Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya összeszoktatása?...

Két kutya összeszoktatása? Hogyan tegyük?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos németjuhászunk és most került mellé ideiglenesen egy németjuhász-Rottweiler keverék. Már 3 napja, hogy mnálunk van. Az a helyzet, hogy a nagy mindig zaklatja a kicsit, ha megsimogatjuk, játszunk vele abban a pillanatban odajön a nagy, és eltereli tőlünk, ráfekszik, hevesen kezd vele játszani, stb. A játékokat is elveszi a kicsitől és amikor esznek akkor odakap a kicsinek h véletlen nem figyelünk oda. Hogyan lehet elérni hogy a nagy osztozzon a kicsivel? A nemnkívánt viselkedést falkakizárással büntetem. Rosszul csinálnék valamit?

2021. júl. 6. 10:05
 1/3 anonim válasza:
94%

Nekem két kutyám van és ugyan ezt csinálják. :3

Anya fia pedig. A fiú picit nagyobb és nagyon féltékeny kutya. Mindig kitúrja a másikat és azt akarja csak vele foglalkozzam.

Én annyit szoktam csinálni, hogy ha kezdi kitúrni a másikat akkor rászólok erőteljesebben és megmarkolom a nyakát erősebben. (Nem úgy, hogy fájon neki csak értse mivan).

Ilyenkor lenyugszik és leül. Nyugodtan tudom mindkettőt simogatni. Az ételüket messzebb kell rakni egymástól, vagy megvárni míg megeszik.

Itt is szokott olyan lenni, hogyha a kisebbet simogatom akkor oda jön a másik és elkezdi harapdálni, hogy játszanak. (Hogy ne simogassam) Ilyenkor megint rájuk szólok, hogy lenyugodjanak és simogatom úgy ahogy alapból. Lássa, hogy úgyis az van amit én akarok. Ha a kicsit simogatom akkor ne zavarjon be.

2021. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyan ezt 🤣
2021. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊Nálunk a grabancrázás csak egy pillanatig elég, akkor csak leül a kicsi mellé😅 Utána kezdi megint. A kicsi is egy nagy zsivány, mert ha a nagy nem piszkálja akkor megy ő😂😂
2021. júl. 6. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!