Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verés nélkül is lehet kutyát...

Verés nélkül is lehet kutyát nevelni nem?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nem bírom elmondani, hogy ne bántsa már náha szeény kutyáját, anélkl is hallgatna rá, ha tudná, hogy kell kutyát nevelni. Neki az a álláspontja: "A kutyát néha megkell verni, hogy tudja ki a főnök." Mert, nem mindig azt csinálja, amit szerete, hogy csináljon, engedelmeskedjen.(magyar vizsla)

pl. Sétálni mentünk és jönni akart a kutya is, akkor már ordíbált vele, hogy nem mész a helyedre! De, a kutya csak jönni akart, félt is, mert ordibálnak vele, meg jött volna. Mikor sétáltunk, láttuk, hogy kiszökött utánunk a kutya. Nagyon alázatosan jött, félt, meg boldog is volt, hogy útol ért. Na, mondtam hogy vissza kellene vele menni. Ismerősöm azt mondta, dehogyis. Oda ívta magához a kutyáját és rácsapott 1 akkorát, hogy ha én kaptam volna, eltörtöm a kezét! Na, szegény kutya akkorát ordított. haza ment a kutya. Én csak azért is, elmentem utána, jött a "gazdája" is. A vizsla úgy félt, 5 méterre nem mert közelebb menni ismerősömöz. És akkor is mérges a kutyára, a jön utána mindig mert ragaszkodik hozzá, és vizsla, mit csináljon, támadjon?

Szóval ilyeneket csinál, hiába mondom, hogy anélkl is van jól nevelt engedelmes kutya, hogy nem verik meg sose. Mint az enyém, de erre azt mondja, hogy na persze, mert "én megfélemlítem a kutyám..." Na, erre nem mondtam semmit.

Úgye hogy verés nélkül is van jól nevelt kutya?

Valahogy megtudpom értetni velem hogy ne verje már meg a kutyát, ha nem engedelmeskedik rögtön?


2010. aug. 27. 08:05
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Értetni vele*
2010. aug. 27. 08:07
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Én ellopnám tőle a kutyát, és keresnék neki egy jobb helyet.

Vagy megveretném. Kapja azt, amit ő ad a kutyájának!!!

2010. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
szegény kutya,nem normális a gazdája
2010. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehet, sőt a verés kerülendő. Persze a dolgokat nem keverjük. "Akár" szöges bakkancsal is rúgdoshatod a kutyát, de következetesen, nem ész nélkül! Minek következménye az lesz, hogy a kutya nem fogja magát megvereteni, hanem memgcsinálja, amit kell, ez teljesen logikus. Deha az állat nem érti a dolgot, akkor engedelmeskedni se tud.

Itt a probléma abban van, hogy rosszul neveli. pl: ha kutyát odahívjuk, akkor utána nem büntetjük. Jó feladatvégrehajtásra büntetés? Ez nagy hülyeség, előbb-utóbb majd nem megy oda, ez is logikus.

Alapvetően az ilyennel nehéz megértetni, hogy nincs igaza. Talán ha etológiát magyaráznál neki, az segítene. Ez volna a középút, mert ilyenkor hiába veri, olyan körülményeket adna a kutyának, amivel már ő maga el tudná kerülni a verést.

2010. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Na hallod hívd fel az állat védőket,mert így kutyát nem lehet tartani,vagy lopd el vagy akármi,mert ezt nem érdemli meg a szegény kutyus!Verésből nem érti,csak azt,h szerencsétlen kapott egy akkorát és ő semmi rosszat nem akart!AZONNAL KERESS, EGY ÁLLATVÉDŐT,VAGY VIDD EL!AKÁRMI!
2010. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer adtam a kutyámnak egy taslit, mert felhergelte egy gy*kér, és le kellett állítani (amúgy birkatürelmű a kutya).

Szerintem nem kell verni, mint ahogy a gyerekeimet sem vertem még meg.

2010. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy ilyen emberrel, ha ő nem hajlik afelé az álláspont felé h lehet verés nélkül kutyát nevelni, csak esetleg nem tudja a mikéntjét, de ő hajlandóságot se mutat, h másképp csinálja, nem hiszem h lehet bármit is kezdeni. A szemléletén kéne változtatni, azt meg az emberek nem szeretik, ha a megszokott dolgaikat, meggyőződéseiket bárki meg akarja változtatni.
2010. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

verés nélkül is lehet

én a hangommal szoktam játszani, és így tudja mi a jó és mi a nem..

Ha valami jót csinál megdicsérem, megsimogatom.

Ha rosszat leüvöltöm, és ellépek tőle hogy nem érdekel..

De van olyan hogy tudja hogy nem szabadna bejönnie, ilyenkor kinyitja az ajtót, sunyiba lefekszik az ajtó elé hogy senkit se zavarjon, és amikor észrevesszük csóválja a farkát és a fejét addig nem emeli fel amíg nem látja hogy minden rendben van vagy nem.. ilyenkor aranyosan szoktam hozzá beszélni "meeert teee ílyeen kutyaa vaaaaagy??" , és hívom, kikísérem és kint megsimogatom, megetetem.

Nagyon okosak a kutyák, bár ez nem újsonság.


Jah én csak akkor ütöm meg ha kanos, hiába kiabálok vele nem érti, és néha az ütésre se reagál.

Néha nem baj ha megütöd, az enyém akkor is tudja hogy ő a szívem csücske, és érzi is hogy szeretem.. szóval érted


de máshogy is meg lehet mondani ki a főnök, és a bnőd túlzásba viszi

Nézzen tv-t egy csomó oylan műsor van amiben kutyákat nevelnek, bár szntem a vizslával semmi gond nincs csak a bmődet kéne helyre rakni

2010. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan azért verte meg, mert a kutya engedelmeskedett a parancsszóra. De ha legközelebb (ebből tanulva) nem megy oda a kutya, ha hívják, akkor azért fogják megverni. Egy idő után a kutya sajnos vissza fog harapni, mert össze van zavarodva. Szegény kiskutyus. :S
2010. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

csatlakozok az előttem szólókhoz.

szegény kutyuuus:S:S:S

2010. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!