Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy szaporítós kutyám…...

Volt egy szaporítós kutyám… aki parvós volt, nem élte túl. Már a 3. Napon beteg lett nálam , egybol orvos , teszt, parvo pozitív. Azt nem értem hogy akkor a virust nálam kapta el valahogyan vagy annál a nyomorék embernél akitől vettem?

Figyelt kérdés
Mert olvastam h 4-10 nap után mutatnak tünetet a kutyusok, ha elkapják a parvót.
2021. júl. 2. 21:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem volt oltása.
2021. júl. 2. 21:39
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mar fertozotten hoztad el. Te magad irod hogy 4-10 nap utan jonnek a tunetek, nalad meg mar a 3. bapon beteg volt. Se oltas, se torzskonyv, nagyon jol csinaltad! Remelem jo sokat is fizettel erte...
2021. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
*napon
2021. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Már fertőzöttként vitted haza. ahogy valószínűleg a testvérei is mind meghaltak hatalmas kínok között.

Elmondanád, hogy egyébként miért pénzeltél ilyet? Miért fizettél azért, hogy valaki kölyökkutyák tucatját tegye ki ilyen szenvedésnek és halálnak? Miért támogattad ezt?

2021. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már betegen is hoztad.

Lehet,hogy ő sem tudta.De abban nagyban hibás,hogy nem oltatta.Ez lenne a minimumok minimuma!

Bár megkockáztatom hogy 6-8 hetesen kaptad meg így nem csoda,ha nem volt oltva vagy nálad lett volna esedékes az első oltása.


Ha miattad nem kapta meg akkor az a te sarad IS.

2021. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Kár a kutyusért, a felelőtlen emberek miatt pusztult el... Ha a környezet fertőzött, jó ideig az is marad. Vagyis a vizelet, széklet stb miatt, a betegség nem tűnik el egyhamar. A fickó nemsoká újra fedeztet, szóval újra kezdődik minden elölről.
2021. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnalom a kutyat, de remelem most egy eletre megtanultad, hogy miert is nem erdemes sporolni a kutyan.

Ha fajtatiszta kutya kell, tessek tenyesztohoz menni es nem mocskos, undorito szaporitokat tamogatni!

2021. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Mar vagy haromszor irtal ki kerdest, peldaul azt is kettoszor legalabb, hogy vihetsz-e mar ujat haza. Nem, ha az is oltatlan lesz, akkor nem. Ha mar szaporitotol veszel, akkor vegyel a normalisabbik fajtatol, akik legalabb tenyleg oltatnak is es chip-et is rakatnak a kolyokbe....
2021. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ezt mert a parvo leforgása kutyusoknál pár nap. Szóval ezért nem értem hogy ott elkapta már regebben és még mindig élt. Ezért tűnődtem h mivan ha nalam kapta el.
2021. júl. 3. 09:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor szamoljuk ujra: hazavitted, 2 nap mulva (a harmadik napon) mar beteg volt. Tehat, ha 4-10 nap a lappangas, akkor nalad hogyan is kaphatta volna el?


H*lye voltal es ennyi, a szaporito rohog a markaba, szegeny kutyanak meg mar mindegy. De persze nyugodtan menj vissza ugyanoda egy masikert, hozd el mar betegen, vidd orvoshoz, kolts ra meg sok penzt, aztan ujra es ujra.

2021. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!