Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy szaporítós kutyám…...

Volt egy szaporítós kutyám… aki parvós volt, nem élte túl. Már a 3. Napon beteg lett nálam , egybol orvos , teszt, parvo pozitív. Azt nem értem hogy akkor a virust nálam kapta el valahogyan vagy annál a nyomorék embernél akitől vettem?

Figyelt kérdés
Mert olvastam h 4-10 nap után mutatnak tünetet a kutyusok, ha elkapják a parvót.
2021. júl. 2. 21:38
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Igazából lényegtelen, hogy hol kapta el, elkapta ez az mocskos betegség és kész, szegényen már nem tudsz segíteni. Viszont azt jó tudnod, hogy most pár évig ne vigyél haza kölyköt, mivel a a környezetben a vírus még évekkel később is megtalálható, időjárás álló és a legtöbb tisztítószernek ellenáll. Szóval valószínűleg a következő kölyköd is elkapná. Ha ismerős kutyája menne hozzátok neki is szólj, hogy inkább ne vigye. Ott marad a kórokozó a fűben, még azután is hogy valaki összeszedi a kutyája után a végterméket. Még attól is elkaphatják hogyha fertőző állat fenekét megszagolja. Ezért nem szabad kivinni a kölyköt a kombinált oltás végéig olyan helyre ahol más állatok megfordulhatnak. Márpedig nem nagyon van olyan hely ahol nincs semmilyen állat, akár kóbor kutya, macska, nyest, stb.

Mi pl a saját kertünkbe nem merjük szabadon engedni felügyelet nélkül a kutyánkat mert a kóbor macskák állandóan az udvarunkra sz*rnak.

2021. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!