Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás kutyánál...

Szeparációs szorongás kutyánál, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Két hónapja van nálunk egy örökbefogadott kutya, eddig nem volt gond, de 2-3 hete minden reggel, mikor a húgom elmegy itthonról, vonyít utána, amit nem értettem, mert alig foglalkozik vele, csak néha megsimogatja. Én adok neki kaját, játszom vele, tanítom, fegyelmezem, ha úgy van. A család más tagjai után nem vonyít. Kiderült, hogy a húgom mindig "nagyon" elköszön tőle, és olvastam, hogy ez nem jó. Most szóltam neki, hogy ne szóljon a kutyához, mikor elmegy, vagy hazajön, mert csak ront a helyzeten, de nem javul a dolog. Próbáltam kizökkenteni a vonyításból, hogy kimegyek, pakolászom, nem szólok neki, nem nyugtatom, tudom, hogy azzal csak erősíteném a viselkedést. Most ott tartunk, hogy ha kinn vagyok a kutya mellett, a húgom kimegy a kapun, a kutya úgy is vonyít, hogy ott állok mellette és egyre nehezebb kizökkenteni. Mit kéne tennem, hogy ez elmúljon?

2021. júl. 9. 10:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Rászólni sem akarok, mert azt olvastam, ha figyelmet kap vonyítás közben a kutya (legyen az dorgálás), azzal nem segítek a helyzeten.
2021. júl. 9. 10:09
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem az ignorálás a megoldás.Meg kell vele értetni azt,hogy ha a gazdi elmegy az egy teljesen természetes dolog,majd vissza jön.


Eleve nem is kell hagyni,hogy menjen búcsúzkodni,mintha mi sem történne had menjen a dolgára.Hívd ELŐRE oda magadhoz a kutyát,foglald le.Azon kívül is tedd meg kezdetben sűrűn,hogy nem megy sehová a húgod.

Így,ha elmegy valaki itthonról ahelyett hogy a kerítésnél vonyít valaki után téged (vagy valakit,ha többen is vagytok) fog keresni,hogy lefoglalja magát.


Idő! A szeparációs szorongás nehezen kezelhető.

Ha nagyon kizökkenthetetlen érdemes beszerezni egy TÁVIRÁNYÍTÓS,NEM AUTOMATA elektromos nyakörvet.Azon van egy olyan funkció,hogy hangjelzés.Sípol egyet.Zökkentsd ki azzal.

2021. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Azt meg nem probaltad, hogy csak siman raszolsz a kutyara es a kutya abbahagyja amit eppen csinal? Ha vinnyog-vonyit, akkor azt hagyja abba!?


Ami nalatok tortenik, egyszeru rossz beidegzodes es nem szeparacios szorongas. Ez alakult ki nalatok, hogy a kutya a hugodtol igy bucsuzkodik.


Ne foglalkozz vele, ne menj a kutya utan ... egyszeruen hivd magadhoz es csondesitsd le. Ha a postas jon, akkor is ezt kell csinalni.

2021. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Figyi egy sajat nevelesu es egy szeretet nelkul felnott kutya amit esetleg bantalmaztak is oriasi kulonbsegek vannak. Egy ilyen kutyanak merhetetlen szeretet hianya van. Elotte azt sem tudta mi az, de a hugoddal kialakitott egy koteleket annak ellenere hogy te foglalkozol vele vagy ha nem is bantottak de kenytelenek voltak menhelyre adni az ilyen is nagy torest okozhat egy kutyaban, akkor lehet valami elozo gazdis elkoszonest utanzott le tudatlanul a hugod. Azzal meg nem ledz neveletlen a kutya ha hagyod hogy a hugod szeresse. A hugod tegyen ugy ahogy eddig szeretgesse meg es ugy menjen iskolaba es a kutya nem fog vonitani.


Az ignoralas az elkenyeztetett felugralos kutyakra vonatkozik. Cesar filmeket ha nezted kivetel nelkul mind problemas kutya. Te foglalkozol vele es az hogy a hugod szeretetet ad az nem árt. Csak meg kell tanitani a kutyanak hogy felugralas nincs es stb es stb.

2021. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es ezzel csak az a problema ha o megy valahova akkor majd nala fog vonítani.
2021. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* nem lesz neveletlen a kutya
2021. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
A taviranyitos automata elektromos nyakorv necces meg egeszseges kutyanak is nemhogy egy menhelyrol orokbe fogadott kutyanal aminel nem tudhato hogy pl. Egy ilyen hang nem e a bantalmazo volt gazdijat fogja eszebe juttatni es aztan a szeparacios felelem gyogyitasat kezdhetik elolrol de akkor mar egy iszonyat bizalmatlan rettego kutyaval. Nem minden hangfreqencia tesz jot ha idegrendszere faradt azzal meg art is neki plane ha a fulebe van szinte. Az neked halhatatlan de egy kutyanak iszonyat hangos.
2021. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es, a kerdezo nem azt akarja megtiltani a huganak, sot senkinek se, hogy szeresse a kutyat, te ezt hol olvastad? Tudod ertelmezni a kerdest?

Igenis nem szabad elkoszonni a kutyatol, amikor hazaerkezel, akkor meg tilos cirkuszt csinalni korulotte, mert ez lesz.

2021. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartjatok be a sorrendisegi szabalyokat= azaz a kutya nyelven nem kozlitek,h o van a sorcvegen.
2021. júl. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!