Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán fajták közül vannak,...

Japán fajták közül vannak, amelyek alkalmasak (legalább valamennyire, ha nem is teljesen) civil kiképzések után a személyi védelemre? Félreértés ne essen: eddig sem volt erre szükség, remélem ezután sem lesz, de ha idővel olyan helyre... Folyt. lent!

Figyelt kérdés

...olyan helyre költözünk a családdal, ahol nem árt, ha van mellettünk két ilyen kutya is, akkor legyenek ott mellettünk, ha esetlegesen szükség lesz rájuk (természetesen kamera, riasztó megléte azért vitán felül áll - mostani házunkban is van riasztó, utcában pedig szerencsére rengeteg térfigyelő, de idővel költözni fogunk sokkal csendesebb községbe; csendes, ritkán lakott utcába).


Ahogy írtam is, még nem volt szükség ilyesmire, remélem ezután sem lesz szükség rájuk, de több helyen is ahol megfordultunk érdeklődni, a helyeik azt tanácsolták nekünk, hogy jobb, némileg visszatartóbb, ha vannak ebek a család mellett (és, hogy ezt a faluban lakók is tudják meg).


Lehet, hogy más (nem szigetországi) fajták is remek őrző-védők (nem annyira területvédők, mint inkább ŐV kutyák érdekelnek), ezért ez inkább személyes, hogy elsősorban Japán fajtákról tájékozódnék.


Akita Inu-król olvastam (illetve kétszer hallottam élőszóban) hideget és meleget egyaránt. Kétszer annyi idő őket kiképezni, makacsabbak, eléggé egygazdásak, ugyanakkor a jó tulajdonságaik között említették, hogy erre a fent írt célra (valamelyest, ha nem is maximális mértékben) megfelelnének; párban pedig pláne.


Ugyanakkor a "hideg" szempontok miatt nem tudom mennyire jó választás lehetne két Akita (értelemszerűen eleinte csak egy). A családban valaki már rég nem első kutyás, én viszont az leszek majd a jövőben. (Gyermekek még picik, öt és hét évesek lesznek, mire kutyákat vennénk magunkhoz - tenyésztőktől, vagy fajtamentőktől - addig maradna a rengeteg és alapos tájékozódás, hogy a megfelelő döntést hozzuk meg.)


Köszönöm a türelmed, hogy mindezt elolvastad! Kívánom, hogy hasonló hangnemben, nyugodtan beszélgessünk tovább a hozzászólások folyamán is.



2021. júl. 6. 17:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz kérdés.


Vannak akiták akik alkalmasak vakvezetésre, olyannyira hogy tenyésztői oldalon is írnak erről…

Holott az átlag (!) akita személyiségéből egyáltalán nem lehet erre következtetni.


Az agresszió szintjük viszont elég magas, általánosságban.


A baj az, hogy a kezelhetőségük ritkán 100 százalékos.


Egy németjuhász vagy rottweiler ezzel szemben rendelkezik a megfelelő agresszió szinttel, de emellett igenis könnyen kezelhetők…



Persze inteligencia szintre is előrébb vannak mint egy akita.


Talán van olyan egyed az akiták között aki alkalmas ÖV-re, de szerintem ahhoz hogy ezt megfelelő időben felismerhessük, szakértőre van szükség.

2021. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Mely szakértők képesek ezt megállapítani? Milyen címszavakkal érdemes rájuk keresni?
2021. júl. 6. 17:57
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Tosa Inu, a családot szereti, engedelmesebb, mint az akita, idegenekkel és más kutyákkal viszont ellenséges. Szerintem ez megfelelőbb fajta lenne neked, de nézz utánna.
2021. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
+1 a tosa inura
2021. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
61%

Igen, de a Tosa az a baj, hogy csak ösztönből véd vagy sehogy.

És ez zsákbamacska…


A legtöbb kiképző nem vállalja és valahol tilos is ÖV-ezni velük.


Meg rengeteg országból ki vannak tiltva, szóval csak akkor érdemes beszerezni egyet, hogyha ezekbe az országokba a kövi 15 évben biztosan nem akarsz ki telepedni.

2021. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%
+ 1 tosa inu, de azt megjegyezném, hogy nem lehet csak kint tartani, mert rövid a szőre, hiába 70 kg átlagba.
2021. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

..miért kell,hogy pont japán legyen?

Nem kötekedés akar lenni,tényleg érdekel.Van hozzátok illő fajta több is,ha elengeded azt,hogy japán.


Nekem inkább egy Tosa inu jutott eszembe a kérdésről.Az Akita ÖV-n nagyon zsákbacica.Vagy kifogod azt amelyik helytáll vagy azt amelyikre kidobtál egy rakás pénzt.


A japán kutyák egyébként agresszívak,nem feltétlenül választanám őket kimondottan a család védelmére.Csak maguknak okoznának bajt azzal,hogy megvédenek hiszen mindegy milyen okkal,ha a kutya emberbe harap akkor az altatás.Ahogy a kínai,koreai fajták is.

Chow chow nagyon sok helyről ki van tiltva,Shar pei veszélyes..

2021. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
67%

“ The Tosa Inu is illegal in countries such as Australia, Malta, Norway, Iceland and Denmark. “


“ There are a lot of other things you need to think about before searching for a Tosa puppy. The first thing to find out is if the Tosa is banned where you live. (They are banned in the UK, Ireland, Germany, Australia, New Zealand, and many other countries.) Even if the Tosa is legal in your country, be sure to find out if your landlord will even let you have a dog like this. If you do not look into this thoroughly, you may end up losing your home. “


Így pontozzátok le a tényeket!


Amúgy én is imádom a Tosákat és valójában nem egy kifejezetten veszélyes fajta, de bizony akkor is az az igazság, hogy sok helyről TELJESEN ki van tíltva, tehát még jogosítvánnyal sem tartható!


Egyébként a Japánban kapható új vonal a jó, ami kb. 60 kilós.


A “történelmi” Tosa Inu, ami Európában elterjedt, de Japánban már nem divat tenyészteni, annak nincs felső súly és méret határa és 80 kilónál kezdődik, de 120 kilós is lehet és ez rendkívül egészségtelen.

2021. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
A Tosa Inu-val mi lehet a baj, hogy ki vannak a fenti országokból tiltva? Csupán érdeklődöm.
2021. júl. 6. 21:22
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Sok fajtának ez a sorsa külföldön.

Az egyik oka az a hatalmas ereje, emiatt nem bízzák akárkire.

A komondor is sok helyen vagy ki van tiltva, vagy jogosítványhoz kötik…


A másik ok, pedig hogy viadalos múltja van.

Így bizonyos álláspontok szerint benne van a vérében, hogy konfliktust generál, például egy másik kutya jelenlétének hatására.

2021. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!