Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Retriever Rescue...

Vélemények a Retriever Rescue fajta mentő egyesületről?

Figyelt kérdés
Megbízhatónak néz ki, a kutyák kora, ismert betegsége, előélete (amennyire ismerik), személyiségük le van írva. Sok kép is van csatolva. Személyes tapasztalat?

2021. júl. 5. 17:09
 1/4 A kérdező kommentje:
És a kutyák a leírás szerint oltva és féregtelenítve vannak
2021. júl. 5. 17:11
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A fajtamentésekkel az a baj,hogy csak gyűjtik a kutyákat kb a neten sajnáltatásra.Mert úgy kapnak támogatást.

Kiadni nem nagyon szeretnek,vagy csak nagyon szigorú feltételekkel.

Értem az alapját,de sokat hülyeségnek tartok.


Pl mint a menhelynél rákérdeznek,hogy albérlet-e.

Albérletbe ugyanis többnyire nem adnak ki kutyát max ideiglenes gazdinak.

Csak kinti tartásra sem adnak ki kutyát (ezt meg is értem!),minimum ki-be járósként kell tartani.

A legtöbb kutya problémás tehát 5-10-15 év alatti gyermekek mellé nem adnak.(kutya függő)

Amint megint csak meg tudok érteni ivartalanítási kötelezettséggel adják,és nem vehetsz neki olcsó vacak tápot hogy megőrizd az egészségét.


Egyszóval,mindenbe bele látnak,bele szólásuk van,és olyan szerződésekkel adnak ki kutyát amivel kb bármikor vissza kobozhatják.

2021. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Az előttem szólóval teljesen egyetértek. Szerintem nagy butaság, hogy nem adnak albérletbe kutyust..
2021. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhely sem ad albérletbe.Vagy legalábbis a nagyobb,ismertebb menhelyek biztosan nem.15 év alatti gyermek mellé sem adnak szinte soha.Akkor sem,ha csak tervben van,merthogy "nem fogsz foglalkozni a kutyával és majd túl adsz rajta" vagy hivatkoznak arra,hogy nem gyerek barát kutyák.:/

Pedig ha egy kutya hozzád szokik és születik mellette babád semmi gondjuk nem lesz.nekem legalábbis 3 mentett kutyám volt,született melléjük lányom.Elviekben ők sem voltak gyerek barátak ezért is adták ki nekem (akkor még nem volt).

Felügyelet mellett voltak mindig,kezdettől fogva nem zártam ki őket a gyerek miatt az életünkből,megmutattam nekik amikor haza jöttem a kórházból és szép lassan az izgága kutyám is megtanulta,hogy nem ugrálunk a baba közelében..

2021. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!