Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Hogyan tudnám hozzász...

S. O. S. Hogyan tudnám hozzászoktatni?

Figyelt kérdés
A kutyámmal elmentünk biciklizni és véletlenül rámentem a lábára mert tul közel volt a bicajhoz és most nem akar biciklivel menni hogyan tudnám visszaszoktatni ?(és tényleg csak véletlen volt!)lécci normális válaszokat pls.
2010. aug. 26. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát először is próbáld már úgy vezetni, úgy tartani a pórázt hogy ne tudjon olyan közel menni. Amúgy is hozzá tenném hogy a kutyával való biciklizést büntetik.

Na tehát először a biciklihez szoktasd hozzá, mondjuk told mellette a biciklit és látja hogy nem lesz tele semmi baja aztán mikor már ez megy akkor mehetsz vele biciklizni.

2010. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a tele az tőle lenne csak elírtam
2010. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
oksa köszi miért büntetik? nem is tudztam
2010. aug. 26. 19:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nagyon sokszor megyek így a kutyámmal de mifelénk szerencsére ez nem érdekli a rendőröket de igazából nem lehetne így menni mert hogy balesetveszélyes... ha szerencséd van akkor max csak szólnak hogy máskor ne vidd így vagy nem is szólnak de emiatt pénzbüntetés is lehet.
2010. aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
az rossz:(:S
2010. aug. 26. 19:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne menj vele biciklizni. Veszélyes és tilos. Sétálj csak te is vele.
2010. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
oksa köszi ezt még nem is tudtam
2010. aug. 26. 19:41
 8/15 anonim ***** válasza:
ilyen hülyeséget,hogy még ezeket is büntetik. :S mi felénk nem foglalkoznak vele,arra ti felétek meg csak te ismered a rendőröket. :D és csak annyi,hogy óvatósan kell vezetni,és nem lesz a kutyának semmi baja,sőt kicsit még fut is. :)
2010. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát szerintem is hülyeség ezt is büntetni
2010. aug. 26. 20:04
 10/15 riita. ***** válasza:

Nem olyan hüleség az.

Autós útón kutyával biciklizni nem éépen okos döntés.

Hisz a lánc/póráz beleakad a biciklibe a kutya elhúzza a gazdát a kocsi pont előtted megy el nem tudsz befékezni máris kész a baleset.

Olyan helyen ahol nincs autó és csendes hely ott lehet,de forgalomba NE!

Mert ez nem hülyeség és nem vicces dolog addig míg valaki a sját bőrén nem tapasztalja.

Szóval óvatosan közlekedj majd a kutyussal.


Vissza szoktatni pedig úgy tudod,hogy tudatosítod vele,hogy a bicikli jó..A biciklid mögé állsz és hívod oda a kutyát kap egy kis j.falatot aztán megkötöd/pórázra teszed a kutyát felülsz a biciklirekezedben a kutya (nem mész sehova) leszállsz és megjutalmazod,egyre többet ülsz a biciklin majd egy kicsit mész is vele.

Aztán lehet megint menni.Fokozatosan szoktasd rá vissza.

A nagy mozgásigényű kutyáknak a bicikli nagyon jó módszer csak nem túl "nyugodt"..

Sok Sikert.

2010. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!