Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy ivaros szuka kutyám, kertes házban, kennelben van tartva, minden nap sétáltatva van, de nem is ez a lényeg. Körülbelül egy hónapja tüzelt, a szomszédunk kutyái pedig délelőtt egész nap kint vannak. Mondtam a kedves szomszédomnak, hogy tüzel a kutyám legalább arra a 3 hétre zárja be őket, vagy legyenek pórázon a kutyák, mivel szétszedték a kerítést, leszakították az ereszcsatornát, stb. Mivel szerencsére időben észrevettem, hogy a kennel körül (ami a kertben van) ólálkodnak ezért bevittem a lakásba és bent tartottam, viszont néha ki kellett vinnem pisilni stb. Délutánonként vittem sétálni, akkor már nem voltak kint a kutyák (azt hittem). Igy bátorkodtam kiengedni őt a kennelbe. Hál' istennek délután is kint voltak a kutyák és 5 perc alatt (szó szerint) szétszedték a kennelt és bementek a szukámhoz. Többszöri kérelmemre se zárta be a szomszéd a kutyáit, igy szinte állandóan kint volt. Mivel naponta 5-6 alkalommal kiengedtem 5-5 percekre sajnos megtörtént aminek nem kellett volna megtörténnie, sikerült 5 perc alatt megtermékenyíteni a szukámat. Mivel senki sem volt biztos benne, hogy tényleg sikerült e, kihívtam az állatorvost, beadattam neki egy injekciót ami elveteti a kiskutyákat, vagyis mielőtt megtermékenyítené a petesejtet a sperma. Nem letthatásos az injekció. Tehát most van egy vemhes szukám aki a szomszédom felelőtlenül tartott kutyái miatt lett vemhes.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hiába szólok neki nem zárja be a kutyákat amik egyébként nem egyszer támadtak már más kutyákra (köztük az enyémre is), és emberekre is, bejönnek a kertembe, a házamba is bemennek ameddig nyitva hagyom az ajtót hogy behozzam a kutyámat és bepiszkítanak a lakásba.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 6. 19:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
84%
Miért van olyan sejtésem, hogy a kérdező kutyájának ez az első tüzelése? Tehát még kölyök és teljesen fejletlen az ellésre?
2021. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Most kérj időpontot ivartalanításra, és többé nem mennek át emiatt. 1,5 méter magas kerítés meg alacsony, egy betörő is átmászik rajta.
2021. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
6. tüzelése. Nem kölyök, de fiatal
2021. júl. 7. 21:37
 34/48 anonim ***** válasza:
82%

Akkor már tudnod kellett volna,hogy problémáid merülnek majd fel a tüzelés során.Hogy annyi eszed ne legyen,hogy magadtól elmész és megkönnyíted a saját dolgod azzal,hogy nem hagyod tüzelni és gondot okozni..

Még ha valaki a kutyáját nem is nézi semmibe saját magának miért akar gondokat valaki?


Ja persze,mert mindvégig abban a hitben vagy,hogy te tökéletes vagy és a szomszédodnak kéne valamit csinálni.Elfelejtettem egy pillanatra,hogy könnyebb más szemében a szálkát keresni.

2021. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem a szomszéd hibája, hanem a tiéd.


Imádom az ilyen idiótákat, mint amilyen a kérdező is. Lehozza a futiba a tüzelő szukáját és neki àll feljebb, hogy a kanom tövig benne van. Mégis mi a fszt vár az ilyen?!

2021. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
73%

Azt várja,hogy neki adjunk igazat és szidjuk vele a szomszédot,hogy az nem zárta be a kutyáit a kérdező szukája kedvéért 20-22 napra.

No meg,hogy azt mondjuk fizettessen mindent ki a szomszéddal,mert abszolút minden csak az ő hibája.


Holott első sorban mindig a szukások a hibásak.hiszen,ha TE NEM AKARSZ KÖLYKÖT akkor TE IVARTALANÍTOD A TE KUTYÁD.

Nem elvárod,hogy más a saját kutyáját kezelje a nem megszokott módon csak mert te cseszted a felelősség részét a dolognak végre hajtani.

2021. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
57%
Te sem vagy felelős, különben ivartalaníttatnád.
2021. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
47%
Megis mi a f#sz van ebben a kategoriaban mar, hogy ha a szomszedom egy bunko paraszt, aki nagy ivben tojik arra, hogy konyorgok mar neki, hogy tartsa telken belul a kutyait, meg az en anyamat, amiert felcsinaljak a szukamat? Mar ne is haragudjatok, de a kerdezo leirta, hogy o megtette az ovintezkedeseket es igenis ki kell vinni a tuzelo szukat is pisilni, nem az o hibaja. Amugyis mi a francot keresnek a szomszed kutyai mas telken? En a helyedben elvitetnem azokat a kutyakat legkozelebb. Onnantol kobornak szamitanak, hogy gazda nelkul, telken kivul csamborognak. Jegyzonel jelents is be. Eszem megall, mik vannak itt, ha valakinek ivaros a szukaja, akkor csakis o lehet a felelotlen paraszt, nem am a szomszed a koborlo, agressziv ivaros kanjaival.
2021. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
57%

38, lehet hogy ez nektek falun újdonság, de ott kezdődik a dolog, hogy felelős gazda - ha csak nem hivatalos tenyésztőről beszélünk - ivartalanít.

A szomszéd ugyanakkora gyökér mint a kérdező, ezt senki nem vitatta, viszont az nagyon gáz mikor valaki olyasmit vár el másoktól, aminek ő maga sem tud megfelelni.

Tehát azt az alapvető feladatát sem látta el gazdiként hogy ivartalanítsa a kutyáját, de azon puffog hogy a szomszédja szintén felelőtlen.

2021. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

Könyörgöm, az egyik kötelesség-törvény kötelezi rá a gazdit- a másik meg egy olyan dolog, amit én is hasznosnak tartok, de ha ő nem akarja megtenni, szíve joga...


Nehogy már a kérdező legyen a hibás, amiért tüzel a kutyája a szomszéd meg nem tudja benntartani a saját kutyáit a telkén.


Teszem hozzá, az én egyik kutyámhoz (akit előtte 2 héttel találtam utcán) szintén beszökött egy kan, egy olyan kerítésen, amin 20 éve egy kutya sem tudott kimenni. Mégis bejött és felcsinálta a szukámat, akit nem tudtam ivartalanítani, mert egy doki sem vállalta tüzelés alatt. De várom, hogy mondják, hogy én vagyok a sz@r. Teszem hozzá utána sürgősségi ivartalanításon esett át, mert nem akartam kölyköket, de ez akkor sem normális. Ivaros kutyát tartani lehet, viszont szabadon, kóborolni hagyni nem. És mindegy, hogy éppen tüzel-e a másik kutya vagy sem.

2021. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!