Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy ivaros szuka kutyám, kertes házban, kennelben van tartva, minden nap sétáltatva van, de nem is ez a lényeg. Körülbelül egy hónapja tüzelt, a szomszédunk kutyái pedig délelőtt egész nap kint vannak. Mondtam a kedves szomszédomnak, hogy tüzel a kutyám legalább arra a 3 hétre zárja be őket, vagy legyenek pórázon a kutyák, mivel szétszedték a kerítést, leszakították az ereszcsatornát, stb. Mivel szerencsére időben észrevettem, hogy a kennel körül (ami a kertben van) ólálkodnak ezért bevittem a lakásba és bent tartottam, viszont néha ki kellett vinnem pisilni stb. Délutánonként vittem sétálni, akkor már nem voltak kint a kutyák (azt hittem). Igy bátorkodtam kiengedni őt a kennelbe. Hál' istennek délután is kint voltak a kutyák és 5 perc alatt (szó szerint) szétszedték a kennelt és bementek a szukámhoz. Többszöri kérelmemre se zárta be a szomszéd a kutyáit, igy szinte állandóan kint volt. Mivel naponta 5-6 alkalommal kiengedtem 5-5 percekre sajnos megtörtént aminek nem kellett volna megtörténnie, sikerült 5 perc alatt megtermékenyíteni a szukámat. Mivel senki sem volt biztos benne, hogy tényleg sikerült e, kihívtam az állatorvost, beadattam neki egy injekciót ami elveteti a kiskutyákat, vagyis mielőtt megtermékenyítené a petesejtet a sperma. Nem letthatásos az injekció. Tehát most van egy vemhes szukám aki a szomszédom felelőtlenül tartott kutyái miatt lett vemhes.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hiába szólok neki nem zárja be a kutyákat amik egyébként nem egyszer támadtak már más kutyákra (köztük az enyémre is), és emberekre is, bejönnek a kertembe, a házamba is bemennek ameddig nyitva hagyom az ajtót hogy behozzam a kutyámat és bepiszkítanak a lakásba.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 6. 19:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
71%
Arra nincs szabaly, hogy a kutyak nem dughatjak meg a szomszed kutyajat ... aki ezt el akarja kerulni es nem akar kiskutyakat, az ivartalanittatja a kutyajat es a gond letudva.
2021. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
76%

Arra van szabály, hogy a kutyát a kertben belül kell tartani, nem lehet szabadon az utcán, és más kertjébe se mehet bele.

Kérdező, ha nincs rendes kerítésed ne lepődj meg, hogy más kutya be tud menni.

Amíg a kutya vemhes 3x annyi ételt adj neki, és a kis kutyák se maradjanak éhesek, etesd őket szoptatás mellett, és amíg kicsik hagyd őket sokat pihenni, ne babusgasd még, mert egy baba kutya is eleinte a sok pihenést, és a tele hasát igényli.

2021. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
86%

Ezek szerint szar a kerítés és a kennel is.

A kutyádat miért nem akarod ivartalaníttatni? Így is túl sok a gazdikereső a menhelyeken. Vemhesen is ivartalanítanak.

2021. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
37%
Majd a kiskutyakat osztogasd szet a tobbi szomszednak.
2021. júl. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Átugorják a 1,5 méteres kerítést. 10 perc alatt nem tudok építeni egy kőfalat amin nem tudnak átugrani. De sajnos az ereszcsatornán is felkúsznak (vagy nem tudom hogy jutnak ott be)
2021. júl. 7. 09:34
 26/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem szájer ez hogy ereszcsatornán közlekedjen.

Nem kell cseszekedni a kerítéssel és nem kell félni a látogatóktól ha ivartalanítod.Ameddig tüzel az összes kan kutya minden módon meg fog próbálni bejutni nem csak a szomszédé.

2021. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
A szomszéd kutyáin kívül egy kutya sincs :)
2021. júl. 7. 10:06
 28/48 anonim ***** válasza:
85%

A szomszéd kutyáihoz neked semmi közöd.Addig fogják a kerítést csesztetni ameddig van mögötte egy ivaros szuka és ameddig rossz a kerítés át fognak tudni járni.


Neked lett belőle problémád.Neked kell megoldani de nem azzal,hogy a szomszédot cseszteted és itt áztatod hogy miért nem ő zárja be a kutyáit.


A szukád tüzelése őt nem érinti.

2021. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy kennelnek illene olyannak lennie, ami teljesen zárt, felül is. Ha a kutya (bármilyen kutya) át tud rajta menni, akkor annak úgy a világon semmi értelme nincs.

De újra csak, a szuka kb 8-10 napon keresztül veszi csak fel a kant. Azért ebben az időszakban odafigyelni rá nem egy nagy dolog! Ha meg nem megy, akkor marad az ivartalanítás!

Ne akarj már egy rakat keverék kutyát lehozni, amiket utána úgysem tudsz majd normális helyre, felelősen elajándékozni!

2021. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
55%

Mindegy ki mennyire hibás, persze a szomszédénak azért kell(ene) figyelnie a kutyáira, hogy ne az utcán vagy a kertedben kószáljanak. Azt viszont a leírtak alapján tudtad, hogy a szomszéd ezt nem teszi meg, simán átmennek a te kutyádhoz, tudod, hogy tüzel, így a saját kutyádnak tettél rosszat, hogy ezt hagytad megtörténni. Ha teljes mértékben is jogos lenne a felháborodásod , a saját kutyát érdekében félre kell tenned a saját érzéseidet, hogy de neked van igazad, a szomszéd dolga.


Mindegy, legközelebb a saját kutyád érdekeit nézd, ne azt, hogy mi jogos mi nem, azzal nem mész sokra.

2021. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!