Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetem rá a kutyámat,...

Hogyan vehetem rá a kutyámat, hogy tápot egyen?

Figyelt kérdés
11 hónapos, Acana, Orijen, ilyesmi jobb minőségű tápokkal szeretném etetni. Van hogy hetekig ha elé teszem jól eszik, a megadott mennyiséget. Aztán jön nála valami makacskodás, s elé teszem, nem kell neki (jelzem nem beteg, ha más adnék neki befalná, szóval makacskodásról van szó). Elé teszem napjában kétszer, nem eszik 20 percen belül elveszem. Namármost 3 napja nem eszik így max pár falatot belőle. Nem beteg ha más kapna, befalná. Szóval mi e megoldás, jó e ez így ha így csinálom smegtörik a makacskodás, vagy más tipp esetleg? Előre is köszönöm!
2010. aug. 26. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Először is, te megennél egyfajta kaját hetekig? én még napokig sem, még ha az a kedvenc kajám is lenne! A kutyáknak is fontos a változatos étrend! Mi is ugyancsak jó mínőségű táppal etetjük,de két nap után rájöttünk hogy nem ehet mindig tápot!

Az én kutyám is ezt csinálta! Általában főzünk nekik, mivel maradék nem sok van, rizs, tészta, húslé,bele zöldségek vagy rá rántás, néha bele egy kis maradékot, stb

nagyon szeretik!

Van hogy a főtt étel tetejére szórok egy kis tápot, de van hogy csak tápot kap a kissebik kutya!

mivel nálunk 2 van, ezért nehezebb az etetés, de megoltható

remélem segítettem

2010. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Én úgy csinálom, mindennap másmilyet adok neki, 3félét cserélgetek. Lehet drágább kicsit, de biztos megeszi, és néha megizesitem egy kis pörkölt szaftal, vagy épp amit eszek abból teszek mellé kicsit. Próbáld ki, lehet bejön neked is.

2010. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Azt mondja az állatorovosom, de máshol is olvastam, a szárazkajával a lusta gazdák etetnek. Pont olyan, mintha mi chipsen meg ropin élnénk. A házikoszt a legjobb, de ha nincs elég maradék neki, mint nálunk sokszor, akkor mi főztünk a kutyának, volt olyan kutyásbolt ahol kaptunk neki olcsó húst (végülis húsevők!), azt összefőztük darával vagy tésztával, kiadagoltam műanyagedényekbe, és lefagyasztottam, így mindig csak elő kellett kapni. De azt sem állandóan! Igaza van az előzőeknek,a változatos kaját szeretik, ezért a legjobb a maradék.
2010. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

A kutya falkában élő ragadozó.Ha a vadon élő kutyák mondjuk őzet zsákmányolnak és az egyiknek nem kell,hanem nyulat akar enni,a többiek megeszik a részét és ő egy idő után legyengül és elpusztul.A természetben nincs válogatás,azt esznek,ami van,ez az életbenmaradás parancsa.

A kutya próbálkozik,meddig mehet el,ha ilyenkor enged neki a gazdi,élete végéig válogatós lesz.Az étel ajándék a falkavezértől,meg kell becsülni.15 percre eléteszed,utána elveszed előle és következő etetésig SEMMIT nem kap.Az előzőleg meghagyott kaját eléteszed 15 percre,és ha nem eszi,elveszed.Sosem szabad ételt előttehagyni!Nem fog éhen halni,amikor tényleg éhes lesz,megeszi.

Az enyém a 4.napon tört meg,addig bírta,de azóta nem válogat.

Ott tartott,hogy a rántott májat is csak kézből,darabokra törve fogadta el,hosszas könyörgés után.Itt lett elegem belőle.

A kutyáknak nem kell a változatosság,nem emberek.Jó minőségű táp nyugodtan lehet az alap,én heti 2-3 nap főtt kaját szoktam adni,de az alap a táp,semmi baja.

2010. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szai 22:42-es vagyok, én is veszek neki ilyen fagyasztott csirkét, meg husokat. Meg mellé a tápot hogy a vitaminjai azért meglegyenek, és angyon szereti. És nekem amit előteszek azt eszi, ha egy darab kenyeret teszek elé és aztmondom egyél, megeszi. Kiskorában megtanitottam neki hogy egyél, és eszik. Az enyim, egy Pitbull-Kaukázusi keverék. De leginkább, a húst szereti. Nem olyan drága úgyhogy megevszem neki, meg a maradékot is odaadom neki.
2010. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Első 3 hozzászóló: akkor lehet rosszul gondolom s nem a táp a legjobb eledel nekik? Holott prémium tápokban elvileg megvan minden ami kell neki, s ezidáig azért ette is..

4. hozzászóló: igen pont így csinálom! És valahogy hiszek a tápokban. Előtte hagyva soha nincs. Én is így gondolom, hogy a kutyának nem kell a változatosság s nem kunyerálhat. Ezért szeretném a táppal etetni s mivel egyelőre megtehetem, jobb minőséggel, nem pedig olcsó carral. De akkor kitartok, nem adok mást neki. De nehéz, mikor már napok óta otthagyja a tápot s látom, mást megenne, elkérne..

2010. aug. 26. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyám, és sokat olvasgattam, hogyan és mivel etessem. Ő kicsi korától tápot kap. Ugyanezzel a módszerrel szokattam rá: elétettem, 20 perc után elvettem, nem kapott mást. Bevált. Nem variálom a tápokat naponta, jó minőségűt kap, az a lényeg. Úgy gondolom, ezek a tápok nem véletlenül prémium minőségűek: a kutyák igényeinek vannak kikísérletezve, kialakítva. A házi koszttal mellé lehet lőni: nem biztos, hogy össze tudnám állítani a neki megfelelő anyagokból. Mert hiszen, nem biztos, hogy jót tesz neki az, ami finom.

Így én csak rizst adok neki néha.

Persze, ez csak az én véleményem, biztos lesz pro-kontra.

2010. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már írtam választ, csak még annyi, hogy tedd fel a kérdésedet itt, szakemberek vannak, dokik. (regisztrálni kell, és pár napig eltart mire megkapod a választ)

[link]

2010. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!