Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdjem a kutyámnak adni...

Elkezdjem a kutyámnak adni ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Az állatorvosi egyetemen (István utca) voltunk a kutyámmal szív ultrahangon,ahol

Mitralis endocardosis B2 stádiumot állapítottak meg nála. Vetmedin 1,25mg tablettát írt fel neki az orvos napi 2x. Megakartam mutatni a leleteket a saját állatorvosunknak,de szabadságon van,így nem tudom megkérdezni egyenlőre. Elkezdjem neki adni? Elég beteges 8 éves kutyus 6-7kg.

Van valakinek ezzel a gyógyszerrel tapasztalata?



2021. jún. 29. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Azért az egyetemen értenek ezekhez a speciális dolgokhoz, valószínűleg jobban, mint a saját dokitok, aki pl. nem valószínű, hogy szívultrahangot használ ("cserébe" viszont szélesebb körben vannak nem ennyire speciális ismeretei). Ha ezt tanácsolták, én azután, hogy elolvasom a betegtájékoztatót, ha nem olvasok benne valami aggasztót, beadnám neki.
2021. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Nekem pont a Szt István Állatorvosi Egyetem rendelöjeben kezelték félre a kutyám és belehalt a tévedésükbe.

Meg ránksózták a Trovet orvosi gyógytápot,amit nem tudott megenni a kutyám. Úgy dobtam ki 8000 huf-ért.

2021. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is pont az egyetem rossz híre miatt félek beadni ezt a gyógyszert a kutyámnak,de halogatni se szeretném.
2021. jún. 29. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Milyen rossz híre van az egyetemnek?


Mondjuk akármit is hallok, azok képzett orvosok és nem gyk-s ismeretlenek. Előbbire inkább hallgatnék, ennyi erővel csakratisztításra is vihetted volna a kutyád.

2021. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vetmedin 1,25mg t 2x , és 6-7 kg a kutya, az nem olyan nagy mennyiség.

A kutyám szívbeteg és 5mg tabletta felét kapja egy nap reggel, (természetesen orvosi utasításra) 2018 óta, ha ez megnyugtat :)


Ha nagyon aggódsz, akkor adj neki 1 adagot és figyeld, ha bármi mellékhatást tapasztalsz azonnal hívd fel a dokit és nyilván ne adj neki többet. Amint visszajött a saját orvosod mutasd meg neki is a leleteket.

2021. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha megnézed a leleteket és látod, hogy ténylegesen szívproblémát ír, a Vetmedin pedig szívgyógyszer elég nagy eséllyel eltalálták az Egyetemen. ( nem hallottam róla se jót, se rosszat, nem is voltam még ott)
2021. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemnek tényleg van rossz híre is, de inkább a több napig benn lévő állatokkal, nem a "járóbetegek" ellátásával kapcsolatban.
2021. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Add be. Bimobendan a hatóanyaga, nagyon szeretik az állatorvosok, szívbetegség esetén nem csak a panaszokat enyhíti, hanem meg is hosszabbítja az állat életét. Alapvetően kevés mellékhatása van, hányás, hasmenés nagyon ritkán előfordulhat. Kaja előtt egy órával szokták adni, mivel az étel csökkenti a felszívódását.

Az egyetemet illetően meg: ha valamilyen baja lenne a kutyámnak, én sem vinném az egyetemre, hiába járok ide hallgatóként. A kisállatklinikának a btegellátás része nincs a topon, viszont a szakrendelések nagyon jók (kardiológia, bőrgyógyászat, ...). Volt szobatársam is szívproblémás, öregebb kutyával küzdött, Manzcur kezelte a kutyit, azóta is él és virul.

2021. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már adom neki a gyógyszert.
2021. júl. 1. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!