták keveréke
2021. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem keverékem van, és szerintem mindig is az lesz.
2021. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Vannak fajtiszta kutyak melyek kimondottan csunyak es vannak keverek kutyusok melyek szepek ugyhogy erre nincs egyertelmu valasz szerintem,de mindenkinek az izlesetol fugg
2021. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Alapvetően németjuhászb.zi vagyok, de tetszenek a keverékek is. Nekem igazából mindegy, csak kutya legyen. :D
2021. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak függvénye, mennyire "tetszik" egy kutya, hogy fajtatiszta-e, vagy sem. Láttam már sok olyan keveréket, szántóföldi mixet, hogy azt is nehéz lett volna meghatározni, mifélék lehettek a felmenői, mégis olyan szép és jó természetű kutya volt, hogy az FCI-vel el kellett volna fogadtatni, mint új fajtát.

Ellenben vannak fajtatiszta kutyák, amik sem küllemük, sem jellemző tulajdonságaik miatt nem vállalnék be, ha akárhány díjjal-címmel rendelkezik is.

Ez pont olyasmi, ha egy-egy ruhát, cipőt, akármit a "márkája" miatt sztárolnak, nem azért, mert tényleg praktikus, szép. Ugyanakkor egy "noname", olcsó szr sokkal jobban áll, valóban arra alkalmas, amire kitalálták és más jó tulajdonsággal is rendelkezik. Pl. könnyebben tisztán tartható, mint némelyik kényes hiperszuper cucc, amitől illene ájuldozni, csak mert rávarrtak egy 3X5-ös címkét egy márkanévvel. Vehetsz akármilyen durva áron pl. egy parfümöt, ha az illat nem illik hozzád. Ellenben lehet, egy hétköznapi parfümben, dezodorban találsz egy olyan illatot, amit te is, a környezeted is kellemesnek talál és hosszú távra "beválik".

Egy kutyának jó természete, egészsége legyen, még az is megbocsátható, ha külsőre nem mindenkinek nyeri el a tetszését. És, mint #1 is írja, ahány kutya, annyiféle, butaság besorolni őket aszerint, hogy melyik fajtához tartoznak.

2021. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én keverékpárti vagyok, szeretem az egyediséget.

(Nem szaporítok, mentek.)

2021. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Vannak fajtiszta kutyák, amik nekem nem tetszenek (pl: mobsz, csivava) És vannak nagyon szép keverékek. Nekem van egy fajtiszta labradorom és egy labi-németjuhasz keverék (menhelyről)
2021. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Keverék! Olyan nem jön szembe még egy az utcán! Fajtiszta is jó, azt inkább azért tartanám, mert abból van hipoallergén ha társasházban lakik valaki.
2021. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!